Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidók miért nem tekintik...

A zsidók miért nem tekintik magukhoz egyenrangúnak a nem zsidó embereket?

Figyelt kérdés

Előfordult több alkalommal, hogy meghívtuk ebédre, illetve rendszeresen gyermekeink születésnapjára az ismerős zsidó családot. Nekünk nem számít a nemzeti és vallási hovatartozás, mindenkivel szívesen barátkozunk.

Eljöttek, kedvesek voltak, jól éreztük magunkat.


Ők viszont magukhoz csak zsidó nemzetiségű embereket hívnak meg, így még soha nem jártunk az otthonukban. Három, a miénkhez hasonló korú gyermekük van, mégis nem lettünk meghívva a születésnapi ünnepségekre, még a gyermekeink sem. Tudomásunk szerint sok felnőttet és gyereket hívtak meg, de csak zsidó nemzetiségűeket.

Pedig nálunk a gyerekek örömmel játszanak egymással, ezért nem értem.


Szerintem a másik ember iránti tisztelet oda-vissza kellene, hogy működjön.



2023. okt. 11. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem törvényszerű a dolog. Azért, mert ők nem hívtak meg titeket, csak zsidó vallású személyeket, nem jelenti azt, hogy minden zsidó így csinálja.

Szerintem érdemes lenne náluk érdeklődnöd, lehet, hogy lenne valami racionális magyarázatuk a dologra.

2023. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnepek lehet, hogy jobban kötik őket, szokások, hagyományok miatt. Viszont ha a gyerekek jól elvannak, akkor nem ünnephez kötötten éppen meghívhatnának, vagy legalább a gyerekek átjárhatnának oda-vissza alapon.


De lehet, hogy amúgy nem igazán barátkozósak, átjárósak, és igazából a családi ünnepeket is tiszta nyűgnek élik meg, csak hát azt muszáj.

2023. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A gyerekek jönnek hozzánk, de a gyermekeink nem mehetnek oda.
2023. okt. 11. 13:36
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Hát ez nekem is érdekes. Elvárják, hogy megbecsüljük, tiszteljük őket, de ezt nem teljesítik oda-vissza, ahogy írtad.

Elmesélem egy idős, nyugdíjas ismerősöm történetét: édesapja zsidó volt, édesanyja magyar. Szerelmesek lettek, össze házasodtak annak ellenére, hogy édesapja rokonai, szülei ezt ellenezték. Boldogan éltek, megszületett a gyermek (az ismerősöm) de a zsidó rokonok kiközösítették őket. Sajnos még az apuka szülei sem akarták látni az egyetlen unokájukat. Mindez azért, mert a gyermek anyja nem volt zsidó.

Amikor ismerősöm 2 éves volt, az apuka váratlanul meghalt. Így anyuka egyedül maradt a kisgyermekkel. Anyukának nem volt állása, addig apuka tartotta el a családot. Anyuka rokonai összefogtak, hogy segítsenek. Megkeresték apuka szüleit és rokonait, de ők teljesen elzárkóztak "mert a gyerek nem zsidó" és nem segítettek semmiben.

Így lett felnevelve, minden teher édesanyjára és annak a családjára hárult, apai nagyszülőkkel soha nem találkozott.

2023. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Hmmm ... fura, én eddig olyanokról tudtam, hogy zsidók hívtak meg magukhoz arabokat, aztán amikor szóbakerült a viszontlátogatás: "eszedbe ne jusson. Mer6t ha te bejssz a házamba, meg kell öljelek, mert, ha élve kimész, engrm ölnek meg."

Eddig csak ilyen esetekrõl hallottam. Nem kevésrõl.

2023. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5: Én pedig ilyenről még soha nem hallottam.
2023. okt. 11. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
#6 Nyilván nem ugyanazokkal beszélgettünk ...
2023. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Miért muszáj hogy ők is meghívjanak? Te meghívtad őket, mentek, megadták a tiszteletet. Persze illendő lenne viszonozni, de nem muszáj. Nem akarják. Tudod, a vallásos embereknek nagyon fontos hogy kit engednek be a házukba. Bárkit nem. Akit igen, azok fontos személyek az életükben. Lehet ez az egyik ok.

Lehet nem akarnak szorosan barátkozni veletek, a gyerekek még gyerekek.

Ne érezd rosszul emiatt magad, és rájuk se neheztelj. Minden családnak más szabályai és gondolkodása van

2023. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Abdullah_ ***** válasza:
63%

Személyes élményem sajnos az, hogy különbbnek, okosabbnak képzelik magukat másokhoz képest.

Sajnos bennük van (sokukban) hogy "kiválasztott népként" tekintenek magukra. Akár tudatosan, akár tudatalatt.


Tudom hogy le leszek pontozva, főleg mivel muszlim vagyok, de sajnos ez a személyes tapasztalatom.

2023. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9-es: Én is ezt tapasztaltam, pontosan így viselkednek. Engem nem zavar, hogy muszlim vagy, ha jó ember vagy. Számomra jó és rossz emberek léteznek, más nem, nem számít az emberek nemzetisége és vallása.


#8-as: Ezt írtad: "Tudod, a vallásos embereknek nagyon fontos hogy kit engednek be a házukba."

Hát nekem is fontos, hogy kit engedek a házamba! Ha nem vagyok méltó arra, hogy beengedjenek a házukba (sok más embert viszont igen, egy szülinapra meghívnak 30 embert!), akkor mostantól én sem hívom meg őket. Kár volt eddig foglalkozni velük, főzni, etetni... Mert érdekes, szeretnek hozzánk jönni, nálunk enni, szórakozni, erre jók vagyunk. Másra nem.


Beszéltem a párommal, támogat abban, hogy a továbbiakban csak azokkal az emberekkel barátkozzunk, akik megbecsülik a barátságunkat és tudnak minket tisztelni.

2023. okt. 11. 20:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!