Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Törvény szerint szombaton...

A Törvény szerint szombaton (vasárnap) melyiket szabad: jót tenni valakivel, vagy ártani neki? Mi a helyes: megmenteni, vagy kioltani valakinek az életét?

Figyelt kérdés
ápr. 22. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a baj, ha felmerül, mint helyes tevékenység a másnak való ártás, vagy életének kioltása...
ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

A keresztény életet élő, nincs a Sabbat napi törvény alatt, Jézus a halálával ezt is eltörölte.

Minden nap jót kell tenni.

ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az élet Szent dolog és az áldozat kiontott vére kiállt mindig Istenhez.Mindig.
ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3+ Még annyi:


Nem te alkottad az adott embert, nem te adtál bele ruachot, ezért nincs jogod elhívni sem és semmire nem tudsz hivatkozni a végítélet napján. Még akkor se ha jelen pillanatban azt hiszed, hogy élet-halál ura vagy.

ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kérdező, csak neked:


17.

És te, embernek fia, fordítsd orczádat néped leányaira, a kik önnön szívükből prófétálnak, és prófétálj ellenök.

18.

És mondjad: Így szól az Úr Isten: Jaj azoknak, a kik kötéseket varrogatnak minden kézcsuklóra, és takarókat készítenek akármilyen termetűek fejére, hogy lelkeket vadászszanak! Némely lelkeket elvadásztok népemtől, másokat elevenen megtartotok a magatok hasznára.

19.

És megszentségtelenítetek engem népem előtt néhány marok árpáért és falat kenyérért, hogy lelkeket öljetek, melyeknek nem kellene meghalniok, és hogy lelkeket elevenen megtartsatok, melyeknek nem kellene élniök, hazudozván népemnek, a mely hazugságra hallgat.

20.

Ezokáért így szól az Úr Isten: Ímé én kötéseitek ellen leszek, a melyekkel ti a lelkeket vadászszátok, mint madarakat; és leszaggatom azokat karjaitokról, s a lelkeket, melyeket ti vadásztok, szabadon bocsátom, mint madarakat.

21.

És elszaggatom takaróitokat, és megszabadítom népemet kezetekből, és nem lesznek többé zsákmány a ti kezetekben, s megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést és annak feltevőjét javaslom szíves figyelmébe a hatóságoknak.


Megér egy csepp odafigyelést az iélletőre-ismét.

ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*illetőre
ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!