Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen hiteles törvényszéki...

Milyen hiteles törvényszéki bizonyíték van arra, hogy bárkit is tömegesen gyilkoltak volna Auschwitzban a nácik? Milyen törvényszéki bizonyítékok vannak a tömeges gázosításokra?

Figyelt kérdés

Válaszadás előtt kérem próbáljátok meg értelmezni a kérdést. A kétségbevonhatatlanul hiteles (csupán egymásnak és a fizikai törvényeknek ellent mondó) tanúvallomások nem törvényszéki bizonyítékok.


Én nem tagadom a holokauszt dogmáit, alapvetően hiszek a holokauszt vallás igazmondó papjainak is. Csak azt nem tudom, hogy miért hiszek nekik. Ha valaki tudja a választ a fenti kérdésekre kérem ne hezitáljon sokat, és ossza meg velünk! Nem ártana végre eloszlatni a ködöt az emberek fejében...


Kérdésemet szándékosan a valláskritika témában tettem fel.


2010. okt. 25. 11:32
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Lehetséges egy hatmillió gyilkosság, úgy hogy semmi nyoma a gyilkos fegyvernek? Mi a bizonyíték a szövetséges és szovjet rémhírpropaganda utolsó és megmaradt változatára, mely szerint a német koncentrációs táborokban kifejezetten erre a célra épített gázkamrákban ölték meg a zsidókat ipari méretekben? Van olyan bizonyíték, ami kiállna egy független tudományos vizsgálatot? Kerültek elő építési tervek, kezelési utasítások, ill. fényképek ténylegesen működtetett gázkamrákról?

Minden hagyományos gyilkosságnál elvégzik a hullák boncolását. Az "emberiség történelmének legnagyobb bűntényét" azonban egyetlen egy törvényszéki vizsgálat sem igazolja. Lehetséges ez? Amikor a szövetségesek 1945 tavaszán megszállták Németországot, egyes speciális egységeknek csak az volt a feladatuk, hogy bizonyítékokat gyűjtsenek a német háborús bűnökre. Köztük volt Dr. Charles Larson amerikai törvényszéki orvos, aki több mint 20 lágerben számtalan boncolást hajtott végre. Történészek sohasem idézik Larsont vagy más törvényszéki orvost, akik egyetlen egy Zyklon B okozta halálesetet (elgázosítás) sem tudtak bebizonyítani. Lehetséges egy hatmillió gyilkosság, úgy hogy nincs egyetlen egy törvényszéki bizonyíték sem?

2010. okt. 25. 11:42
 2/41 anonim ***** válasza:
89%

"hogy semmi nyoma a gyilkos fegyvernek"


Ember! Milyen semmi nyoma? Fritz Haber is tudta hogy mire használták a találmányát. Tudod hány tonna cián pelletet használtak el?Azokat valakik gyártották! Nem zavar hogy többmillió civilt elhurcoltak? A MÁV marhavagonjaiban hova az anyád kínjába vitték 1944-ben az összefogdosott embereket? Miért füstöltek a krematóriumok kéményei szinte állandóan? Miben fogadunk hogy nem vagy 25 éves se? Én 70 vagyok valamivel többet tudok a történésekről mint te valaha is tudhatsz.Én láttam elhurcolni zsidókat te mi az istennyilát láttál? A városomban az összes boltnak a tulajdonosa hiányzott a háború után!

2010. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
12%
Mutatnál egy olyan fényképet, amin állandóan füstölnem a "krematórium" kéményei? Amúgy én hiszek a holokausztban. Hallottam olyan túlélő történetét, amiben arról mesél, hogy a nácik a rabokat úgy gyilkolták le, hogy megfojtották őket egy kanál vízben, vagy ami még szörnyűbb, hogy egyeseket addig vertek szemmel, amíg bele nem haltak. Ez mind igaz, mert egy túlélő mesélte el nekem
2010. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

ha valóban érdekel a kérdés, akkor:

1., akár itt beírod a keresőbe, ezer ilyen kérdés volt, mindegyikre ment csomó válasz, szépen kikeresed őket.

2., ha tudományos precizitással érdekel, akkor szépen :

2/a., könyvtárban utánanézel a dolog szakirodalmának, vagy ha ennyi melót azért nem akarsz belefektetni, akkor

2/b., szépen felkeresel/írsz egy e-mailt egy ezzel foglalkozó történésznek, központnak, ahol felteszed a kérdéseidet, és ők válaszolnak.


Ez lenne a módja, ha valóban a válasz érdekelne. Persze az ironizálásodból nem erre következtetek.

2010. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%

"? Kerültek elő építési tervek, kezelési utasítások,"


kerültek elő.

