Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért Izraelt...

Keresztények miért Izraelt támogatják?

Figyelt kérdés

Egyértelmű hogy ennek vallási oka van, de nem látom mi ebben a jó keresztényeknek. Egyrészt Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen ami nem vet jó fényt az őket támogató keresztényekre sem. Másrészt zsidók nem fogadják el Jézust mint Messiást, mert ők még várják. Keresztény szempontból viszont, ha jön valaki aki Messiásnak mondja magát, csak az Antikrisztus lehet. Ha így lesz a zsidók felsorakoznak az Antikrisztus mellett és nyilván a keresztényeket is támadás érni.

Van még egy olyan elképzelés főleg cionista keresztények részéről, hogy mesterségesen kirobbantják a nagy háborút a Közel Keleten, ami Jézus visszatérést előrébb hozza. Én eben sem látok túl sok értelmet.


Összefoglalva, keresztények miért támogatnak egy olyan államot ami az Antikrisztust fogja szolgálni?



2023. nov. 2. 12:52
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/230 Abdullah_ ***** válasza:
0%

"Azért, mert amikor megkaptak egy mezőgazdasági-, ipari-, és turistaparadicsomot a béke jegyében, nem is beszélve hatalmas segélyekről, az volt a reakció, hogy szétbarmolták az egészet, mindent fegyverekbe öltek amivel elkezdték gyilkolni a zsidókat. Természetes reakció, hogy akkor falat húznak köréjük"


A saját földjükből kaptak ajándékot ? Miután fél Palesztinát már elvették tőlük ?

2023. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/230 anonim ***** válasza:
100%

"Izrael több évtizedes projektben gondolkodik, nem siet értsétek már meg."

Tehát ha a tények téged cáfolnak, akkor is ráfogod hogy majd évtizedek múlva egyszer valamikor téged fognak igazolni. Mert csak. Mert te ezt mondod.

Ugye nem haragszol ha ezek után inkább itt hagylak? Bocs, de többé nem tudtak komolyan venni...

2023. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/230 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Izraelnek ahhoz is több évtized kellett, hogy Gázába tudja zárni a palesztinokat. Ez egy folyamat. Éppen hogy engem igazolnak a múlt eseményei.


De ha nem haragszotok én is megyek, sikeresen átmosta már az Izrael barát média az agyatokat sajnos.

2023. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/230 A kérdező kommentje:

"1. Nem ezt mondta. A beszédében idézett egy részt a Bibliából, hogy megvan az ideje a békének, és megvan az ideje a háborúnak. Soha egy szóval sem utalt rá, hogy emiatt háborúzna, plusz ott van az az aprócska kis tény, hogy közismert, miért indított háborút. Mert egy terrorszervezet ellezdte lemészárolni a polgáraikat."


Akkor nézzük mit mondott még. Azt is mondta Netanyahu hogy a zsidók a fény gyermekei.


Itt pedig azt mondja a palesztinok az amálekiták . A Biblia pedig megparancsolja az ameliták kirtását.


https://www.youtube.com/watch?v=pMVs7akyMh0



Szóval ti keresztyének elmebeteg vallási fanatikus zsidókat támogattok.

2023. nov. 4. 19:12
 165/230 anonim ***** válasza:
100%

"És neked miért jobb az ha múzeum? Jobb neked ha félmeztelen turisták járkálnak benne mint ha Istenhez imádkoznak ott a muszlimok?"

Ezen az elven, neked miért jobb, ha egy egykori magyar mecset múzeum, s nem egy katolikus templom? Egyébként nyilván azért jobb, ha múzeum, mert akkor normális vezetés esetén gondot fordítanak a szentképek, freskók épségének megőrzésére, sőt eredeti pompájuk visszaállítására. Akkor nem egy idegen pogány vallás imahelyére kell bemennie a kereszténynek, hanem egy vallásilag semleges múzeumba.


"De neked fogalmad sem volt arról hogy a helyszínen is megnézheted, sőt behazuttad hogy nem."

Tényleg nem volt, hát én ilyen hülye vagyok látod, igaz a nyáron volt ott két közeli családtagom is, tavaly nyáron szintén egyik, de ha előre ezt mondod, szólok nekik... :D


"Mondjuk én alapból be nem megyek."

Látod, ahogy én se egy mecsetbe. Még egy érv a mellett, hogy legyen múzeum.


"Egy kereszténynek mi baja lehet egy mecsettel? Az Egy Istenhez imádkoznak ott a muszlimok."

