Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint mitől...

Az ateisták szerint mitől értékes az emberi élet?

Figyelt kérdés
Én hívőként azt gondolom, hogy Isten a saját képére teremtette az embert, ez az emberi élet értéket a lehető legmagasabb szintre helyezi. De az ateisták szerint az ember csapán kétlábon járó szerver molekulahalmaz, az érzelmei és a gondolatai csupán az agyban lejátszó biokémiai reakciók eredményei, az erkölcsről alkotott kép pedig nem más mint társadalmi konstrukció. Mindennek tudatában nem tudom megérteni, hogy hogyan képesek ennek értéket tulajdonítani.

nov. 19. 10:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Az emberi élet csak úgy mint minden élet felbecsülhetetlen ez abból adódik hogy mulandó és sebezhető és ha vége van akkor mindenek vége.
nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem értékes
nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne ahhoz hogy teremtett legyen valami, hogy értéket tulajdonítsunk neki? Természettudományos végzettséggel rendelkezem, teljesen tisztában vagyok vele például hogy a szerel érzetét biokémiai, hormonális reakciók váltják ki, de ez a tudás cseppet sem von le az érzelem értékéből, amikor átélem.

Egy emberi élet is, minden benne rejlő potenciállal ugyanúgy értékes akkor is, ha nem valami felsőbb erő pottyantotta ide. Sőt, szerintem pont sokkal nagyobb érték ha valaki tudatosan, maga választhatja meg az élete célját, értelmét, és ha pl nem azért tesz jót adott esetben hogy kapjon egy képzeletbeli piros pontot valamely magasztos hatalom szemében, hanem mert ő maga így érzi helyesnek.

nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Te összetéveszted az ateizmust a materializmussal. Nem ugyan az a kettő.

Attól hogy valaki ateista és/vagy vallástalan még lehet spirituális.

nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Pszichiáterhez ugye már van időpontod?
nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Számotokra miben nyilvánul meg az, hogy az ember Isten képmása?

Mi a hasonloság az ember és Isten között?

nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%

Jelenlegi tudásunk szerint ez a hely a legkülönlegesebb a világegyetemben, és ezen belül az ember a legkülönlegesebb létforma. Ezért értékes az, hogy ebben az egészben részt vehetünk.

És ehhez a kivételes értékhez nem tesz hozzá semmit, igaz el sem vesz belőle, ha a tapasztalható, megismerhető világon túli dolgokról spekulálunk.

nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Attól értékes, hogy én értékesnek tartom. Attól még nem lesz Isten valós, hogy szánodra ez kényelmetlen.


Egyébként számomra meg az értelmezhetlen, hogy a dolgok pl. csak azért legyenek erkölcsileg jók, mert valami lény ezt kijelentette. Ez a józan észnek is ellentmond: ha ugyanis ez így van, nincs értelme bármelyik vallásról is vitázni, hogy melyik az erkölcstelenebb.

nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanattól ami miatt az a papír fecni is értékes amivel fizetsz a boltban mert értéket tulajdonítunk neki.
nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz értékes, amit valaki értékesnek tart. Ez független attól, hogy teremtették-e.
nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!