Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van, hogy az oldalon, a...

Miért van, hogy az oldalon, a nem hívőket/ateistákat támadók nagyon tájékozatlanok, és teljességgel vitaképtelenek?

Figyelt kérdés

Illetve ezzel együtt miért akarják mégis saját pályájukon legyőzni őket?


Például az itt ügyködőkről van szó.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Mindegyikükre igaz, hogy alapvető ismeretek hiányában szállnak vitába, hibásan használnak kifejezéseket, esetleg nemlétezőket kreálnak, majd amikor elbuknak, nem ismerik be tévedésüket, hanem a végletekig tagadnak, vagy egyszerűen nem jelentkeznek többé.


Jelzem, ezt ne vegye magára minden hívő, mert nem vonatkozik mindenkire. Szerintem iszonyatosan lejáratják a hívőket és ellenszenvet ébresztenek velük szemben.


2010. okt. 24. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Akaszd ezt a nyakadba, és állj ki vele a nyugati aluljáróba!
2010. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

ma 19:49


tökéletes válasz

2010. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

az ilyenek buzgó vallásosok,fanatikusok,elvakultak.

ne várd ilyen emberektől,hogy beismerjék,hogy tévedtek,mindig te tévedsz és te vagy a tudatlan,rossz.esetleg még a pokol tüzén is fogsz égni,ezt ők szintén tudják.

én is tettem már fel kérdéseket a valláskritika részbe,és mikor rávilágítottam,hogy butaságot írtak elkezdtek sarat dobálni vagy egyszerűen eltűntek.ezek gyenge jellemű és hitű emberek,akik mindenáron bizonygatni akarják,hogy ők mennyire hisznek,erősek és tévedhetetlenek,de ezzel az erőltetett vakbuzgósággal éppen,hogy a saját gyengeségüket világítják meg.

leszögezem önmagában semmi bajom a vallásos emberekkel,vannak is vallásos ismerőseim és szeretem őket.egy közös van bennük:egyik sem akar megtéríteni,és nem akar mindenáron okosabb lenni nálam.

2010. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
és miért van az, hogy a legtöbb ateista csak bunkó módon provokálni tud?
2010. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A kérdésem bunkó provokáció volna?

Ha nem vagy olyan, amit a kérdésben szereplők, nincs értelme provokálva érezned magad. Azon kívül a kérdés nem is az összes hívőről, és nem is a hívőkről általában, hanem az arrogáns, ellenséges, fanatikus hívőkről.


Pár ez az egyetlen mondat arra utal, hogy te az vagy.


Az elsőnek pedig köszönöm, hogy beböfögött valami hülyeséget. Semmi köze a kérdéshez.

2010. okt. 24. 21:00
 6/16 A kérdező kommentje:
...hanem az arrogáns, ellenséges, fanatikus hívőkről szól.
2010. okt. 24. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
20:55 és társai tökéletes példát szolgáltatnak arra amit leírtam.
2010. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, most saját magamat fogom leszólni, mert néha (gyakran :) ) sajnos én is belemegyek ilyen vitákba,


DE


vallásos vitákba (pláne tudomány-vallás vitákba) belemenni a lehető legnagyobb hülyeség amit egy racionálisan gondolkodó ember megtehet.


Több okból is:

1. Hiten/meggyőződésen vitatkozni nem lehet, bármilyen erre vonatkozó kérdés/kezdeményezés, - a kérdező szándékától teljesen függetlenül is - magában hordozza a provokációt.

2. A vallás és a tudomány a lehető legeslegkülönbözőbb irányból közelíti meg a dolgokat.

A tudománynak (főként) kérdései vannak, a vallásnak csak válaszai. A tudomány "feladata" a kétkedés, a vallásé a meggyőződés. A tudomány megköveteli, hogy bármikor fejet hajts egy új - biztosabb - elmélet előtt, az igazi vallásos megingathatatlan.


Ezek azok a dolgok, amiket a kérdésben említettek egyszerűen képtelenek megérteni.


A "kedvencem" egyébként az, hogy pont azokba a dolgokba kapaszkodnak bele, hatalmas erővel és meggyőződéssel, amire én racionalista emberként a leginkább "büszke" vagyok:

Azaz, abba, hogy a tudomány képes belátni, ha valamiben tévedett. Az "elvakultaknak" (direkt nem vallásost mondok!!!) valahogy az a szent meggyőződésük, hogy az, hogy ők megrendíthetetlenül hisznek egy sok száz éves "elméletben" bizonyítja az ő igazukat, hiszen "mi" csak csapongunk az elméletek közt, állandóan rájövünk a hülyeségeinkre amiket kitaláltunk korábban.. stb-stb... :D

2010. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg pont fordítva van így. Nem ismerik a keresztény teológiát, a skolasztikát, gyakorlatilag csak a népi vallásosságot tudják cáfolni. Óriási nagy pofával, azt hiszik, hogy az ész egyenlő az ő naturalista-racionalista ideológiájukkal, stb.
2010. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Nem ismerik a keresztény teológiát, a skolasztikát, gyakorlatilag csak a népi vallásosságot tudják cáfolni. Óriási nagy pofával, azt hiszik, hogy az ész egyenlő az ő naturalista-racionalista ideológiájukkal, stb."


Szó sem volt kereszténységről. Az első linkben egy muszlim kérdése található, a másodikhoz főként katolikusok írtak, a harmadik pedig egy ezotéria huszár.


Mint látható a hit nem egységes. Nem is ragadtam ki belőle egy apró szeletet, mint a kereszténység.

2010. okt. 24. 22:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!