Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A földönkivülieket is isten...

A földönkivülieket is isten teremtette?

Figyelt kérdés
Szerintem kár tagadni a létezésük...

2023. ápr. 1. 17:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Milyen földönkívülieket?
2023. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

VOltmá.

És igen.

Ennyi, lapozzunk.

2023. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Isten egy földönkivüli.
2023. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
biztos lehetsz benne ha majd egyszer tagadhatatlanul nyilvános lesz, fog találni rá a kerszténység (is) belemagyarázatot a Bibliából hogy igen.
2023. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
4, ezt úgy írod, mintha bármi is ellene szólna a Bibliában.
2023. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
én csak azt írtam hogy bármit ki tudnak belőle hozni napjainkra vetítve is
2023. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Mármint érted, le van írva, hogy Isten teremtett mindent. A minden tartalmazza a Földön kívüli dolgokat is. A Mars is a Földön kívül van, mégsem mond ellent a keresztény tanításoknak.
2023. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem miért él az a köztudatban, hogy aki keresztény az azt hiszi hogy nem létezhet élet a Földön kívül...

Én reformátusként úgy gondolom, hogy van élet, de nem feltétlen intelligens, ha pedig intelligens akkor humanoid, de leginkább emberhez hasonló lehet tekintve hogy az exobolygókon, amin a földihez nagyon hasonló körülmények vannak, elképzelhető hogy hasonlóképpen ment végbe az evolúció, mert ez is lehetőség.

Lehet hogy más exobolygón a növényekben a klorofill tartalom kisebb ás inkább a xantofill vagy karotin dominálnak, de az is lehet hogy a csillagfényét más színtartományban verik vissza a növények, így zöld, sárga vagy piros helyett más színű a növényzet.


Különben nekem több elméletem is van, de azt kevésbé hiszem, hogy mi lennénk az egyetlen intelligensnek mondható élet az univerzumban.

Az is lehet hogy a földönkívüliek ugyan úgy néznek ki mint mi és ha nem létezne Isten azzal magyarázható lenne miért szerepel a Bibliában az a mondat, hogy Isten a saját képmására teremtette az embert.


Attól hogy valaki hívő, nem zárja ki a nyitott gondolkodást...

2023. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

"Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor." (János 10 :16)


Imé előre megmondtam nektek ezt is. (Tovább is van mondjam még:)


"17

Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

18

Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól."


(János 10:17-18)

2023. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha létezik Isten akkor igen.


"biztos lehetsz benne ha majd egyszer tagadhatatlanul nyilvános lesz, fog találni rá a kerszténység (is) belemagyarázatot a Bibliából hogy igen."


A keresztények már rég felvetették a földönkívüli intelligens élet lehetőségét. Az egyik ilyen ismert példa a 15. századi Nicolaus Cusanus aki arról elmélkedett, hogy minden csillagrégiónak vannak lakosai, akik különbözőek természetük és rangjuk szerint, és akik mind Istennek köszönhetik az eredetüket.

2023. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!