Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám stabilabb szent...

Az iszlám stabilabb szent könyv, mint a Biblia?

Figyelt kérdés

A keresztény irányzatok a mai napig nem tudnak megegyezni abban, hogy mi pontosan a Biblia. Pl. Judit könyve a protestánsnak apokrif, a katolikusnak szent könyv. Ellenben Énok könyve az etióp-ortodoxnak szent könyv, de a katolikusnak és a protestánsnak apokrif.

Ezzel szemben: nem tudok arról, hogy az iszlám követői vitáznának a Korán egy szúrájáról is. Minden muszlim világszerte ugyanazt a Koránt olvassa, ugyanazokat a szúrákat.


Aztán, a keresztények elég ellentmondásosan olvassák az Ószövetséget. Egyszer öntik belőle a sok idézetet, máskor meg azt mondják, az már nem érvényes. Lényegében szemezgetnek: ez érvényes, az nem. Nos, nem egyszerűbb lett volna a keresztény egyháznak csak azokat az ószövetségi fejezeteket felvenni a kánonba, ami érvényes?

Ezzel szemben: nem tudok arról, hogy az iszlám vallás vitatná, vagy elavultnak gondolná a Korán egy szúráját is. Itt is ugyanaz a helyzet, mint az előző kritika esetében: minden muszlim ugyanazt a Koránt olvassa, nincs olyan, hogy valamelyik szúra elavult.


Nem vagyok azonban profi a témában, ezért tettem fel a kérdést.

Jól látom a helyzetet?

Mert akkor a Korán stabilabb szent könyvnek tűnik, mint a Biblia.


2023. szept. 30. 23:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A kérdést címét elrontottam.


Pontosabban:


Az iszlám szent könyve, a Korán, stabilabb mint a Biblia?

2023. szept. 30. 23:24
 2/13 Lucifer-666 ***** válasza:
21%
Olyan szempontból stabilabb, hogy a nőket adják-veszik, a keresztény férfinak meg jobb egyedül lenni, mint égni. Pál apostol Saulként fizikailag akarta eltörölni a keresztényeket, utána meg szellemi hadviseléssel...
2023. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem, a Koránban is van olyan rész, ami nem "stabil" (pl. alkoholfogyasztás).
2023. okt. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#4


Ezt hogy érted?

2023. okt. 1. 10:22
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 10:22


"Egyszer öntik belőle a sok idézetet, máskor meg azt mondják, az már nem érvényes. Lényegében szemezgetnek: ez érvényes, az nem."


A muszlimoknak kezdetben nem volt tilos az alkoholfogyasztás, mert az túl sok szigorítás lett volna egyszerre, így a fokozatosság jegyében a Koránban csak később tiltják meg. A te megfogalmazásod szerint ez így nem stabil.

2023. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az iszlámban is vannak hadíszok, melyeiket egyes irányzatok, iskolák elfogadnak, mások meg akár tiltanak is.

Míg a Korán egy könyv, a Biblia 72 külön könyv, amit jónak találtak egybe gyűjteni a 4. század végén.

2023. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Előttem lévők, ti annyit sem tudtok az iszlamrol mint kakiban a vitamin. Akkor minek válaszoltok?
2023. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

ma 19:09


Hát én elég magabiztos vagyok a válaszom helyességét illetően, de ha tévedtem is, mindenképpen informatívabb volt a tiednél :)

2023. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
A muszlimok annyira egységesek hogy egyik szerint békében kell élni a másik szerint meg magadat felrobbantva jutsz a mennyországba
2023. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Nekem az az elméletem, hogy az Iszlám Mohammed által kreált vallás, akinek sok megválaszolatlan kérdése volt kereszténységgel kapcsolatban. Nem értette a Szentháromságot —> tagadja a Szentháromságot, Jézust és a Szentlelket nem tekinti Istennek, náluk csak az Atya (Allah) az egyetlen Isten. Pedig minden keresztény tudja, hogy a Szentháromság lényege, hogy egy Isten, három személyben és nem három Isten.

Nem volt egységes a Biblia —> megírta a Koránt, ami minden kérdésére választ adott.

Stb stb.

Fűszerezd meg egy kis arab kultúrával, és tadam, megvan az Iszlám.

2023. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!