Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jahve(JHWH) a zsidók istene...

Jahve(JHWH) a zsidók istene szerintetek nem gonosz?

Figyelt kérdés

Olvastam Mózes könyveit, szerintem gonosz és vérszomjas.


Nem is hiszek abban, hogy ez az isten létezik.

Szerintem Jahve nem létezik, csak a zsidók találták ki. Kitaláltak maguknak egy gonosz és vérszomjas istent. Miért jó ez nekik?


A zsidók Tetragrammatonnak hívják vagy minek.


2023. okt. 28. 20:23
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
43%
Nyilván nem.
2023. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Majd most földig leromoblja Palesztinát...Allahnak sem kegyelmezve...
2023. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem mondjuk az egyiptomiaknak akik a Gízai piramisokat építették, ennél különb isteneik voltak.
2023. okt. 28. 20:42
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Megkérdezhetem, hogy miért érdekel, ha már eldöntötted a választ ?


Jézusról mi a véleményed ?


Ő azt mondta, hogy aki Őt látta az látta az Atyát is.

2023. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Mitől lenne gonosz ?
2023. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem hiszel benne, hogy az Ószövetség istene létezik, akkor nyilván úgy gondolod, hogy egy emberi kitaláció. Jól értem, ugye?

Ha viszont emberi kitaláció, emberi kreativitás szülte fiktív karakter, akkor érdemes a kor emberének szemüvegén keresztül vizsgálni.


És ilyen kontextusban összehasonlíthatatlanul kegyesebb és igazságosabb, mint bármely másik korabeli isten a közelkeletről. Az ótestamentumi törvénykönyv mai szemmel nézve értelemszerűen barbár, de 4-5000 évvel ez előtt roppant progresszívnak számított az emberáldozat tiltása, a rabszolgák rabságának 7 évre való korlátozása vagy épp az özvegyek és árvák felkarolására való felszólítás.


Ha ezt az istent csak egy sémi törzs találta ki, akkor ez a törzs a KORABELI körülményekhez és világszellemhez képest egy szelid istent talált ki magának.


Az más kérdés persze, hogy a 21. században egyesek mennyire nem szűrik meg egy többezeréves könyv tartalmát, és ennek milyen következményei vannak.

2023. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Aleister Crowley lerajzolta miután kapcsolatba lépett vele, egy szürke idegen portréját rajzolta le. JHVH/Allah nevű entitás ami földönkívüliek kollektív tudata valójában egy emberevő szörnyeteg.
2023. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Utolsò, 7-es.

Én olvastam arról a neten, hogy Mózes könyveit a reptiliánok hozták létre, akik szövetkeztek a szürkékkel. Azt állítják, hogy a zsidókban reptilián gén van.

De hogy mi igaz ebből nem tudom.


Azt is állítják, hogy a zsidók azért azt tartják zsidónak akinek az anyja is zsidó volt, mert a reptilián gén, csak az anyán keresztül tud átöröklődeni, az apán keresztül nem.

2023. okt. 29. 06:03
 9/24 anonim ***** válasza:
Markión is azt gondolta amit te, kedves kérdező.
2023. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

"Olvastam Mózes könyveit, szerintem gonosz és vérszomjas.

Nem is hiszek abban, hogy ez az isten létezik."


Az az apróság nem zavar hogy keresztény tanítás szerint az Ószövetség Isten szava, illetve Jézus maga Isten? Ebből az következik hogy Jézus az Ószövetségi Isten.

2023. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!