Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik-e keresztény politika?

Létezik-e keresztény politika?

Figyelt kérdés

febr. 21. 11:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Léteznek keresztény politikai irányzatok.

Az más kérdés, hogy jelenleg nincs nagyon olyan, aki ezeket megvalósítaná.

febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik. Egyes felekezetek azt tanítják, hogy a kereszténységnek nem szabad belefolyni a politikába, ez azonban egy téves álláspont. Ha mindenki így gondolkodna, mint ők, akkor anarchia alakulna ki, ugyanis nem lenne kormány, aki vezesse az országokat. Vagyis szétesne a gazdaság, minden.


Az más kérdés persze, hogy jó-e ha egy keresztény politikai irányzat van hatalmon.

febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Az más kérdés persze, hogy jó-e ha egy keresztény politikai irányzat van hatalmon."


Mert nem lenne jó?

febr. 21. 12:59
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

#3


Miért lenne jó? :)


Jelenleg Magyarországon is egy keresztény kormány uralkodik, aki az LMBTQ ellen beszél, mivel a kerszteny családmodellbe az nem fér be.

Egyfolytában a gyerekvállalást hangsúlyozza, mert úgy látszik nem érti meg, hogy az emberek azért nem vállalnak gyereket, mert a saját jövőjük is bizonytalan.

febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Magyarországon jelenleg egy gyűlöletkeltő kormány van, aki az emberiség ellen beszél.
febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Keresztények és a politika? Mit jelent a "keresztény" szó? Krisztus követője -ezt jelenti.

Nézzük, hogy viszonyult Jézus Krisztus az 1.században, amikor itt élt a földön a korabeli politikához:


János 6:14,15 "Amikor az emberek látták a jeleket, amelyeket tett, elkezdték mondogatni: „Valóban ez az a próféta, akinek el kellett jönnie a világba.” Ekkor Jézus, mivel tudta, hogy érte akarnak jönni, hogy megfogják, és királlyá tegyék, ismét visszavonult a hegyre egymagában"


Pilátus előtti válasza:

János 18:36,37 "Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Az én királyságom azonban nem innen való.”


Ő valóban király, de nem egy földi kormányzat királya, hanem Isten királyságáé:

Máté 6:9,10 "Ti tehát így imádkozzatok:

»Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved. 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is..."


Ha Őt követjük és az Ő királyságát "választjuk" , akkor mi közünk lehet bármilyen emberi politikai törekvéshez? Jézus jogosan háborodna fel és mondaná, hogy "Akkor ne keressetek engem, ne imádkozzátok ezt az imát, menjetek a korményfőitekhez és várjátok tőlük a megoldást."

Választások, tüntetések? Hogy egyeztethetők össze azzal, hogy Krisztust elfogadjuk az Égi királyság királyának? Nézzétek meg a 'Mi atyánkot, mit kérünk:" Legyen meg az akaratod mint a mennyben, úgy itt a fölódön is..."

Az Ő eszközei nem a jelenlegi, vagy egy következő emberi kormányzat és nem egy tüntetés (vagy egyebek) lesz...

febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha valaki a keresztény hitelvek mentén próbál tenni a társadalomért, akkor az keresztény politika. Más kérdés, hogy a legtöbb mellét verő inkább álkeresztény.
febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Jelenleg Magyarországon is egy keresztény kormány uralkodik, aki az LMBTQ ellen beszél, mivel a kerszteny családmodellbe az nem fér be."



Az LMBTQ mozgalom ellen ne csodálkozz hogy, sokan beszélnek.


https://www.youtube.com/shorts/7xIhwHEcGc4


Sok ehhez hasonló videót lehet még találni az interneten.


Ha szerinted az LMBTQ-val nincs probléma az téged minősít.


"Egyfolytában a gyerekvállalást hangsúlyozza, mert úgy látszik nem érti meg, hogy az emberek azért nem vállalnak gyereket, mert a saját jövőjük is bizonytalan."



