Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell Istent dicsőiteni,...

Miért kell Istent dicsőiteni, imádni ezt elvárja Isten?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 23. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell.

Ez akkor jó, ha magadtól jön. Ha kényszerből teszed vagy álszent módon, akkor jobb, ha meg sem szólalsz.

Viszont, ha a szívedben megtérsz például egy élmény hatására, amit egyértelműen Istennek tulajdonítasz, akkor szívesen dicsőíted őt.


Amíg nem Ismered Isten természetét, addig pedig hogyan is dicsőíthetnéd? Én egyszer 2 éve letérdeltem és erőhöz imádkoztam hozzá, mint Jézus Krisztushoz, hogy erőt adjon a folytatáshoz, ne keljen kinyírnom magam. Én beismertem, hogy hibáztam. És segített. Erőt kaptam és tisztán láttam egyből, hogy mit kell tennem és mit nem kell megtennem.

Na azóta én ahol lehet megvallom, hogy igen, Isten létezik, hallgatja az imákat és Krisztusban nyilatkoztatta ki magát, általa megismerhető. Ha Krisztust igyekszel megismerni, akkor el tudod képzelni az Atyát is. Így már tudod, hogy kihez imádkozol. És ha Őt megismerted, akkor hibát vagy fogást nem fogsz találni rajta és nem is keresel, mert tudod, hogy tökéletes. A tökéletest pedig csak dicsérni és dicsőíteni lehetséges.


Ki is mondhatod, le is írhatod. Istennek nincsenek elvárásai különösképpen. Szeresd őt teljes szívből, teljes elmédből, teljes szívedből. Azt mondják ez a legfontosabb parancsolat. A második pedig, hogy úgy szeresd felebarátod, mint saját magadat. Ez többet ér Istennek minden áldozatnál. De ez inkább beugró. Enélkül mit érne az istenbe vetett hit?


Igaz én nem vagyok az a templomba járós fajta, beismerem, de szoktam imádkozni néha. Meg keresem Isten akaratát és igyekszem jobban megismerni őt.


Itt GyK-n és olykor a facebook-on is szoktam dicsőíteni. Én nem szégyellem az Urat. Szerintem ha a szentírásból osztok meg részletet fb-n vagy pár gondolatot, akkor az is imádásnak számít.


Remélem segítségedre lehettem.

2023. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lucifer-666 ***** válasza:
29%
Isten útjai kifürkészhetetlenek...
2023. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Katolikusoknál


1. parancsolat:

"Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!"


3. parancsolat:

"Az Úr napját szenteld meg!"

2023. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ezt nézd:


"28Egy írástudó is hallgatta a vitát. Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tőle: „Melyik az első a parancsok közül?” 29Jézus így válaszolt: „Ez az első: Halld, Izrael! Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr. 30Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből! 31A második így szól: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat! Ezeknél nincs nagyobb parancs.” 32Az írástudó helyeselte: „Valóban jól mondtad, Mester, hogy Ő az egyetlen (Isten), és hogy rajta kívül nincs más. 33Meg hogy Őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből szeretni, felebarátunkat pedig úgy szeretni, mint saját magunkat, többet ér minden égő­ vagy bármi más áldozatnál.” 34Jézus az okos beszéd hallatára megdicsérte: „Nem jársz messze az Isten országától” – mondta neki. Több kérdést már nem mertek neki föltenni." (Márk 12:28-34)


De nem csakMárk, hanem Máté is megemlékezik erről az esetről:


"34Amikor a farizeusok értesültek róla, hogy a szadduceusokat is elhallgattatta, köréje gyűltek. 35Hogy próbára tegye, az egyik törvénytudó kérdéssel fordult hozzá: 36„Mester, melyik a főparancs a törvényben?” 37Jézus ezt felelte: „Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. 38Ez a legnagyobb, az első parancs. 39A második hasonló hozzá: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat. 40Ezen a két parancson alapszik az egész törvény és a próféták.” (Máté 22:34-40)


Két egybehangzó tanúvallomás Jézus ezen szávairól pedig elegendőnek kell lennie még a Zsidó törvények szerint is arról, hogy ez megtörtént.


3.as írja:

"3. parancsolat:

"Az Úr napját szenteld meg!""


Azt tudjátok, hogy melyik az Úr napja? Szombat-e vagy a vasárnap?

Majd én megsúgom barátaim: Mindegyik az Úr napja, hiszen ő teremtette őket.

2023. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Azt tudjátok, hogy melyik az Úr napja? Szombat-e vagy a vasárnap?


Majd én megsúgom barátaim: Mindegyik az Úr napja, hiszen ő teremtette őket."


--------


Ez a te (vagy a vallásod) egyéni értelmezése.

