Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van ennyire elterjedve...

Miért van ennyire elterjedve az interneten a karma, reinkarnáció gondolata és miért lehet többet olvasni róla mint Jézus küldetéséről?

Figyelt kérdés
úgy látom keresztény kultúrkörben veszettül terjed a karma, reinkarnáció gondolata. Jézus még csak említést sem tett a reinkarnációról. Szóra sem méltatta ezt az elképzelést. Sőt visszataszító és egyáltalán nem kecsegtető még 1xer le születés gondolata
jan. 8. 08:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Mert direkt ilyenekre keresel rá.
jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
81%
A legtöbb embernek pedig szerintem pont hogy kecsegtető, szeretnének ebben hinni mert ezáltal a hálál nem tűnik véglegesnek. Ki ne szeretné újra kezdeni az életét gyerekkortól?
jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Demion ***** válasza:
75%
A keresztény tanítás, miszerint vagy örökké tartó mennyország, vagy örökké tartó szenvedés vár rád egyre kevesebb ember számára kielégítő. Lássuk be, ezen a kétbites halál utáni világképen tényleg nagyon látszik, hogy borzasztó egyszerű emberek számára találták ki.
jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Most ez a divatos mese, a Jézusféle már túl elavult dolog.
jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
76%

[link]


magyar felirat is van hozzá. arról szól hogy az emberek bármit képesek elhinni mert annyira félünk a haláltól, mindig is kitaláltunk dolgokat, hogy enyhítsük ezt a félelmet. Pl. oké meghalunk de aztán újjászületünk. Vagy oké, meghalunk de aztán a mennyben tovább élünk

jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

1, a jézusi tanítások nem maradtak ránk egészében, nem lehet tudni mondta-e Jézus ezt vagy sem, ennek ellenére sokan több utalást is találnak erre a Bibliában.


2, ez valóban történik, erről beszél sok más út, és sok tízezernyi előző életre emlékező emberről van feljegyzés, ezt kutatták is orvosok, kutatók, erről születtek tanulmányok, amik igazolták.

Valamiért -lehet pont a katolikus egyház nyomására- ez azonban nem tud széles körben ismerté és elfogadottá válni.

Ugyan ez volt ugye a "Föld körül kering az egész világegyetem" dolog, amiért még élve is elégettek inkább embereket Rómában, ha ezt vitatni merték.


3, abban igazad van, hogy valójában nem olyan jó ide mindig visszaszületni, már rég tovább kellene lépnünk, csak sajnos nem nagyon sikerül.


Semmi baj a jézusi úttal, és semmi baj a buddhista utakkal, ezek számomra hitelesek, és csak a látszat hogy nem egyfelé vezetnek.

jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként burkoltan beszélt róla, csak az emberek manipulálása miatt el van simítva és ráadásul minden összefügg mindennel. Csak erre kevesen ébrednek rá.
jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Senki__Alfonz ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

Az én kultúrköröm görög-római és humanista,ezekhez a kereszténység nem sokat adott hozzá.


A kereszténységet nyomatják a nagymamák, iskolák, a kormány, és igenis bőven vannak apologetikusok is az interneten.


Az "üzenetet" az emberek megkapják , csak ignorálják vagy elutasítják mert nem meggyőző.


Én nem hiszek egyik halál itáni elképzelésben, szerintem halál előtt erről a témáról tudást nem lehet szerezni.


Ugyanakkor én azt vettem észre hogy amikor néhány ismerősöm azt mondja, hogy ebben az X túlvilágban hisz, valójában azt érti, hogy nagyon szeretné hogy igaz legyen, annyira hogy úgy tesz mintha igaz lenne, de valójában tudja hogy semmi bizonyítéka nincsen rá.


Az meg hogy egyesek miért preferálják a halál utáni földi életet egy égi diktatúrával szemben, ahol vagy végtelen ideig kínoznak a véges életed alatt elkövetett dolgok miatt vagy biorobot/biodíszlet vagy az szerintem nem túl meglepő.


Amúgy meg a korai keresztények pont hogy az általad vélt túlvilágban nem hittek.Az ítélet napjában és földi, testi feltámadásban hittek, valószínűleg Jézus is.

jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Olyan jó, hogy itt mindenki ekkora kereszténység szakertő
jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"kereszténység szakertő"

Összesen egy igazi szakértő volt, de őt meg keresztre feszítették, szóval ja, maradunk mi.

jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!