Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is veszítette már el a...

Más is veszítette már el a hitét azért mert túl sokat látott a másvilágból?

Figyelt kérdés

Volt az életemben egy szabad időszakom mikor semmit sem csináltam, már nem tanultam és még nem dolgoztam. Akkor elhatároztam, hogy jobban elmélyülök itthon magamnak a hitemben. Elkezdtem többet imádkozni, többet bibliázni, magamban megbocsájtottam mindenkinek, azoknak is akik még csak egy rossz szót is szóltak hozzám. Nem hazudtam többé, csak jót gondoltam mindenkiről és minél bűntelenebb, tisztább életet éltem annál jobban éreztem, hogy Isten szeret. Az egésznek az vetett véget, hogy egy ponton megjelent nekem egy fehér csuklyás, fehéren ragyogó alak aki engem figyelt, és ezt néhány másodpercig láttam. Akkor megijedtem mert azt gondoltam ha ez így megy tovább megfogok őrülni.

Na de vajon más is járt már így?



2023. ápr. 24. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Miért trollkodsz ilyen témába?
2023. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
2023. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez nem trollkodás.
2023. ápr. 24. 14:59
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, az a személy, akinek Isten csak egy ezred részletet is mutatott, hanyatt homlok megtértek.


Miért trollkodsz?


Okos ember nem szórakozik olyan dolgokkal amiről nincs tudomása, nem ismeri, nincs elég ismerete.. mert sosem tudhatod, nem szó szerint minden igaz-e.


Én tudom, hogy igaz minden. De te nem. Különben nem próbálnál unalmadban mindent taposni. Ráadásul olyat ami lehet később hogy az életedet dönti el. És akkor máér késő lesz szövegelni, hogy "én nem úgy gondoltam". Akkor már késő.


Most veted a magjaidat-olyan lesz az aratásod, amilyen magot most vetsz. Jól vigyázz mit cselekszel.

2023. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%

Ez a valóság amit mond:


https://www.youtube.com/watch?v=2l2rTroPsks


És ez a jövő azoknak akik elkárhoznak.

Így szórakozz olyan dologgal amit nem ismersz.


A démonok létező dolgok, nem kitaláció. Még akkor is ha te nem hiszed.

2023. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Darkmoon80 ***** válasza:
56%

"...ám amikor hat nap múlva megpillantották a távolban Damaszkuszt, bár fényes nappal volt, hirtelen vakító fény villant fel körülöttük, s Saul halálra váltan terült el a földön. Ekkor egy hangot hallott: "Saul, Saul, miért üldözöl te engem?" Egy csodálatos alak állt előtte. "Ki vagy te, Uram?" - kérdezte rémülten Saul. "Jézus vagyok, akit te üldözöl." Saul e pillanatban megtért.


[link]


De valójában mi is okozhatta ezt???


"

A Pál apostollal történtek mai értelmezése szerint Saul epilepsziás nagyrohamot kapott a damaszkuszi úton, amit feltehetőleg a hatnapos fárasztó lovaglás váltott ki nála.


Michael Persinger kanadai kutató 1983-ban, jóval a média által felkapott Ramachandran előtt, megjelentette első cikkét arról, hogy a misztikus élmények a temporális lebeny átmeneti kóros aktivitásával járnak. Ennek szélsőséges változata a temporális epilepszia, de felfokozott elektromos jelenségek átmenetileg szinte bárkinél előfordulhatnak komoly pszichés stressz, éhezés, droghasználat stb. hatására. Gyakori jelenség például, hogy súlyos betegségből felépülő személyek vagy szeretett rokonukat elvesztő emberek misztikus élményeket élnek át, majd ezek hatására megtérnek, és felveszik valamely vallást.

...

A kulturális hatások következménye, hogy egyesek Mohameddel, mások Jézussal, megint mások ufólényekkel lépnek kapcsolatba eksztatikus élményeik során.

...

De Persinger nem állt meg a spekulációnál. Ha a temporális lebeny átmeneti elektromos zavara istenélményt eredményez, gondolta, majd ő kelt zavart kísérleti alanyai temporális lebenyében.

...

Eddig vagy ezer emberen végezték a bal temporális lebeny mágneses ingerlését, és az alanyok a legkülönfélébb misztikus élményekről számoltak be.

"

2023. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Van is itthon mágnesem....🤩
2023. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Darkmoon80 ***** válasza:
44%

2-eske!


Javasolt irodalom még neked:


[link]


(Gogol:Egy őrült naplója)

2023. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Darkmoon80! Én nem vagyok epilepsziás! Sosem voltam az..........


"A Pál apostollal történtek mai értelmezése szerint Saul epilepsziás nagyrohamot kapott a damaszkuszi úton, amit feltehetőleg a hatnapos fárasztó lovaglás váltott ki nála."



Azért azon hamar átsiklottak, hogy Pál meg is vakult, aztán később a Jézus nevében vissza adták a látását.

2023. ápr. 24. 17:14
 10/22 Darkmoon80 ***** válasza:
71%
Olvastad a többit is, vagy itt megálltál?
2023. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!