Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova szekta tanúi miért...

A Jehova szekta tanúi miért hasznáják ki aljas módon még a saját gyerekeiket is?

Figyelt kérdés

jan. 20. 17:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Mert szektások. Csak az fér be a tudatukba, amit a vallásuk mond.

Ismerek egy félbolond nőt, azért nem vált el hivatalosan az alkesz, agresszív férjétől, mert a jehováknak tilos a válás.

jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Mert egy burkoltan agresszív vallás.
jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%

Ez most komoly?

Az előbb írtam egy hasonló kérdésre választ.

Élvezed, hogy gonoszkodhatsz?

Hát, te tudod, szabad akaratod van.

jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
29%

"burkoltan agresszív"


Hogy mi? Fel sem foghatom, hogy hogyan húzhatsz mindenkire rá vizes lepedőt?

Sosem voltam agresszív, sem nyíltan, sem burkoltan.

Elmondanám neked, hogy a környezetemben élő szomszédaim tiszteletét és szeretetét élvezem, és viszonozom is.

Soha nem használtam ki a gyermekemet, és senkit sem.


Miért nem írsz inkább a "terrorista" vallásokról, akik gyerekeket mészárolnak le Isten nevében?

Unatkozol, és nincs jobb dolgod, mint hogy embereket vádolsz, és alázol meg?

Ha Jehova Tanúi ilyen életűek lennének, elhiheted, már mind a 240 országban betiltották volna az imádatunkat.

jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Tantételbeli ***** válasza:
30%
Én Jehova Tanúi családban nőttem fel, már nem vagyok a vallás tagja, mert nem értek egyet sok dologgal amit ők tanítananak(csak mondom hogy pl. A katolikus egyházzal szinte semmiben se , de hívő, Biblia olvasó ember vagyok) A Jehova Tanúi nagyon jó szülők! Aki ennek ellen sugall, az hazudik. Ők nagyon jó szülők.Apa és anya, ök vigyázzák a gyermekeiket nagyon, ez rendben van. Ebből a szempontból meg fogom őket védeni. A tanítások az egy más kérdés, azt majd felnöttként az ember eldönti hogy hiszi-e vagy sem, de az biztos hogy a JT nagyon jó szülők!
jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Annyira jó szülők, hogy pl nem egyszer okozták már a saját gyerekük halálát ezzel a vér nélküli baromságukkal. Ha ők meg akarnak halni a szektájukért, tegyék, de hogy a gyerekeiket is feláldozzák ezért, ha olyan helyzetbe kerülnek, az színtiszta gonoszság.
jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Jo szulok mi? ha persze mi mast mondanal ha abban nottel fel. Azok mindenkit kihasznalnak akit csak akarnak. Kopok en az ilyen szektas szarsagokra meg vallasokra is nagyba, mert ha ott megallna a dolog hogy nem eroltetnenk a masikra semmit akkor megfernenk ebben a pusztulat vilagban. Ki ebbe, ki abba szuletik. Tiszteletben tartom en a vallasokat ettol fuggetlen, mert mindenki azt vallja meg hisz amit akar, sajat dontese.
jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Battyogtam hazafelé.


Egy idősebb nő megszólított.

Azt hittem segítséget kér, mert két nagy táskát cügölt magával.

Hát nem.


Hazáig kísért, s közben vette elő a szóróanyagokat a táskákból, amit nekem feltétlenük el kell olvasnom, ha nem akarok elkárhozni. S közben nagyjából felmondta a "leckét". Úgy 20-25 percig.


Végre hazaértem és bementem a kapun.

jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%

6


Orvosi szaktekintélyek is elismerik a vérnélküli kezelések, műtétek hatásosságát. Nincsenek tömeges halálozások ez miatt!!!

Azt pedig, hogy egy esetet felnagyítanak, hogy az emberi érzelmekre gyakoroljanak hatást, nem jelenti azt amivel vádaskodsz. Utána kellene nézni hivatalosan az erről szóló tanulmányoknak, de nem teszed.

Valószínű azért, hogy megmaradhass az ellenségeskedés mellett.


Sajnálatos, hogy a gyűlölet tartja fogva az elmédet.

jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

"Sajnálatos, hogy a gyűlölet tartja fogva az elmédet."

Bagoly mondja verébnek. A vallás tartja fogva inkább a te elmédet.

jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!