Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik vallást,gyülekezetet,st...

Melyik vallást,gyülekezetet,stb,tartod a legjobban biblikusnak? Melyik van a legjobban szinkronban?

Figyelt kérdés
febr. 21. 20:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Baptisták.
febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
meggyözödésből,vagy következetesen erre jutottál ?
febr. 21. 20:40
 3/27 anonim ***** válasza:
45%

A sajátomat amelyben jelenleg egyedüli tag vagyok. xD


Na viccet félre téve én nem követem a keresztény felekezeteket, hanem inkább a keresztény filozófusokra hallgatok.

febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%

A teljes Biblia alapján Istennek mindig is egy választott népe volt, akiket egységben vezetett, nem vallások különbözőségében.

Ez napjainkra sem változott. Jézus ugyanezt az elvet felhasználva vezeti a népét, a próféciákat is figyelembe véve, nem csak Biblia verseket innen-onnan kiragadva. Mert ennek a következménye, hogy a Biblia ellenmondásosnak tűnne.

Ellenben akkor nem mondhatjuk azt, hogy valaki összhangban van az írásokkal, vagy is a Bibliával.

A meggyőződésem ezeken alapul, vagy is a teljes Biblia az alapja.

Isten a rend Istene, nem a zűrzavaré, és nem osztja meg az emberiséget sem vallások különbözőségében, sem pedig nemzeti hovatartozás kérdésében.

Egyfélét beszél, nem hazudik, és nem fogja az embereket becsapni.

Egy tanítás, egy értelmezés, egy hit, egy cselekedet.

febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Anglikánokat.


Beszélgettem egy Anglikánnal és számomra eddig az ő nézetei képviselték a legjobban a Jézusi tanításokat.


Persze lehet a többi anglikán más milyen nem tudom.

febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

---Isten a rend Istene, nem a zűrzavaré---


Akkor miért zavaros a tanitásotok? Állandóan változtatja a testület a tanait. Sokszor ellent mondasz magadnak.


---A teljes Biblia alapján Istennek mindig is egy választott népe volt, akiket egységben vezetett, nem vallások különbözőségében.---


Igen egy népe van azok a keresztények! Nem a magukat kinevezett szervezet.


---A meggyőződésem ezeken alapul, vagy is a teljes Biblia az alapja.---


Ez megint nem igaz. Nálatok nem a teljes biblia hanem az őrtorony kreáció a tekintély. Bibliátok nincs,csak a saját össze hamisitott és hiteltelen újvilág forditás,amit senki más nem fogad el hitelesnek csak ti. Erről ennyit. Régen áthúzták és kitépték azokat az oldalakat a bibliából mik nem illetek a hamis tanitás képébe.

febr. 22. 09:54
 7/27 A kérdező kommentje:

---A meggyőződésem ezeken alapul, vagy is a teljes Biblia az alapja.---


Ha ez igy lenne téged már kitiltottak volna onnan. Neked első sorban a szervezet általi tanitásokat kell elfogadnod,a biblia az egy másod vagy harmadlagos dolog.

febr. 22. 09:56
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

6,7,


Ezt csak a te felfogásod szerint van így.

Itt mindenki a Bibliának a tanításait támogatja, az őrtorony pedig egy Biblián alapuló folyóírat.

Hiába csűröd csavarod.

Láttál már valaha református folyóíratot?

Vagy Katolikus újságot?

Én igen. Hasonlítsd össze őket.

febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

6

"miért zavaros a tanitásotok? Állandóan változtatja a testület a tanait."


Ezt szintén a Te elméd agyszüleménye.

Ha megértenéd a Biblia próféciáit, teljesen másként látnád a helyzetet.

De ez nem adatott meg neked, ezért nem is értheted.

febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Biblikus csak a katolikus lehet igazából, mert a Biblia, mint könyv a katolikus Egyház terméke. Ők döntötték el, hogy a létező rengeteg írás közül melyek kerüljenek bele és mik maradjanak ki.
febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!