Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a népszámláláson nem...

Akik a népszámláláson nem válaszoltak a vallási kérdésre, aki szinte a legtöbben voltak azok szerintetek vallásosnak tekinthetőek vagy inkább ateistáknak?

Figyelt kérdés
Szerintem aki nem vállalja fel a vallását az nem vallásos, egy hívő keresztény ember nem szégyelli a vallását, nem fél attól hogy emiatt baja lesz, de egyébként is, olyan ma Magyarországon a politikai helyzet, kormányzás amely inkább a keresztényeket pártolja
2023. okt. 8. 06:06
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a konteósok és a lusták mellett elsősorban azok nem válaszoltak, akiket nem érdekel a téma, esetleg agnosztikusok és nem tudnak azonosulni egyik vallással sem.


Ha lenne egy rendes felmérés a témában, akkor szerintem hasonló eredmény jönne ki, mint a 2020-as EU-s felmérésen, ahol az jött ki, hogy kb. 67% vallásos, 17% szrik bele és 16% ateista (ez jött ki most ugye a népszámláláson is).

2023. okt. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Én mint igaz keresztény beszélek. Megvetem a bolygón lévő istenkáromlást. Ez azt is jelenti, hogy megvetem a rendszert, ami uralkodik felettünk, nem pedig segít mellettünk. Megvettem a benne lévő értelmetlenséget. Azt is, hogy büntetés van tanítás helyett, pedig már átlag ember is tudja, hogy a büntetés értelmetlen és rossz pszichológia, valahogy a föld vezetői még nem hallottak róla. Mint ilyen, megvetek minden rendszert, ami rám kényszerít valamit, ok nélkül. Nem látok okot abban, hogy mindenféle felszínes megnevezésre rakjam a nevem, sőt a figyelmemet. Minek valljam bárki szemébe bárminek magam? Én nem szégyelltem, hogy bármi vagyok, egyszerűen nekem semmi ez a papír. Egy állam, ami azt mondja tessék ezt csináld, vagy különben büntetés jön. Ez túlságosan nagy istenkáromlás. Elveim vannak. Inkább a halál, mintsem, hogy egy ilyet megtegyek. Természetesen átszaladtam csak a kitöltésen, semmit sem olvastam el, csak a hibaüzeneteket, amikor nem volt jó a tovább gomb.


Hatalmas tévedés, hogy ez egy olyan játék, hogy szégyelled-e vagy büszke vagy rá. Ez egy olyan játék, hogy akárhogy viszonyulsz ehhez, vhogyan viszonyulsz ahhoz, aki ezeket kérdezi tőled? Te szívesen és büszkén mesélsz az elrablódnak, aki fogva tart és dolgoztat? Te büszkén mesélsz a bántalmazó szüleidnek, akik kb a nevedet se tudják, kuss a neved, és úgy öntik rád a szabályokat, hogy nem is ismerik a képességeidet, és nem is akarják ismerni azt? Nem. Egy ilyen szülőt kitagadsz és sose látsz többé. Akkor én miért írnék bármit is bárhogyan egy ilyen papírra? Miért lennék büszke, hogy leírhatok oda valamit, vagy szégyellném ugyanazt? Ki nekem az, aki a másik oldalon van? A hazámat a sárba tipró, a népemet kínző, azt öngyilkosságba kergető pszichopata, felfoghatatlanul önző gonosz emberek, akik éppen most is fenyegetve parancsolnak rám, hogy csináljak valamit, aminek nincs értelme.


:))

2023. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"aki szinte a legtöbben voltak"

Mármint mihez képest legtöbben, megmutatnád a konkrét százalékokat?


Amúgy aki nem adott a kérdésre választ, annak válaszát nyilván nem tudjuk, bármi is lehet. Aki valóban keresztény, az pedig megvallotta, hogy ő keresztény.

2023. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy valódi keresztény (és aki nem valódi keresztény de meg lett keresztelve azoknak is egy része) azok megjelölték, hogy ők keresztények. Ebben nem állítja meg az, hogy ebből bármilyen kára származhat. Ott van a Bibliában rengeteg példa amikor úgy is felvállalták a hitüket, hogy pontosan tudták, hogy az életükkel fizetnek érte. Aki egy nagyon talán lesz belőle baja miatt nem válaszol erre a kérdésre az egyáltalán nem követi a példájukat.


Azonban akik nem válaszoltak attól még, hogy nem keresztények még nem lesznek egyből ateisták. Hihetnek valamilyen istenség létezésében csak maximum nem foglalkoznak vele vagy hasonlók és így már nem nevezhetők ateistának.


Az azonban tisztán látszik az adatokból, hogy Magyarország koránt sem annyira keresztény mint amennyire szeretnék beállítani.

Feltehetően még annyira sem mint amennyit mutatnak az adatok.

2023. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!