Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretem Jézust, de a kereszté...

Szeretem Jézust, de a kereszténységet és az Istent utálom? Hogy lehet ez? nem értek egyet a kollektív büntetéssel, hogy azért vagyok bűnös mert Éva evett almát...

Figyelt kérdés
márc. 31. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem azért vagyunk bűnösök, hanem azért, mert a saját kívánságaink megvezetnek.

Tudod "gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással."

Ha egyikbe se hibáztál bele ..., akkor sajnos nem vagy őszinte.

márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi közöm sincsen ahhoz, hogy valaki evett valamit, és én is bűnbe szülessek!!!!
márc. 31. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező


Ez azért van így, mert másként gondolsz erre az esetre, emberi szemszögből vizsgálod az eseményeket. Egyébként pedig ezt pedig nem "kollektív" büntetésként kell értelmezni.

Jézus sem utálja az Atyját, sőt az egyik ok amiért vállalta, hogy elvégez egy feladatot, pontosan az Atyja iránt érzett szeretetéből fakadt.

Nem lett volna köteles, Isten nem kényszerítette rá, önként ragaszkodott ehhez, Istennek ajánlott szolgálat, áldozat.

Isten is döntehetet volna úgy, hogy nem az első fiát engedi erre a feladatra.

Tulajdon képen mind a kettőjüknek, az emberek iránt érzett hatalmas szeretetük volt az, amiért megtették ezt a szükséges lépést.


Te pedig nem abban az értelemben vagy bűnös, amilyen értelemben Ádám és Éva. TE örökölted ezt a "betegséget". Ezért kell egy gyógymód, ami által megszüntethető ez a betegség.

Azt kérlek vedd figyelembe, hogy Istennek nem kötelessége automatikusan megbocsátani, ellenben a saját törvényét amit felállított, nevetség tárgyává tenné a személyével együtt. Vagy is úgy gondolkodnánk, hogy a megbocsátás automatikusan jár.


Isten hozott egy törvényt. Ádám pedig megszegte, a feleségével együtt.

Ezzel eltévesztették azt a célt, amire létre lettek hozva.

Istennek az volt a szándéka, hogy a földön egészséges, igazságos, békés emberi társadalom éljen, az Ő vezetése, tanítása által.

Ádámék úgy döntöttek, hogy nem akarnak ennek az elhatározásnak a részese lenni, vagy is megakarták hiusítani Isten szándékát. Illetve magukhoz vették azt a jogot, hogy majd Ők felállítanak maguknak törvényeket.


Ezzel, kialakult bennük a lázadó, bűnre való hajlam, amit sikerült tovább adniuk.

márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
66%
Ne ettessétek a trollt.
márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor például lehetsz muszlim mert az iszlám szerint Jézus próféta. Ugyanakkor az iszlám elutasítja az eredendő bűnt mivel igazságtalan. Nem vagy felelős más által elkövetett bűn miatt.
márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehetek ateista vallású? Szerinte Isten nem létezik, mert az ember az Isten.
márc. 31. 22:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézus a megváltás. Ez az egy megoldás van. Jézus szereted, ez jó. Ez egy jó alap. Istent nem szereted, de elfelejted, hogy amiért utalod, az egy Ó szövetségi hozzáállása volt az emberhez. Ezért jött Jézus. Hogy az eredendő bűnre megoldást nyújtson. Azóta egy újszövetségben élünk. Azóta az a helyzet, hogy aki hisz Jézusban, az elfogadja, hogy bűnös természet. azért érdemes ezt elfogadni, hogy egyáltalán felismerhessük multbeli bűneinket és megbánhassuk őket.

Mert aki magát bűntelennek vallja, az ugyan mi okból keresné a hibát saját viselkedésében? Hiszen azt hiszi, nincs neki, mert magát bűntelennek látja.

De végül is igazad van Kérdező. Jézus csak annyit kér, hogy higgy Őbenne és abban is higgy, aki Őt küldte. Istenben. Azt nem mondja, hogy szeresd is. Jézus Atyának nevezi az Istent. Azt mondja, aki látta őt (Jézust) az látta az Atyát is. Tehát, ha szereted Jézust, akkor nyilván szereted az Atyát is. Az Isten 3 megszemélyesítése: Atya, Fiú, Szentlélek. Az Atyát nem látta senki, csak a Fiú ismeri. A Szentlélekkel pedig elvileg mindenki találkozhat. Ő egyben a Vigasztaló is úgy vélem. Ő is megszemélyesítése Istennek. jézus azt ígérte, hogy ha ő elmegy, akkor elküldi a földre maga helyett a Vígasztalót, aki emlékeztet bennünket arra, amit ő tanított.

Sokan azt hiszik, ez egy személy. Tévedés. Ő minden emberben potenciálisan jelen van. Az arab világ Mohamed prófétát nevezi Vígasztalónak. Volt, aki számára ő volt a vígasztaló. Mások számára saját nagymamájuk, testvérük, gyermekük, barátjuk, feleségük, tanáruk...stb.

Ez a szentlélek. Potenciálisan ott lappang a keresztényekben. Azokban van, akik képesek magukat éppen akkor egy időre olyan állapotba hozni, hogy egy embertársukat a szükség idején Jézussal, tanításával, szívével megvigasztaljanak.

Nézd, én nem járok templomba. Még az ünnepek alatt sem. De ennek ellenére nem utalom a kereszténységet. Engem nem bántott. Ugy nem gyakorlom a hitem, mint a templombajárók. Olvasom a Bibliát, elmélkedek rajta. Nem mindenkinek a pap a hiteles figura. Én a hétköznapi embereket, akár a takarítógép kezelőjét hitelesebb embernek tartom mint a papot. Na, ő az én Vígasztalóm. Máskor pedig más, aki képes emlékeztetni Jézus tanítására.


Az egyház kicsit elvitte az egész lényegét egy olyan irányba, ahonnan elég nehéz lenne visszakormányozni. Érdemes nyitott szemmel olvasni a Bibliát vagy nyitott füllel meghallgatni erről az okosságokat. A valóság úgyis az lesz, amit te annak gondolsz. De, ha jól hiszed, amit hiszel, akkor elégedett leszel azzal, ami neked megadatott, még ha csak egy egyszerű gyári meló is és a szüleidnél laksz 30+ évesen a drogos tesóddal.


De lehetsz ateista, ha neked jó. Ma én is megpróbáltam az lenni. Kb 1 óra után le kellett dőlnöm. Bennem annyi gonoszság lappang, amivel egy ateista szemlélet ágynak dönt. Egyből visszatér belém a gonosz lélek, amit a bennem élő Krisztus-Isten kép távol tart. Úgyhogy keresztény vagyok.

ápr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!