Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért vádolják...

Az ateisták miért vádolják Istent a világban zajló szenvedésért ha maguk sem ismerik eléggé magukat?

Figyelt kérdés
Stephen Hawking-ra biztos sok ateista felnéz amiért olyan meggyőzően tudott Istenről hazudni, pedig ő maga testi betegsége ellenére fent van az Epstein féle birósági listán. Elég ciki szerepelni azon a névsoron.
jan. 4. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták nem vádolják Istent semmivel, mivel nem hisznek a létezésében.
jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nekünk ateistáknak eszünkbe sem jut vádolni Istent bármivel is, mivel egyszerűen nem hiszünk a létezésében.
jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták nem vádolják, hisz eleve nem is hisznek benne, hogy létezne bármiféle isten.
jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Aki ateistaként vádolja istent, az minden esetben egy hívővel vitatkozik éppen. (Vagy kötekszik.) A vitához bele kell helyezkednie a másik nézőpontjába, (de még a kötekedéshez is!) ezért minden vádja ezzel kezdődik: "Tegyük fel, hogy isten létezik. Akkor miért..."
jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért vádoljak egy kitalált személyt bármivel is? Fordítva ülsz a bilin. Az atesiták annyira tartják felelősnek bármiben is a való világ vonatkozásában a bibliai istent vagy bármilyen más isten, mint Hook kapitányt vagy Pán Pétert.
jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A bibliai istenről beszélsz ugye?

Aki nem hisz benne, az nem vádolja. Te sem vádolod Zeuszt, Odint, Hóruszt, Krisnát, meg a többi istent, akit kitaláltak az emberek, mert nem hiszel bennük. Ebből a szemszögből te is majdnem ugyanolyan ateista vagy, mint azok, akikről beszélsz, hiszen te is tagadod az istenek 99%-át.

Egy kis érdekesség: a keresztények az ókorban ateistának számítottak a rómaiak szemében, ateizmus is volt ellenük a vád:


[link]


Nem tudom, hogy miféle listáról beszélsz, de Hawking nem hazudott Istenről, hanem azt mondta el, amit gondolt róla.

Hawking tudós volt, és ő a természettudomány eszközeivel próbálta megérteni a világot. Az ő világképében nem volt helye az isteneknek, de nem újdonság.


Pierre-Simon de Laplace-ról van egy érdekes történet a témával kapcsolatban:

"Állítólag Napóleon, mikor a tudós bemutatta egyik csillagászati tárgyú könyvét, megkérdezte tőle: „Hol van rendszerében helye Istennek?” Laplace így válaszolt „Uram, nem volt szükségem erre a hipotézisre."


[link]


Üdv. egy agnosztikus.

jan. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

" fent van az Epstein féle birósági listán"

Ez mit is számít itt? Keresztények között is vannak akik súlyos bűnöket követtek el. Akkor ezzel cáfoljuk a keresztények álláspontját?


Hawking szakmai munkáságán semmit nem változtat az, hogy mit tett vagy milyen ember volt.


Egyébként én csak azt olvastam, hogy felmerült a neve de arról nem találtam semmit, hogy bizonyítva lenne az, hogy tett valamit és mi is lehetett az.


Neked esetleg van valamilyen bizonyítékod esetleg csak próbálod bemocskolni a nevét azzal, hogy alaptalan állításokat terjesztesz(úgy is ismerős lehet, hogy más becsületében próbálsz kárt tenni)?


Ezenfelül mint leírták az ateisták nem vádolják Istent. Vitákban logikusan a értékrendjük vagy a keresztény értékrend alapján levonnak következtetéseket Istenről pont mint bármilyen másik könyvnek a szereplőjéről.


Mint ha a Harry Potterről beszélnénk is meglehetne mondani, hogy Voldemort megölt rengeteg embert kegyetlenül, embereket kínzott és sok más hasonlót tett a könyvekben.

Ezek alapján kijelenthetjük, hogy a könyvekben Voldemort egy gonosz karakter és HA valós személy lenne aki megtette a leírtakat is gonosz lenne. (persze a teljes képhez nem árt figyelembe venni azt is, hogy milyen indokok miatt lett olyan amilyen de persze a gonoszságán ez nem változtat de megérthetőbbé teszi)

jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vádolom az erdei démonokat azzal, hogy éjszaka bejárnak a falvakba, városokba és embereket hurcolnak el észrevétlenül, majd megeszik őket.


Gondolom te sem kérdező.


De ha bebizonyosodna, hogy az erdőben tényleg élnek ilyesféle entitások, akkor már valóban lenne értelme vádolni őket.


Na csak szépen sorjában mindent, ahhoz hogy legyen értelme vádolni valamit, először biztosra tudni kellene, hogy az valóban létezik.

jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7


Pont ezt akartam én is leírni, hogy keresztények között vannak, akik bűnöket követnek el. Az nem számít?

Arról nem is beszélve, hogy Stephen Hawking 2018 óta halott, erre leáll őt itt hazugsággal vádolni, meg hivatkozik itt valami bírósági listára.


Ez utóbbinak utána néztem, ezt találtam:


"Azt azonban hangsúlyozzák: az, hogy valakinek a neve szerepel a dokumentumokban távolról sem jelenti azt, hogy bármilyen mértékben köthetők Epstein bűncselekményeihez, van, akinek a neve csak futólag merüt fel a tárgyalásokon. Az első körben nyilvánosságra hozott dokumentumok a CNN szerint nem tartalmaznak olyan horderejű új információkat, amelyek eddig ne lettek volna ismertek a nyilvánosság előtt.


"Stephen Hawking neve egy emailben tűnt fel, amelyet Epstein Maxwellnek küldött, és amely szerint mindenképp cáfolni kell, hogy Hawking – aki 2006-ban járt Epstein hírhedt szigetén – részt vett volna az orgiák egyikén."


Forrás: [link]


Amúgy annak idején én is keresztény voltam, de végül otthagytam az egészet. Nem véletlenül.


(#6-os voltam)

jan. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!