Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten azért nem válaszol,...

Véglény atya kérdése:

Isten azért nem válaszol, mert elnyelte egy fekete lyuk?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 17:36
1 2 3
 1/25 Lucifer-666 ***** válasza:
15%
Lehet, hogy elkárhozott 😟
2023. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
18%
Nem. Csak nincs mit mondania már többet.
2023. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Lucifer-666 ***** válasza:
55%

Felvágta az ereit...Azért esett eső a naplementében

...

2023. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mire kellene hogy válaszoljon?
2023. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

4: Az imákra. Az imáinkra. Az imáimra.

Régen jött, megszólított, válaszolt, kommunikált. Most mégis hallgat, amikor a világnak szüksége lenne rá, az útmutatására. Miért? Valaminek történnie kellett. Nem saját akaratából hagyott itt minket.

A fekete lyukakat nem Isten teremtette, egy megmagyarázhatatlan anomália, talán börtönnek hozta létre egy ismeretlen erő, ami az univerzum egyensúlyban tartására törekszik. Ez lehetett Isten veszte?

Nem lehet, hogy elhagyott minket. Ugye?

2023. aug. 14. 22:17
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!

Bár én nem vagyok vallásos, sosem értettem hogy mi értelme van imádkozni (a lélektani hatását leszámítva), mivel ha Isten mindent tudó, akkor nem tudja megváltoztatni a véleményét, és tudja hogy mire vágysz, így vagy megtesz valamit vagy sem, vagyis az imának nincs jelentősége.


Amit írsz, az tudtommal sok istendefinícióval ellentmondásban van, mivel sokan azt hiszik, hogy Isten nem tér és idő által behatárolt.


A deista gondolkodás pedig nem újdonság, bár szerintem manapság már ez inkább csak egy rövid kitérő a vallásos hit elvesztéséhez és az ateizmushoz vezető úton.

2023. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Ritka hogy ateistával egyetértek, de most Lipsike hozzászólásával egyetértek.


Isten tértől, időtől, anyagtól függetlenül létező halhatatlan és örök entitás, így képtelenség, hogy egy fekete lyuk elnyelte volna.

Igazából Jézust leszámítva az atyának és a szentléleknek nincs is teste, akkor mit nyelt el a fekete lyuk?


Azt had kérdezzem már meg, hogy hogyan válaszolt korábban az imáidra?

2023. aug. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Isten válaszol. Akár ha most akarnám, akkor is. Kicsit el vagy tévedve. Ha szeretnél írj rám.
2023. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

Nem ártana tisztázni, hogy melyik istenről is beszél a kérdező.


Ezenfelül egy lehetséges magyarázat arra, hogy az istened nem válaszol az az, hogy nem létezik.

2023. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Kései Sirató ***** válasza:
32%
Nekem válaszolt, meggyógyított.
2023. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!