2010. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
VAO, hát most ledöbbentem. Komolyan ennyien vannak akik nem isemerik el a Holokaust létezését? Bizonyítékok?? Beszámolók, képek, videófelvételek, maradványok stb. Kerültek-e elő?? Menj el auschwitzba, én voltam, megéri a levegőben érezni a szörnyűségeket. Miről beszéltek egyáltalán? Írd be a keresőbe hogy holokaust és mindjárt kidob egy csomó képet, mind photoshop, vagy mi?
2010. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan komoly történész aki tagadná a holocaustot. Már előttem, lereagálták a ciánt, de öltek meg embereket máshogyan is. Végülis éhen halálra dolgoztatni valakit a mínusz tízben, ahhoz nem kell fegyver. Gázkamrák, koncentrációs táborok létetek, léteznek, szerinted azokat milyen célra létesítették?

Ami a hullák boncolását illeti: hogy lehet elégetett hullákat boncolni? Meg kinek volt ideje meg kedve a háború után a tömegsírokból testeket boncolni? Szerinted akkor az embereknek nem tökmindegy volt, zsidó volt-e az illető vagy orosz vagy magyar vagy német katona? Hullák voltak, sok sok hulla, a Dunába is lőttek bele halottakat, döglött lovakat ettek az emberek az utcán. Szerinted ki a franc akart boncolni? Meg elméleteket gyártani? Mindenki tudta mi történt. Csinos kis elméletek csak most készülnek az unatkozó antiszemita, szobatörténészektől.


Több háborús bűnös nem csak beismerte tettét, hanem hetykén kikérte magának, mondván parancsra cselekedett. Azt hiszem Goebels még önéletrajzot is írt a börtönben. Nem igazán szégyenkezett a dolgok miatt.


És persze nyilván a költők és írók, akik akkor éltek, mind hazudtak, igaz? Radnóti, Örkény, Pilinszky, és mindenki aki erről írt, az csak kitalálta, igaz? Tudod miért nincs jó náci költészet? Amiért igazán jó kommunista költészet sincs a háború utántól. Egy hazugságról nehéz őszintén írni, ha tudod, hogy hazugság. Azok az emberek ott voltak, látták mi folyt. Radnóti, Rejtő Jenő, Szerb Antal és nagyon sokan haza se jöttek. Aki hazatért, leírta. Többet érnek az egyperces novellák minden dokumentumnál.


A nevetséges elméletekkel meg kellene várni, amíg minden túlélő és szemtanú meghal. Az én nagyszüleim nekem rengeteget meséltek erről. Még várnotok kell pár évet, aztán a világban működő antiszemitizmus megteszi majd a hatását. Remélem én már nem fogom megélni, amikor a gyerekem megint hazugságokat tanul majd a történelemórákon. A múlt rendszerben rengeteget hazudtak, elég volt már ebből. Hagyjuk egy kicsit békében azt a holocaustot, jó?

2010. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
83%

Én tudom,hogy volt ilyen... nagyapám mesélte ,hogy a mi falunkból is vittem embereket a táborokba.


Viszont egyet nem értek, ha van aki nem hiszi ,hogy volt ilyen azokat miért kell büntetni?

Higgye azt ,hogy nem volt....csak nyugodtan.

Ugyan is Amerikában ha tagadod,hogy nem volt Holokauszt akkor 20 évet is kaphatsz.


Ez azért nagyon durva.


A holokauszt-revizionisták állításai


A nürnbergi per során a győztes hatalmak törvényszéke a következőkkel vádolta a legyőzött Harmadik Birodalom politikai, katonai és gazdasági vezetőit:


1. hogy elrendelték és megtervezték Európa zsidóságának fizikai megsemmisítését

2. hogy erre a célra tömegpusztító eszközöket, gázkamrákat fejlesztettek ki és használtak

3. hogy ezekkel és más eszközökkel hatmillió zsidó halálát okozták.

2010. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%

15:26nak

Azért mert a Holokauszt-tagadók általában nem elégszenek meg azzal, hogy csendben hisznek a saját kis elméletükben és kussban vannak vele, hanem egyfolytában ütköztetik a nézeteket, provokálnak, a velük egyet nem értők pofájába dörgölik, hogy márpedig mi hogy van.

Ez a baj. Ha csendben hisz valaki benne, az nekem is hótmindegy. Mindenki abban hisz, amiben akar.


Nekem nagymamám megjárta 20 évesen Aushwitz-ot. Hetven-nyolcvan évesen is rémálmai voltak. Mindent elmesélt. Én is voltam Auschwitz-ban két éve. Oda mindenkinek el kellene mennie egyszer.


A Holokausztban nem hinni kell, ez nem tévéjóslás.

2010. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%

"Viszont egyet nem értek, ha van aki nem hiszi ,hogy volt ilyen azokat miért kell büntetni? "


Nem büntetik, azt hisz, amit csak akar. Otthon, baráti körben még terjesztheti is nézeteit. Csak nagy nyilvánosság előtt nem teheti.

2010. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!