Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem volt az kicsit igazságtala...

Nem volt az kicsit igazságtalan Isten részéről, hogy a női nemet teremtette szebbnek?

Figyelt kérdés
dec. 16. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes kérdés.

Azonban, ha mélyebben belegondolunk a teremtésbe, mindegyik élő szép a maga nemében. Nőként, vonzónak találom a férfit, /persze a férjemet értem ez alatt/. Nőhöz nem vonzódnék úgy, mint a férfihoz.


Ezért nem gondolom, hogy a nő ebben az értelemben szebb volna.

DE ez az Én véleményem.

dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Ez azért van, mert a nőknél fontosabb tulajdonság a szépség, mint a férfiaknál.

Úgy hogy nem, nem teremtve lettek szépnek... hanem a csúnyább nőket kevesebben választották, ezért több halt meg közülük, kevesebb gyerekkel. Ezért lettek többen a szépek.

dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem teremtette szebbnek. A férfiak jobban néznek ki.
dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Kinek mi a szebb, meg aztán mind a két nem között bőven akadnak csúnyácskák is. De ez is koronként változik és különböző társadalmakban más és más. Egy 17. századi szépség ma lehet nem sokaknak kellene, s fordítva is igaz, változik az ideál.
dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem pár nőt és azt mondták, hogy a férfiak vonzóbbak, szebbek.


Mire alapozod azt, hogy a nők szebbek?

Milyen módszerrel mérted a szépséget?

dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Azt is lehetne megalázónak érezni, hogy a férfi volt először és a nőt a férfi oldalbordájaból teremtette, mert az magányos volt.
dec. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát nem tudom hogy vagy vele kerdező, de azért nem minden nő szép, mintahogy nem minden pasi csúnya...
dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy mindez a gondolat csak a férfiközpontú keresztény vallás szent könyvének alapján született vélekedés, tehát objektív alapja nincs.
dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert fordítva miért lenne igazságos? 😹
dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A madarak között pl több a szebb hím madár:D


A tojók sima barnák, a fiúk meg színesek


De amúgy nekünk, férfiaknak tetszenek jobban a nők. A nőknek mi vagyunk a szebbek

dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!