Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most ismerkedem a Jehova...

Most ismerkedem a Jehova Tanuival,járnak hozzám tanitani,most találtam egy könyvet róluk ami engem megdöbbentett,hogy beakarnak csapni Jehova Tanui? Segitenétek a megitélésben? Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Szépnek és jónak láttam eddig mindent,de ahogy infórmálódtam az interneten kiadványok után erre a könyvre akadtam. Elkezdtem olvasni de megdöbbenéssel ismertem fel,hogy itt valami nincs rendben. Ezt egy tekintélytes teólogus irta.


[link]


máj. 24. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Ugye tudod, hogy ez nagyon átlátszó

Persze lesz aki így is ráharap..

máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igy igaz,én is majdnem ráharaptam. De akkor miért adják elő,hogy ők az egyetlen és igaz gyülekezet? Még csak beleolvastam a könyvbe,de már elborzadtam.
máj. 24. 10:41
 3/14 A kérdező kommentje:

Ilyen privát üzenetet irnak a jehova tanui itt,hogy ne akarjam az ő segitségük nélkül megérteni a bibliát,na?



"Mivel a Biblia helyes megértése egyedül a szervezeten át jöhet, ez azt jelenti, hogy minden további

tanításnak ebből a forrásból kell származnia. A szervezetről szóló tanítás az alap, amelyen minden

más Tanú-tanítás nyugszik. "

máj. 24. 10:43
 4/14 A kérdező kommentje:

Van önbizalmuk,nem mondom:


"Az Istennel és a túlvilággal kapcsolatos hitelveik teljes mértékben azon a hitükön alapulnak, hogy a

szervezet Isten helyett beszél"

máj. 24. 10:44
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

"Még csak beleolvastam a könyvbe,de már elborzadtam."


Ez teljesen normális.


Így jár mindenki, aki nem hiteles forrásból tájékozódik.

máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ez hiteles! Ha azt mondod hogy mégsem akkor a bibliára mondod hogy nem hiteles! A végén kiderül hogy csak az egyetlen hiteles forrás az a jehova org. mi? Na ne nevettesd ki magad!
máj. 24. 12:43
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Most komolyan.

Más dolgod nincs, mint különböző kérdésekkel a békében élő testvéreimet bemocskolni?

Vannak akik elshiszik ezeket. Azonban mindenkit nem fogsz tudni meggyőzni erről, mivel sokan ismernek minket, és nem hiszik el az ellenünk hozott felturbózott vádjaidat.

A szomszédaim, a vérszerinti családom szívesen elbeszélgetne veled, pedig nem Tanúk.

máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 ezek nem vádak ezek egy hozzáértő teólogus által a bibliából alátámasztott tények. Mi a baj? Inkább olvasd el ezt a könyvet. Egy nagy tekintélyű teólógus irta. Nagyon hasznos. Ne az érzelmeid vezéreljenek. Légy lojális kicsit.


-A szomszédaim, a vérszerinti családom szívesen elbeszélgetne veled, pedig nem Tanúk.-


Még meg is fenyegetsz vagy minek vegyem ezt? Igazi keresztény vagy. Milyen különböző kérdés? Te ittál? Vagy miért irkálsz összevissza mindent?

máj. 24. 15:53
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

8

Kedves Kérdező.


A Taológia vallás történelmen alapszik, és nem a teokratikus elrendezésen. Ezért sem elfogadható.

Engem nem az érzelmeim vezérelnek, hanem a Bibliában található információk.

Lojális vagyok, hűséges Istenhez, és a szavához. Soha nem fogom keverni a Biblia tanításait más vallások szokásaival, hiedelmeivel.

Ez nem fenyegetés.

Mindössze azt bátorkodtam leírni, hogy vannak nem tanú ismerőseim, akik elvannak képedve azon a sok sok hazugságon amit Jehova Tanúiról összehazudoznak.

Néha megemlítem nekik, és nagyon haragszanak az ilyen személyekre. Pedig Ők nem Tanúk, hanem teljesen más vallásuak.

Rendszeresen megvédenek, ha ilyesmit hallanak.

Alkoholt pedig nem fogyasztok.


Igyekszem keresztény életet élni, nem bántok senkit, mindössze válaszolok egy felvetésre.

Vannak teológus ismerőseim, rokonaim, sőt vannak a Tanúk között, akiknek a szülei Református lelkészek. Sőt, vannak olyan tanúk közöttünk, akik valaha teológiát tanultak, és abból doktoráltak.

Ezért nem ismeretlen a teológiai okfejtés a Tanúk előtt.

Én sok mindennek utána járok, és összehasonlítom Isten szavával, és annak érdekeivel, elhatározásával.

máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szikszai.B ***** válasza:
26%

Kérdező, addig menekülj a Tanúktól, amíg megteheted, mert ha egyszer rádakaszkodnak, onnantól fogva nagyon nehéz lesz megszabadulni tőlük!

Ez egy hamis szekta, teljesen félremagyarázzák a Bibliát!

máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!