Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki mit gondol a halál utánról?

Ki mit gondol a halál utánról?

Figyelt kérdés
Eddig keresztyénnek vallottam magam, hittem, hogy ha Isten szerinti életet élek akkor halál után vele leszek. Az elmúlt évben rengeteg minden megkérdőjeleződött bennem, ez is. Ki mit hisz, mi van a halál után? Miért vagy meggyőződve erről? Köszönöm előre is a válaszokat.

2023. szept. 13. 11:09
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb olvastam itt egy kérdést a tudomány kategóriában, hogy "mit csinál a szél, amikor nem fúj?". Semmit, mert olyankor nem létezik. A szél egy történés, amikor mozog a levegő. Szerintem hasonlóan működünk mi is. Abban viszont hiszek, hogy fontos, hogy találjunk valami értelmet az egészben és törekedjünk a jóra a legjobb tudásunk szerint. Emberként tovább tudunk élni mások emlékezetében és a tetteinkben. Ha úgy éljük le az életünket, hogy közben vagy utólag másnak jobb lesz ettől az a rövid létezése a világban, akkor már nem volt értelmetlen az életünk.
2023. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

Vallási kérdést lehetne a vallás kategóriában?

Amúgy itt: semmit. Életedben kell boldogulni.

2023. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha a halál után nincs semmi, az JÓ dolog, mert motivációt nyerek belőle arra vonatkozóan, hogy itt a Földön tegyem a dolgaim, hogy élvezzem az életet.


Ha halál után van valami, az számomra teljesen közömbös. Nem érdekel a túlvilági élet, mert megszűnik a vágy, vagyis pontosan az, ami emberré tesz. Nem fogok vágyni arra, hogy megegyek pl. egy jó pizzát, mert a lelkek nem étkeznek, ez az üres állapot meg nekem nem vonzó. Feltehetően ott animéket sem fogok tudni nézni, ami számomra megint csak negatívum, stb.

Ha meg a pokolra jutok, majd megkeresem ott a művészeket, akik szintén oda jutottak, és elfilozofálgatunk az egész örökkévalóságon át.

2023. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a halál ugyanaz, mint a megszületés előtti állapot.

De keresztényként hiszem, hogy van feltámadás. És hogy a feltámadás utáni élet jobb lesz, mint ez volt.

A pokolban való örök szenvedésben nem hiszek. Szerintem aki gonosz volt, az egyszerűen nem lesz.

2023. szept. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
78%

Halálod után a tested elbomlik. Az agyad pedig lekapcsol hasonlóan egy számítógéphez.


Semmilyen érdemi érv nem támasztja alá azt, hogy létezne bármiféle természetfeletti lélek vagy hogy szükség lenne ilyesmikre.

2023. szept. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki miben hisz, a valóságot nem érdekli.
2023. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 kovacs magdolna2 ***** válasza:
21%
Az igazi élet a földi pokol után következik hazatersz
2023. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
0%
Bibliából meggyőződtem róla, hogy halál után nincs élet. Az ember nem kerül sem a mennybe, sem a pokolba. Egyszerűen elvesznek gondolatai, érzései. Nem tud sem jót, sem rosszat tenni.
2023. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
27%
Jézus nem a levegőben beszélt. A legstabilabb történelmi személyiség a világ legtöbb követőjével rendelkezik és amit ő mondott a halál utáni életről az úgy is van..
2023. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
20%
# 9 Jézus azért hiteles, mert ő tényleg halott volt. Tehát ha valaki, akkor ő tudja, mi van a halál után.
2023. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!