Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért nevezik néha...

Jézus miért nevezik néha Mihály angyalnak? Ő az angyalok legnagyobb rangú vezetője? Nem hallottam még erről.

Figyelt kérdés
máj. 13. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy tévtanítás. Jézus nem angyal.
máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez a Jehovások ökörsége. Jézus az Isten fia, a 2. isteni személy.
máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Hol azonosítják Jézust Szent Mihály arkangyallal? Én sehol nem hallottam ilyet, a hagyományos keresztény egyházakban biztosan nincsen ilyen - hogy ez létezik-e JW körökben, azt nem tudom...
máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
A Biblia biztos nem nevezi sehol így, sőt kifejezetten azt írja, hogy Jézus nem angyal, így Mihály főangyal se lehet. Egyszerű logika.
máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták már visszatért,azaz eljött 1914-ben. És ő egy Angyal Arkangyal főangyal. Mi az hogy erről senki nem hallott?
máj. 13. 16:44
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

"Mi az hogy erről senki nem hallott?"

Mert mondjuk teljesen ellentétes a Bibliával és az evangéliumok Jézus-képével.

máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Azért, mert a Bibliának ezt a írását a bekövetkezett hitehagyáskor másként kezdték el tanítani, mint sok mást is.


Mivel kizárólag Jézus az aki megkapta azt a jogot az Atyjától, hogy ítéletet mmondhat, és hajthat végre, ezért nem egy másik angyal teszi meg, hanem maga Mihály az angyalok fejedelme.

Furcsa volna, ha ezt nem Jézus hajthatná végre, mikor neki van ehhez kizárólagos joga. Akkor Jézust megfosztották ettől a jogától?

Kizárt dolog.

(1Tesszalonika 4:16) 16 mivel maga az Úr fog leszállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, . . .

Jézusról azt írja, hogy arkangyal hangjával fog érkezni.

A vers úgy mutatja be őt, mint aki „parancsszóval” száll le az égből.

Ez pedig nem kisebbíti vagy csökkenti azt a nagy hatalmat, amelyet ma Krisztus Jézus mint a királyoknak Királya és az uraknak Ura mondhat magáénak.

Sokan még is azért gondolják "kisebbnek" ezt mert Jézus személyét, és hatalmát régóta összemosták az egyetlen Isten személyével, hatalmával.

Vagy is a szentháromság dogmája okozta ezt a napjainkban is sokak számára elfogadhatatlan tényt.

máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

"Azért, mert a Bibliának ezt a írását a bekövetkezett hitehagyáskor másként kezdték el tanítani, mint sok mást is."

Érdekes felvetés, akkor ez a hitehagyás a 19. század vége felé kezdődött, mert egészen addig nem tanítottak ilyen bődületes hülyeséget.


"Jézusról azt írja, hogy arkangyal hangjával fog érkezni."

Meg trombitaszóval is, remélem, hogy Jézust nem tartod trombitának is. Mert a logikád szerint annak kell lennie.

máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

8

A Trombita a harcra felhívást jelenti. Ezért nem gondoltam azt, ahogy Te látod. Jézus harcra kel a nemzetek ellen, mint Isten felkent királya, és mint az angyalok fejedelme.

A hitehagyás pedig az utolsó apostol halálával kezdődött. Ekkor már a pogányok meghatározott ideje tartott, amikor is Isten nem választott földi képviseletet.

A 19. században járt le a pogányok ideje, Jézus elfoglalta a trónt, megtisztította Sátántól az eget, vagy is az uralkodásának helyét.

Ekkor kezdődött el, hogy elkezdte helyre állítani a tiszta imádatot, és kinevezte a hű rabszolgát.

Sajnos Te kevered a két időpontot, Dánielnél írottak alapján kilehet számolni.

A zsidók is kiszámolták, hogy Kb akkor kell a messiásnak meg jelennie.

Ennek ellenére nem fogadták el.

máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

"A Trombita a harcra felhívást jelenti."

Logikád, vagyis az őrtorony logikája alapján Jézus maga a trombita.


"A 19. században járt le a pogányok ideje"

Ilyet sehol nem ír a Biblia.


"Ekkor kezdődött el, hogy elkezdte helyre állítani a tiszta imádatot, és kinevezte a hű rabszolgát."

Senkit nem nevezett ki ekkor, arról lehetne tudni.

máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!