Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui egyesületnél...

Jehova Tanui egyesületnél tényleg a keresztelkedés azt jelenti hogy a szervezethez elköteleződik valaki?

Figyelt kérdés

A Jehova Tanúi közösségében a keresztelkedés a vallásos elköteleződés kifejeződése és az Isten szövetségének elfogadása. A Jehova Tanúi a keresztelkedést rendkívül komoly vallási cselekedetként értelmezik, és csak azok a személyek keresztelkednek meg, akik megértették a Jehova Tanúi tanításait, és szándékukban áll azokat követni.


A keresztelkedés a következőképpen zajlik le a Jehova Tanúi közösségében:


Tanulmány és Előkészítés: A személynek alaposan meg kell értenie és elfogadnia a Jehova Tanúi tanításait. Ez általában magában foglalja a Biblia tanulmányozását a Jehova Tanúi Bibliafordításával, a "New World Translation"-nal.


Kérvényezés: A személy kérvényezi a keresztelkedést a Jehova Tanúi közösségének vezetői vagy szolgabírói előtt.


Meghallgatás és Elköteleződés: A kérvényezőt megkérdezik arról, hogy elfogadja-e a Jehova Tanúi tanításait és elkötelezi-e magát Isten szolgálatában való részvételre.


Keresztelkedés: Amennyiben a kérvényezőt elfogadják, a keresztelkedés során a személyt víz alá merítik, mint szimbólumát annak, hogy az öreg életüket eltemették, és egy új, Istenhez való elköteleződést vállaltak.


A keresztelkedés tehát a Jehova Tanúi közösségében egy olyan szakasz, amikor a személy szándékosan elkötelezi magát Isten és a Jehova Tanúi közösség iránt, és nyilvánosan kifejezi ezt a hitét és elhatározását.


febr. 16. 21:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Szerintem a normális keresztényeknél pedig ez:


"Térjetek meg, és mind keresztelkedjetek meg Jézus Krisztus nevében, a bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát."

febr. 16. 21:57
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Amikor Jézus megkeresztelkedett, akkor hova kötelezte el magát? Az Izraelita közösséghez, valláshoz? Vagy a helyreállításra szoruló, Istennek járó imádathoz, amit elkezdett megszervezni?

Jézusnak nem volt bűne, még is megkeresztelkedett.

Akkor Neki mit bocsátottak meg?


A Biblia vers pedig arról szól, hogy ha megkeresztelkedünk Krisztus nevében, akkor ezzel elfogadjuk, hogy Ő a megváltó, mert csak Ő általa van életünk, jövőnk. Ha nem fogadjuk el, akkor nyilván nem is keresztelkedünk meg, és a bűneink nem lesznek megbocsátva.

Jehova Tanúi hiszik, elismerik, vallják, hogy a messiási király, a gyülekezet feje nem más, mint Jézus Krisztus.

Egyébként a keresztelés az Atya a fiú, és a szent szellem nevében történik.

Látom nem tudsz megnyugodni.

Hidd el kérdező, ha nem Istentől van amit mondok, akkor megfogom kapni a büntetésemet, vállalom.

febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Amikor megkeresztelkedtem azzal vállaltam, hogy Isten népéhez tartozom, és együtt szolgálok velük egységben, Krisztus vezetése alatt.

Ha úgy tetszik, a keresztelkedésemmel kifejeztem, hogy ennek a testvéri közösségnek szeretnék a tagja lenni.

Ez a testvéri közösség pedig szervezett módon működik a világon mindenütt.


Aki katolikusként keresztelkedik, az a Katolikus szervezethez, egyházhoz kötelezi el magát, és nem reformátusként.

febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

"Aki katolikusként keresztelkedik, az a Katolikus szervezethez, egyházhoz kötelezi el magát, és nem reformátusként."

Hülyeséget írsz, mert a katolikusok pont úgy elfogadják a református keresztséget, mint fordítva. Ugyanis a Biblia alapján csak egy keresztség van, mindegy, hogy katolikus pap vagy refi lelkész keresztelt.

febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szia

Nem azt mondtam, hogy több keresztség van. Viszont a Tanítás nem egyforma.

febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egyforma? Egyébként a ti tanításotok se egyforma egyikkel se.
febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Egyesület"


Na látod, pont ezért utál titeket mindenki, mert eljátszátok hogy milyen szent jó emberek vagytok, amúgy meg a legutálatosabb, leggyűlölködőbb, legrosszabb, legtahóbb élőlények vagytok, akiket valaha hátán hordott a Föld.


