Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek mikor fogják...

Az emberek mikor fogják kinőni a vallásokba vetett hitüket?

Figyelt kérdés

Számomra ezek csak láncok,béklyók,olyanok mint amikor az ember saját magára nyakörvet ad vagy pedig szándékosan szemfedővel akarja élni az életét mind ezt azzal meg spékelve, hogy ő annyira egy erkölcsös életet él.


Nem értem miért nem lehet ezen felülkerekedni, olyan ez mint valamilyen ragály.

Állatok akik hemperegnek a tudatlanságban mind ezt vidáman.



2023. szept. 5. 16:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%
Az emberek nem a vallásban hisznek. Fogalmad sincs semmiről.
2023. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a hit reménytől kezdve a gyászon átsegítésen keresztül egy kész erkölcsi keretrendszerig elég sokmindent képes nyújtani olyan embereknek, akiknek ilyesmire igénye van, minden bizonnyal amíg létezik emberiség, vallások is lesznek.
2023. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Miért lenne bármivel jobb egy olyan világban élni ahol csak a kőkemény valóságot látjuk? Rengeteg embernek lelki vigasz a hite, ami már sokakat túlsegített olyan helyzeteken amiken egy hitetlen nem, vagy csak nagyon nehezen tudott tovább lépni. Ezen kívül egy csomó erkölcsi normánk is megszűnne, hogyha nem lenne vagy nem lett volna mihez mérni a jó fogalmát. Nem beszélve a számtalan közösségről, szeretetről amikkel mondjuk a keresztény gyülekezetek egy jó része fordul az emberek felé.

Arról pedig hogy ez béklyó lenne ... Miket tilt főképp a kereszténység: gyilkolás, lopás, irigység, tiszteletlenség, hazugság stb... És miket tanít: szeretet, megbocsájtás, remény, önfeláldozás, segítőkészség.


Hogyha ezeket rossz dolognak tartod vagy épp a lopást, gyilkosságot béklyónak akkor szerintem valami baj van az értékrendeddel :)

2023. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, én pont fordítva tapasztaltam: minél többet tudtam meg, annál közelebb kerültem a valláshoz. Nem lehet, hogy te tudsz túl keveset a vallásról? :)
2023. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
16%

Mikor Kövér László magvas gondolatait olvassuk vallási témában, az totálisan mutatja hogy hova vezet, mikor a vallást helyezzük valamilyen kérdésben az objektív tudomány elé:


Sötét középkor.

2023. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
24%
Amikor az agyuk nem emberi módra fog működni.
2023. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%
Szerencsére soha.
2023. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
13%
A hiúság a lényeg,miszerint minden félresikerült elhiszi,hogy jogot formálhat a mindenható figyelmére.
2023. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
#5 nincs igazán sportértéke Kövér Lászlót kijátszani a vallás ellenében. Nem kéne azt gondolni, hogy Kövér Laca hitelesebb képviselője a vallásnak, mint mondjuk Lemaitre (az ősrobbanás-elméletet kidolgozó katolikus pap/fizikus).
2023. szept. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%

Soha

Az emberi butasag hatartalan

2023. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!