Hagyjuk már ezt a bizonytalan jövőt. Akkor szerinted a 2 világháború alatt senkinek nem kellett volna gyermeket vállalnia?

febr. 21. 15:50
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

"Egyfolytában a gyerekvállalást hangsúlyozza, mert úgy látszik nem érti meg, hogy az emberek azért nem vállalnak gyereket, mert a saját jövőjük is bizonytalan."


Ezt talán úgy lehetne jobban megfogalmazni, hogy a kormány nagyon kardoskodik a gyerekvállalás mellett csak miután szülők legyártották jó pénzért a gyereket utána már magasról le vannak ....va a gyerekek. Utána már a kutyán nem érdekli, hogy milyen oktatásban lesz része, mi lesz ha megbetegszik, stb.


Arról nem is beszélve, hogy miért pont ebben az országban vállaljon gyereket az ember ha ki lehet menni külföldre ahol jobb körülmények között nőhet fel a gyerek és jobb esélyei lesznek.


Persze már aki kitud menni.



"Az LMBTQ mozgalom ellen ne csodálkozz hogy, sokan beszélnek.

https://www.youtube.com/shorts/7xIhwHEcGc4 "


Kezdjük azzal, hogy nem csak ez ellen beszélnek és sokan nem csak beszélnek. Az egész működésükkel azt erősítik, hogy ha valakinek a gyereke más milyen akkor a szülő azt ne fogadja el. De a gyerekekben sem segíti elő éppenséggel azt, hogy elfogadják azt, hogy ha az egyik osztálytársuk más milyen (bullying) és nem csak az LMBTQ-s más milyenség esetén.


A gyerekek védelmét hirdeti közben azt a nézetet pártolja és erősíti ami gyerekek kerget öngyilkosságba.

A család szerinte az, hogy ha van apuka és anyuka és már ebből is látszik, hogy az teljesen lényegtelen számára, hogy az apuka és anyuka szereti-e egymást és a gyerekeit, milyen körülmények között nő fel a gyerek a lényeg, hogy apuka és anyuka legyen. Az, hogy ha az apuka veri a gyereket és az anyukát az nem számít az család.

Hát szerintem például nem ez a család. Nem attól lesz család a család, hogy apuka és anyuka és gyerek.


A videó esetén egyébként nem ártana tudni, hogy miért is voltak ott és mi volt ez az egész előadás... ez így elégé ki van ragadva a kontextusból ami nagyon sokat változtathat az egészen arról nem is beszélve, hogy ki vannak részletek ragadva az előadásból és még rengeteg ilyen probléma van az egésszel így.

Egyébként nem úgy néztek ki a szülők mintha kötelezték volna őket, hogy ott legyenek sőt még egészen jónak is tűnt a közönség hangulata.

febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Sok ehhez hasonló videót lehet még találni az interneten."


Ahogyan sok szélsőséges keresztény irányzat is létezik. Én például egy olyan tagja voltam, ami szerint egy csepp alkoholt inni is bűn. Akkor mondjam azt, hogy az összes keresztény ilyen?


"Hagyjuk már ezt a bizonytalan jövőt."


Neked talán mindegy, hogy bizonytalan a jövő vagy sem. Vagy az is lehet, jó anyagi körülmények között élsz, ezért téged nem érint a téma. :)

De én, meg rajtam kívül még sokan azon vagyunk, hogy a suli után elhagyjuk az országot, mert itt nem tudunk olyan színvonalon élni, ahogy szeretnénk. Ennyi az egész.


Mindenesetre, azt megértem, hogy a kereszténység politizál, de én nem hinném, hogy nekik kellene hatalmon lenniük. Nézetem szerint a kerszteny isten nem létezik, így olyasvalamire hivatkoznak, és utasítanak embereket, ami nincs. A vallásnak és a politikának egyébként is külön lenne a helye, így látom.

febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!