Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartalmaz minden egyes...

Miért tartalmaz minden egyes Jehova tanui vének könyve minden kiadása mást és mást?

Figyelt kérdés
Mindet elolvastam.(bár ne tettem volna)
febr. 19. 17:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert Én úgy döntöttem, hogy ne olvasd el kétszer ugyan azt....😁
febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Te vagy az Gumifejű?
febr. 19. 19:33
 3/34 anonim ***** válasza:
23%

Gumifejű?

Nem valószínű, engem még nem szólítottál meg ilyen megalázóan.

Így nevezed az egyik Tanút társamat?

Vajon ez mennyire összeegyeztethető a keresztény jellemmel?

Vagy Isten neked engedélyt adott erre, vagy utasított erre, hogy így tegyél?

Nehéz elhinni.

Ilyenkor megmutatkozik, hogy amíg bennünket becsmérelsz, milyen a keresztény személyiséged.

Vajon amikor ilyen kérdéseket írsz ki, mi járhat az elmédben? Melyik Biblián alapuló elvet követed?

Vagy Te rád nem vonatkozik?

Akkor mennyivel vagy különb azoknál, akit becsmérelsz?

febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nem megalázó! Milyen tanú,milyen bűncselekménynél tanú? Mindenki igy hivta,mert ti hiába tanultok az igazságra nem juttok el. Mondjuk ha a kukába dobnátok az őrtornyot és többi cuccot,és csak kizárólag jó keresztény módjára bibliát használnál. Megpróbálnál gondolkodni az igei igazságokon és akkor lehet áttörné a ködöt a fejetekben az ige. Ha jól emlékszem te neveztél embereket itt antikrisztusnak? Akkor az miért sértő hogy te meg Gumifejű vagy? Nem értem. Ti feljebb valóknak érzitek magatok minden más egyháznál,közben meg lentebb valók vagytok és mindenki kinevet titeket. De leirja a biblia a fajtátokat világosan. Egyébként hangsulyozom nem a személyeddel van gond,mert te egy megtévesztett tévelygő vagy a biblia szerint. Az egyesülettel van gond,amit a biblia is leir,lesznek hamis tanitók.


Antikrisztusnak neveztél? Vajon ez mennyire összeegyeztethető a keresztény jellemmel?


Vagy Isten neked engedélyt adott erre, vagy utasított erre, hogy így tegyél?

Igen Jézus világosan leirja hogy nem szabad finomkodni a hamis tanitókkal főképpen ha bebizonyosodik róla hogy az,tudod a bibliának hiszem nem a jehovista tévtanoknak.


Ilyenkor megmutatkozik, hogy amíg bennünket becsmérelsz, milyen a keresztény személyiséged.

Akkor Jézus is rossz lehetett amikor a templomból kizavarta a farizeusokat. Jézus azt mondta még a port is rázza le magáról az ember ha olyan emberek közt van mint ti. Ne forgasd ki,nem veletek a egyesülettel van itt gond.

febr. 19. 20:19
 5/34 anonim ***** válasza:
40%

Tévedsz, Én nem nevezek senkit Antikrisztusnak, ezt megteszi helyettem Isten szava-

Eddig sem volt felsőbbrendű érzésem, és ezután sem lesz.

A fejem pedig nem gumiból van, nem tudom a férjem mit szólna ha a fejem gumiból lenne....

"leirja a biblia a fajtátokat világosan."

Húúú,

Fajtánk? mint amikor az Izraelitákkal beszéltek a németek.

szörnyű,

Soha nem beszéltem tiszteletlenül senkivel. DE ez sok egy nőnek....

undorító, így lealacsonyítani az emberi fajt....

febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Isten szava a biblia és nem az újvilág nevezz benneteket antinak mert Jézust tagadjátok hogy testben támadt fel,ne velem veszekedj,vitázz a bibliával.
febr. 19. 21:24
 7/34 A kérdező kommentje:
5ös azt nem értem akkor mit keresel itt? hiszen ez nem a te világod ahogy leirtad.
febr. 19. 21:26
 8/34 anonim ***** válasza:
38%

"Jézust tagadjátok hogy testben támadt fel,"

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.

Már ne haragudj, de a Biblia nem azt írja, hogy testben kelt életre, hanem testben ölték meg.

A feltámadása pedig szellemben történt, nem testben.

Tehát nincs miért vitáznom, neked kell vitáznod a Bibliával.

febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

Mit keresek itt?


Nem gondoltam, hogy embertelen módon beszélgetnek egymással akik itt vannak. Úgy vélem, ha nem értek egyet valakivel, az nem hatalmaz fel arra, hogy úgy beszéljek a felebarátommal, mint akit a kutyaszájából húztak ki.

Egyébként is a Biblia szerint aki becsmérlően beszél az embertársáról, az annak Alkotóját gyalázza, mivel minden ember Isten hasonlatosságára lett teremtve.

Tehát itt némelyek Istent gyalázzák azzal, hogy embereket becsmérelnek, méltatlan módon.

Közben úgy adják elő itt magukat, mint akik ehhez engedélyt kaptak Istentől amit kötve hiszek.

Tehát neked szabad rosszat tenni, de jaj egy Jehova Tanújának, ha hibázik.

febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
ok,nem neked szól a kiirt kérdés,remélem ezt is tudod helyesen értelmezni.
febr. 19. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!