Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen keresztény az ilyen?...

Milyen keresztény az ilyen? Mondja nekem, hogy gyilkoljam le a családom mert ezt az elméletet mondtam: Azért találták ki a bűnt, hogy bűntudatot csináljon neked, és könnyen kezelhető legyél. Például a papoknak minden titkos dolgot elárulj...

Figyelt kérdés
márc. 30. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

A bűnt nem kitalálták. A bűn az egy létező jelenség. Az, amire téged bíztattak sem éppen egy bűntelen dolog. Ha nem így lenne, ki sem írnád ezt a kérdést.

A bűnt nem kötelező a papoknak megvallani. "valljátok meg egymásnak" így van a Bibliában.

A bűn koncepciója, fogalmának megléte biztosítja, hogy az embernek lehetséges legyen felismernie főként a saját bűneit. Mindenki bűnös. Aki bűntelennek vallja magát, az miért akarná meglátni a saját cselekedeteiben a bűnösséget?


Én igazán azt sajnálom, hogy léteznek emberek, akik magukat bűntelennek gondolják. Számomra csalódás, hogy vannak emberek, akik tökéletesnek látják önmagukat. Na ezek az emberek azok , akik rendre képtelenek a lelki fejlődésre, hiszen a tökéletest, hová lehetne már tovább fejleszteni?


Az, hogy vannak, akik a papnak elmondják, meggyónják bűneiket, az azoknak a dolga, akik ezt meg teszik. A valódi kérdés, hogy vajon meg is bánják-e őket, vagy 10 Miatyánk és 5 üdvözlégy után is ugyanott folytatják-e, ahol a gyónás előtt voltak.


De az a keresztény, aki neked ezt javasolta, az vagy blöffölt, vagy fel lett kellőképpen húzva, hogy ezt tanácsolja neked. Gonosztól való mondat volt ez. Egy gonosztól való tanács pedig szült egy gonosztól való kérdést.

Én pedig, szegény ördög még válaszoltam is rá.

márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A bűnt nem kitalálták. A bűn az egy létező jelenség."

Mármint: egy TEREMTETT jelenség. AZ isten teremtette, és hozta be ide, erre a világra. A bűnre való hajlamot és az elkövetés lehetőségét is.

Ez benne is van a Bibliában.

Ha csak az egyiket kihagyta volna, akkor ma nem létezne bűn.

márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bizonyítsd be, vagy megint a fiatalkori traumád beszél belőled?
márc. 30. 18:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!