Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hódít egyre nagyobb...

Miért hódít egyre nagyobb teret nyugaton és észak Afrikában a reinkarnáció? Isten világosan fogalmazott Ádámnak. "Bizony mondom neked ha eszel a fáról meghalsz" A Sátán meséje a reinkarnáció.

Figyelt kérdés
Nyugaton a keresztény világban meg végképpen nem értem. remélem meglesz ezeknek az embereknek a méltó büntetése aki elitéli az urat vagy nem fogadja el és bedől a sátán hazugságainak
2023. okt. 31. 09:37
A kérdező szavazást indított:
egyetértek. a reinkarnáció a Sátán hazugsága
nem tudom
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Észak-Afrikában hódít a reinkarnáció? Forrás?


Nyugaton azért, mert romantizálva vannak a dharmikus vallások. Meg a new age is átvette a reinkarnációt. Azt nem értik meg, hogy például a buddhisták nem egy pozitív dologként tekintenek a reinkarncióra, épphogy az a megvilágosodás (nirvána) elérésének a lényege, hogy ki kell törtni a reinkarnáció végtelen körforgásából.

2023. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egyetértek 1es
2023. okt. 31. 09:50
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert számukra jobban hangzik ez, mint egy élet után felelősségre lesznek vonva a bűneikért. Nem, nem, sokkal jobban tetszik, ha a bűneiket egy mitikus karma viszi tovább a következő életükre, ahol javíthatnak vagy ronthatnak. Így nem kell szembenézni Istennel, aki végleges ítéletet mond ki rájuk.
2023. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek sem a keresztény vallásban, sem a reinkarnációban.

Számomra a kereszténység nem szimpatikus (bár vallásos nevelést kaptam) és teljesen megértem hogy ha valaki mindenképpen akar hinni valamiféle halál utáni életben akkor inkább valami mást választ, például a reinkarnációt.

2023. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mit értessz méltó büntetésen?

(4-es vagyok)

2023. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1 napi kínzást a tüzek tavában a sátánnal...ezt értem méltó büntetésnek. Ott nem a tested lesz kínozva mert nyílván ha meghalunk csaka lelkünk marad. A lelkét mgeínozni egy kicsit
2023. nov. 1. 06:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Megkínozni
2023. nov. 1. 06:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Xd
2023. nov. 1. 06:52
 9/13 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom a hitetleneknek megis lesz kínozva a purgatóriumban a lelkük
2023. nov. 1. 06:53
 10/13 anonim ***** válasza:
És te örülnél annak, ha elnyernék ezt a büntetést? Kívánod nekik?
2023. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!