Az is egy vallás. Ugyanolyan vallás, mint a tiéd. Amikor szarba nézed mások vallását, akkor jusson eszedbe, hogy a tiéd pontosan egyforma vele, azaz a tiéd is ugyanakkora szar.

febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%

"Aki katolikusként keresztelkedik, az a Katolikus szervezethez, egyházhoz kötelezi el magát, és nem reformátusként."


Engem meg akaratom kívül kereszteltek meg. Tehát akkor olyan opciók vannak, hogy:


1. Mivel én nem köteleztem el magam, ezért a kereszteltségem nem számít. Csak akkor számít, ha tudatosan keresztelkedem meg, így viszont ezzel a megkeresztelt emberek 90%-a érvénytelenné válik.


2. Az számít csak, hogy meg vagyok-e keresztelve, nem pedig az, hogy saját akaratom volt-e. Nem saját akaratom volt, nem köteleztem el magamat semmilyen agymosott szektához, DE mivel meg vagyok keresztelve, ezért szabadon azt csinálhatok, amit akarok és a kedves isten mégis szeretni fog.


Mindkét opció egy jókora logikai bukfenc, de ti sosem foglalkoztatok ezekkel, ami bizonyítja, hogy sikeres az agymosás. :)


De tudod mi a vicces? A Jehova Tanúi, akiket te lenézel és semmibe veszel, ők csak felnőtteket keresztelnek, így náluk nincs ilyen logikai ellentmondás. Ennyit a te katolikus szarodról.

febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

7

Nem utálja mindenki Jehova Tanúit, és nem játsszuk el, hogy szent emberek vagyunk. Ez kizárt dolog, mivel senki, még mi sem vagyunk tökéletesek, és ha hiszed ha nem, bizony követünk el hibákat.

Az általad felsorolt negatív jelzőket ránk alkalmazod. Vajon milyen jelzővel illetnéd azokat a terroristákat, akik emberek, gyermekek életét teszik tönkre vagy oltják ki, a vallásuk nevében?

Ugyan így szemtől szembe, megmernéd nekik mondani?

Ahogy olvasom a szavaidat, vajon ha mi gyűlölködők vagyunk, akkor magadat minek neveznéd, minek utána olyan jelzőket kiabálsz ránk ami a gyűlölettel átitatott utálatodat fejezed ki.


Hogy nem értek egyet más vallások tanításával, még nem jelenti azt, hogy megvetéssel tekintek a felebarátaimra. Ezt a gyűlöleted, és az ellenséges érzületed mondatja veled.

Ha semmibe venném a felebarátaimat, nem "pazarolnám" a szabad időmet azzal, hogy beszélek nekik Isten ígéreteiről, nem érdekelne a jövőjük.

Sajnálom, hogy a haragodat felettébb rajtunk töltöd.

febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#9 "Nem utálja mindenki Jehova Tanúit"


Alsóbbrendűnek tekintetek őket.


"nem játsszuk el, hogy szent emberek vagyunk"


Ó dehogynem. Aki nem csatlakozik hozzátok, az a pokolra jut. De ti nem, ti a mennybe kerültök, mert a jó emberek oda kerülnek és ti nyilván jó emberek vagytok, mindenki más meg nem.


" mi sem vagyunk tökéletesek, és ha hiszed ha nem, bizony követünk el hibákat"


A baj ezzel csak az, hogy ti ott a szektátokban saját értékrendet alakítottatok ki, hogy mi hiba és mi nem, mi bűn és mi nem. Ez is a hamis felsőbbrendűséget igazolja, hogy szerintetek nektek jövőtől van ehhez. És mint említettem, azt mondod hogy követtek el hibákat, mégis a mennybe kerültök, mert ti azt találtátok ki, hogy rátok nem vonatkoznak a szabályok. Ti úgy döntötök, hogy a ti hibáitok megbocsáthatók, másoké nem. Viszont ha a hibáitokért nem kaptok semmilyen megtorlást, akkor az a hiba nem is hiba. Tehát mégsem hibáztok. Tehát szentelnek hiszitek magatokat.


Normális emberek ezt nem hitnek és nem vallásnak hívják, hanem egoizmusnak, cinizmusnak, az önkép torzulásának. Azaz mentális betegségnek.

febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!