Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ha tényleg egyáltalá...

Ateisták! Ha tényleg egyáltalán nem hisztek a természetfelettiben, akkor vajon kint mernétek aludni egyedül éjszaka egy elhagyatott épületben?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ilyenben:


https://www.youtube.com/watch?v=iUzWTAkB5o0



2023. márc. 27. 20:54
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
90%
az ateistak szerintem csak az istenben/vallasban valo hitet tagadjak, a szellemek es ijeszto dolgok szerintem mas kategoria
2023. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
#1 De ha van szellem akkor már az azt megteremtő istenség miért ne lenne?
2023. márc. 27. 21:04
 3/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

1. Nem feltétlenül jőn egyik a másikból.


2. Az hogy valaki nem hisz a természetfelettiben, még nem védi meg az állatoktól/viharoktol/más emberektől.

2023. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

1


Aki igazán elkötelezettebb ateista az bizonyára minden természetfeletti létezőbe vetetett hitet elutasít.Nem hisz sem szellemekben sem pedig más különleges lényben.

2023. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Na azért én kíváncsi lennék a sok ateistára egy ilyen helyzetben. xD


Megnézetni velük pár kemény horrort, mint a démonok között 1. és 2. része, aztán kirakni őket éjszaka valami elhagyatott elmegyógyintézetbe.


Ateista korszakomban hasonlóan jártam. A sztorit most nem részletezem, de érdekes, mikor a félelem eluralkodik az emberen, az a nagy racionális gondolkodásmód nem nagyon akar működni. xD

2023. márc. 27. 21:22
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

5


Oké.De félhet a hajléktalanoktól a kivert kutyáktól is.Akik tanyát verhetnek egy elhagyatott épületben.És álmában esetleg kirabolják vagy esznek belőle.


Bár éjszaka mondjuk az erőben azért valóban borzongató érzés sétálni.

2023. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
98%

Agnosztikus ateista vagyok. Voltak olyan élményeim amiket simán lehet paranormálisnak nevezni, és erősen benne van a pakliban, hogy azok is voltak. Viszont amíg nincs bizonyítva 100%-ra, addig nem jelentem ki, hogy ténylegesen paranormális jelenségeket éltünk át.


De még ha hitelesek is a tapasztalataim, abból nem következik számomra az, hogy Isten is létezik. A vallások isteneit lényegében fiktívnek tekintem, lassan nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy azok az istenek nem léteznek.

Viszont egy vallásoktól függetlenül deista istenképet el tudok képzelni, ám mivel szükségtelen a létezését feltételezni, és nem szól mellette semmilyen használható érv, ezért nem hiszek benne sem.

2023. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle természetfelettiben nem hiszek, de a csövesek, kokerók, vadállatok nem szeretném, ha belém állnának. Ha utóbbiak nem fenyegetnek, és nem jár kényelmetlenséggel, akkor nyugodtan aludnék olyan helyen, ahol a szellemhívők befosnak.
2023. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Közben még ki is verném, mert a Kaporszakállú Gatyaisten haragjától sem félek.
2023. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem a természetfelettitől való félelem miatt nem, hanem inkább a drogosoktól meg a csövesektől való félelem miatt nem.
2023. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!