Mert ezzel szemben a 2. század elején azt olvassuk az egyik pásztori levélben, hogy a keresztények ne a szombatot, hanem a vasárnapot ünnepeljék.

Vagyis a korai keresztények nem fogadták volna el az elméletedet :)


Üdv: egy, a vallásban jártas ateista

2023. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor olvassátok el a Biblia legelejét. Vagy csak gondoljátok végig. Jézus óta a szombat van az emberért nem az ember a szombatért. És minden nap az emberért van, de egy napot sem teremtett az ember, hanem minden napot Isten teremtett. És látod keresztény vagyok, de ezek miatt a szakadások miatt én szabad kereszténynek tartom magam. Mert a felekezetek között is vannak ebben kérdések. Mintha számítana, hogy a szombat-e vagy a vasárnap az Úr napja. Főleg, ha a beosztásod szerint neked szombaton vagy akár vasárnap is dolgoznod kell.


Nem egyértelmű, hogy minden nap az Úré? Vagy az hogy van, hogy szombat vagy mondjuk a vasárnap az Úré, a hétköznapok az enyémek?


Nem barátaim. A szombat vagy a vasárnap a gyülekezeteké. Már aki bejár oda és azt hiszi, hogy Isten majd csúnyán néz rá, amiért nem jár be a gyülekezetre vagy a misére.


Nem csak szombaton és vasárnap lehet dicsőíteni az Urat, hanem minden áldott nap. És Isten nem egy templomban lakik, hanem bizony mindenhol ott van. Persze, kell egy hely a munkavégzésre, de nőjjetek már fel. 2023 van. Megadatott nekünk a technológia és azzal annak hasznos és haszontalan, sőt bűnös oldala. De ha ti továbbra is kis kőműveslapátkával keveritek a vödörben a misungot, amikor már létezik betonkeverő, akkor milyen kőművesek vagytok?


Minden dolgodban emlékezz meg az Úrról és minden dolgodra kérd az áldását. Minden nap. Vagy ahogy jónak látod.


Te pedig vallásban jártas ateista barátom, ha ateista vagy, hogyan lehetnél már jártas a vallásban vagy a hit dolgában? Isten állandó, de az emberiség és a szokások változnak. Az ateistának pedig nyílván lexikális tudása van, de hite Istenben nincs.


Akkor pedig hogyan is lehetnél te, vagy bárki, aki ateistának vallja magát jártas a vallásban? Jártas vagy a hitetlenségben, ez nem is vitás.


Nem a 2. században élünk ateista barátom, hanem a 21. században. Nekünk pedig megadatott, hogy minden napot ünnepelhessünk, mint az Úr napját.

Te pedig egyiket sem ünnepled ateista barátom, mint az Úr napját, hiszen az ateisták nem tesznek ilyesmit.


De logikád van. Látod te is, hogy ez a helyzet. És a munkahelyeden is ünnepelheted az úr napját hétfőtől vasárnapig, ha tisztességesen végzed a munkádat és úgy szereted a kollégáidat, mint saját magadat. Példáúl.


De ismétlem én szabad keresztény vagyok. Mert az Úr szabadságot adott a keresztényeknek. Oda tartoznak, ahova akarnak a keresztények. Amíg pedig szakadások vannak felekezetekre osztások a kereszténységen belül, addig én a szabad keresztények táborát gyarapítom és naponta beleolvasok a Bibliába.

2023. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Nekem teljesen mindegy, hogy te hogy értelmezgeted önmagad számára a Bibliát (ami a korai egyház szerint elfogadhatatlan), de a keresztények elvileg a gyökerekhez akarnak visszatérni. Ott meg volt egy kijelölt nap, ennyi az egész.


A vallásban meg azért vagyok jártas, mert korábban én is vallásos voltam. Másrészt nem hívőként jobb ismerni azt, amit elutasítunk, ezáltal is észszerűen tudunk dönteni az ateizmus mellett.


Üdv.

2023. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Legyen neked hited szerint 7-es!


De miért akarnának a gyökerekhez visszatérni a keresztények? Hiszen a messiás nem a múltban van csak, hanem a jövőben is. Ideje lenne a jövőbe tekinteni, mert ott várható Krisztus visszatérése, a múltból pedig eljött.


Én azt látom, ha valaki jól ismeri meg Isten képét, akkor azt sosem fogja elvetni. Ha elvetette valaki magától Istent, akkor nem őt ismerte meg, hanem valami más alantasabb entitást. Vagy a sátánt. Vagy önmagát. De nem Istent.

2023. ápr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Isten tudja, hogy erre az embernek van szüksége.
2023. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyház várja el, Isten nem. Olvass egy kis spinózát, ő rengeteg vallási könyvet tanulmányozott és érdekes dolgokra jött rá.
2023. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!