Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs Isten mi értelme az...

Ha nincs Isten mi értelme az erkölcsnek/morálnak?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 17:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 Darkmoon80 ***** válasza:
81%
A 25-ös hozzászólásra reagáltam a 27-ben. (bocsánat közbe szúródott egy másik válasz)
2023. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

Kérdező!


Mindazoknak szól

(nem tudom te miképpen állsz a kérdéshez, így azt sem, hogy rád is igaz vagy sem - remélem nem)

akik például nem azért nem rabolnak ki egy védtelen öreg nénikét mert Isten ezt tiltja, hanem azért, mert ez ellenkezik a jó érzésükkel.

2023. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 Darkmoon80 ***** válasza:
75%

29-es!


"... amíg nem tudod demonstrálni istened létezését, addig nem kapálózhatsz"


Tessék????


Agnosztikus ateistaként nincs semmilyen istenem, nem is hiszek istenek létezésében, így nem tudom mit kellene "demonstrálnom", valamint azt sem értem, mire gondolsz kapálódzásként?

2023. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
2%

"Te CSAK azért vagy erkölcsös, mert Istennek akarsz megfelelni, és nem azért, mert te magad így érzed helyénvalónak?"


Teljesen mindegy, hogy az erkölcs alapja Isten vagy valami kitalált kategorikus imperatívusz. Látod, még Kantnak is ki kellett találnia valami emberen kívüli külsődleges mércét Isten helyébe.

2023. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
0%

,,....akik például nem azért nem rabolnak ki egy védtelen öreg nénikét mert Isten ezt tiltja, hanem azért, mert ez ellenkezik a jó érzésükkel."


Pontosan az a jó érzés, az Isten.

2023. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
57%

25 vagyok.

Kiforgatjátok a szavaimat. Ha van Isten akkor van abszolút jó és helyes viselkedés. Ha nincs, akkor minden relatív. Ha elfogadjuk, hogy csak állatok vagyunk és halálunk után megsemmisülünk akkor sok értelme nincs az erkölcsnek. Legfeljebb annyi, hogy megállapodunk valamiben, hogy milyen szabályokat tartunk be a kölcsönös együttélés megkönnyítésére. De ezek bármikor megváltoztatható dolgok, nem abszolút egyetemes igazságok. Ha te örök igazságokban hiszel az már valamiféle istenhit.

2023. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 A kérdező kommentje:

"Kérdező!



Mindazoknak szól


(nem tudom te miképpen állsz a kérdéshez, így azt sem, hogy rád is igaz vagy sem - remélem nem)


akik például nem azért nem rabolnak ki egy védtelen öreg nénikét mert Isten ezt tiltja, hanem azért, mert ez ellenkezik a jó érzésükkel."


LOL

Akkor most őszinte leszek, de ezzel pont hogy jól lejáratom most magamat.


Én még az egeret is megsirattam mikor a macskánk elkapta és megölte. xD


Eddig még egyszer kerültem, olyan helyzetbe, hogy megtámadtak, akkor is egy nagy fekete kutya szaladt ki a nyitott kapun, majd félméterre megállt előttem és erőből ugatott rám.

Teljesen ledermedtem, semmit nem tudtam csinálni, még gondolkozni sem.

Szerencsém volt, hogy a gazdája hamar észre vette mi folyik odakint és kijött visszafogni a kutyát.


Szerinted tudok én ártani bárkinek is?

Hiszek Istenben, de ha nem hinnék akkor is ilyen lennék.

2023. júl. 2. 15:14
 38/78 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Akkor már csak az a lépés hiányzik, hogy megérted és elfogadod a másik embert is. Azt is, aki nem hisz. Azt is, hogy ő is lehet hasznos és erkölcsös.

2023. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 A kérdező kommentje:

"Akkor már csak az a lépés hiányzik, hogy megérted és elfogadod a másik embert is. Azt is, aki nem hisz. Azt is, hogy ő is lehet hasznos és erkölcsös."



Az túl kockázatos.


Senkiben nem lehet megbízni.


Elsősorban a saját családom a legmegbízhatóbb.

Aztán a második a többi keresztény.

Majd a keresztényeket követi a többi teista/más vallású.

Aztán a sátánisták és az ezósok.

Végül az ateisták maradtak a megbízhatósági sorrend legvégén.

2023. júl. 2. 20:04
 40/78 Darkmoon80 ***** válasza:
82%

Akkor talán értelmezd ezt a választ:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


49-es hozzászólás!


(nem én írtam, de ide passzol)

2023. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!