Az egyiptomi Ehnaton korában is egy Istenhez imádkoztak az egyiptomiak, de az ő templomaikban se lehetett volna szent Liturgiát (ha ortodox) vagy szentmisét tartani (ha katolikus). Ezeket csak felszentelt templomokban lehet, vagy bizonyos esetben szabadban, de pogány templomokban nem.


"A keresztények pedig konkrétan mindent elvettek"

Azért pontosítsunk, visszavettek :) Ugyanis nagyon sok mecsetet nem a muszlimok építettek, hanem keresztény templomokat loptak el, ahogy tették a Szent Bölcsesség Székesegyházzal is.

2023. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/230 A kérdező kommentje:

"Ezen az elven, neked miért jobb, ha egy egykori magyar mecset múzeum, s nem egy katolikus templom?"


Ki mondta hogy ez jó nekem? :) Én azt mondom hogy az egykori mecseteknek ma is mecsetként kellene működnie.



"Egyébként nyilván azért jobb, ha múzeum, mert akkor normális vezetés esetén gondot fordítanak a szentképek, freskók épségének megőrzésére, sőt eredeti pompájuk visszaállítására."


Abból mire következtetsz hogy 600 éven át mecsetként működött és ma is láthatóak a freskók? Az hogy a muszlimok 500 éve sem nem kaparták le azt mutatja hogy sokkal kulturáltabbak mint a keresztények.



"Akkor nem egy idegen pogány vallás imahelyére kell bemennie a kereszténynek, hanem egy vallásilag semleges múzeumba."


Az iszlám nem pogány. Tiszta egyistenhitet hirdet. Sőt, az egyetlen vallás ami tiszta egyistenhitet hirdet. Ha bemész egy mecsetbe semmi kivetnivalót nem láthatsz. Ellenben egy keresztény templom tele van bálvánnyal.



"Látod, ahogy én se egy mecsetbe. Még egy érv a mellett, hogy legyen múzeum."


Ez a különbség kettőnk között. Én nem megyek be templomba mert ott bálványimásás történik és a zsidók is ezért nem mennek be templomba. Neked viszont semmi okod nincs hogy nem menj mecsetbe. Ha csak az nem hogy ott nem tudsz bálványokhoz imádkozni. És én nem mondtam hogy a falú temploma legyen templom csak mert én oda nem mennék be te viszont azt sem engednéd hogy egyetlen mecset legyen Magyarországon. Világos ki toleráns és ki nem.



"Az egyiptomi Ehnaton korában is egy Istenhez imádkoztak az egyiptomiak, de az ő templomaikban se lehetett volna szent Liturgiát (ha ortodox) vagy szentmisét tartani (ha katolikus)."


Miért ti keresztények ahhoz imádkoztok mint az egyiptomiak Ehnaton korában? Gondolom nem. Az egy másik bálvány és ti is másik bálványhoz imádkoztok így megértem hogy gondod lenne de mi bajod van egy mecsettel ahol a Bibliában leírt Istenhez imádkoznak a muszlimok?



"Ezeket csak felszentelt templomokban lehet, vagy bizonyos esetben szabadban, de pogány templomokban nem."


A felszentelés mit jelenet? Telepakolást mindenféle bálvánnyal?



"Azért pontosítsunk, visszavettek :) Ugyanis nagyon sok mecsetet nem a muszlimok építettek, hanem keresztény templomokat loptak el, ahogy tették a Szent Bölcsesség Székesegyházzal is."


Ez hazugság. Volt rengeteg amit muszlimok építettek. Összefoglalva Törökországban van többszáz történelmi templom amiből sokat a keresztények használhatnak és újat is épít a török állam, Magyarországon viszont nulla történelmi mecsetet használhatnak a muszlimok és újat sem építhetnek. Ez is bizonyítja ki barbár ki civilizált.

2023. nov. 4. 19:37
 167/230 anonim ***** válasza:
100%

A bálványimádós hazugságod is nem egyszer cáfoltuk már.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2023. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/230 A kérdező kommentje:

"A bálványimádós hazugságod is nem egyszer cáfoltuk már."


Ez nem az én kérdésem, de egyet értek a kérdezővel, kiegészítve azzal hogy minden szentháromsághívő keresztény bálványimádást követ el, nem csak a katolikusok.

2023. nov. 4. 20:40
 169/230 anonim ***** válasza:
100%
Pech, mert a kérdező hazugságait rommá cáfolták. És te ilyenekkel értesz egyet, oké...
2023. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/230 A kérdező kommentje:
Pedig még a Biblia is leírja csak Istent imádd, de nektek keresztényeknek ez sem megy.
2023. nov. 4. 23:07
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!