Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa miért ilyen megosztó a...

A pápa miért ilyen megosztó a katolikusok között?

Figyelt kérdés
Benne vagyok katolikus csoportokba és nagy katolikusok között hitetlen szomorú ahogy szidják... szinte már antikrisztusnak érzik. Tényleg ilyen rossz ez a pápa csak azért mert a krisztgusi hagyományokhoz gondolatokhoz tért vissza?
2023. ápr. 28. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
9%

Én most néztem a Duna televízió adásán - nálam a neten fogható - ismerősöm tanácsára a pápát.


Túl gyakran nem találkozom vele a képernyőkön. Érdekes az arcberendezése. Talán inkább idegenkednek sokan a túl távoli tájak miatti származása miatt. Furcsán karizmatikus kisugárzása lehet?


(Dél Amerika? Dél Afrika? Honnan is jött eredetileg?)


Kb. félórát bírtam nézni, aztán lankadni kezdett a figyelmem.

2023. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy minden ilyesfajta, a szigorú hierarchiában és viszonylag merev szabályrendszerben működő, a biológiai késztetések elnyomására kényszerített közösségben a vaskezű irányítás tudja konzerválni az addig elfogadott "rendet". Ez a Pápa olyan társadalmi közegből jött, ahol sokkal szélsőségesebb emberi létezési formákat tapasztalhatott meg, mint mint európai hittársai és valószínűleg egyénileg is sokkal megengedőbb, empatikusabb személyiség, mint az átlag. Az ember úgy általában is nagyon hasonlít állati őseire, rokonaira abban a tekintetben, hogy a kisebb-nagyobb családok egységét is csak a merev hatalmi erőszakkal szereti megtartani, mert ez biztosítja a (látszólagos) biztonságot nyújtó "rendet", amihez mindennapi cselekvéseit tudja hozzáigazítani. Ilyen kényszerítő külső erőszak hiányában nincs olyan belső (morális) kényszer mindenkiben, hogy a helyeset cselekedje. Az "emberképű", megértőbb, liberálisabb vezetőt tehát sokszor "gyengének" tekintik.
2023. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem megosztónak, jellemzően azok szidják, akik nem is ismerik, templomba se járnak, csak nagy ünnepeken pöffeszkednek ott. Az ilyenektől a szidás pedig dicséret :)


#1

Eredetileg olasz... Argentínában nőtt fel, de olasz származású. Ez azért biztos nem látszik meg senki külsőjén.

2023. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszönöm a helyreigazítást, kedves 3-as! :)


1-es voltam.

2023. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!