Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia szerint az első...

A Biblia szerint az első emberpár mikor, mitől, hol világosodott meg és ébredt saját tudatára?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
50%
Tanulj meg olvasni.
2010. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Az első emberpár Ádám és Éva, Fiaik Káin és Ábel.

tovább nem tudom ,hogy volt a mese......


De ha valaki azt írja majd ide,hogy az emberiség teremtése mindössze 6000 éve volt én esküszöm szétszakadok a röhögéstől.

2010. nov. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Akkor amikor ettek a tiltott gyümölcsből.


Egyébként ha logikusan értelmezi az ember, akkor Isten tudatlanságban akarta tartani az embert, mert a tiltott gyümölcs a tudást jelképezte. És az emberi kíváncsiság az amit büntetett, mikor kizavarta Ádámot és Évát a paradicsomból. Egyébként az is érdekes, hogy a Sátán kígyó képében azt mondta Évának, hogy ők is ugyanolyanok lehetnek akkor, mint Isten, szóval a Biblia íróinak a véleménye az volt a tudományról, hogy a tudomány az amikor az ember Istent játszik. Ez szerintem simán tükröződött a középkori Egyház hozzáállásán a természettudományokhoz.

2010. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én előre sajnálom a 2. hozzászólót... ;-)

A kérdésedre válaszolva a Biblia szerint az első emberpár mintegy 6000 évvel ezelőtt ébredt öntudatára, a Teremtés következtében az Isten által számukra megalkotott Édenkertben. Ez utóbbi elhelyezkedésével kapcsolatosan a Szentírás négy folyó nevét említi meg, melyek erről a helyről eredtek. Ezek közül ma kettőt tudunk beazonosítani, az egyik a mindenki által ismert Eufratesz, a másik a Hiddekel, melyet Dániel könyve is említ ez pedig minden valószínűség szerint a mai Tigris folyó.


A második hozzászólónak még annyit szeretnék megemlíteni, hogy a tudomány is ismeri a mitokondiális Éva fogalmát, amit sikerült az 1997-es DNS kutatások óta kb. 6000 éves korra datálni.


Üdv. Péter

2010. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Röhögök
2010. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
51%
2010. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


A 10:41-kor belinkelt oldalon található cikk igen hiányos.

Elsőként 1987-ben egy kutatócsoport a Berkeley-ben működő California Egyetemen megjelentetett egy tanulmányt, amely 147 olyan ember mitokondiális DNS-ét hasonlította össze, akik a világ öt földrajzi területéről származtak. Arra a következtetésre jutottak, hogy mind a 147-nek ugyanaz a nőnemű őse volt. Ezt nevezik mitokondiális Évának.


A kezdeti becslések a korát illetően még 5 millió évről szóltak - sok helyen még ma is ez van a köztudatban - csakhogy azóta pontosították ezt az értéket. Először 100000-200000 évre - amit ez a belinkelt cikk is tartalmaz - majd 1997-ben bejelentetteék, hogy a mutációk a mitokondiális DNS-ben a korábban elgondolthoz képest 20-szor gyorsabban következnek be. A mutációs arányokat most már közvetlenül meg tudjuk határozni azáltal, hogy sok anya-gyermek pár mitokondiális DNS-sét összehasonlítjuk. Ha ezt az új, pontosabb értéket alkalmazzuk, a mitokondiális Éva csupán kb. 6000 évvel ezelőtt élt.


Ajánlom figyelmetekbe Laurence Loewe, Sigfried Scherer, Ann Gibbons, Parsons publikációit.


Üdvözlettel: Péter

2010. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Remélem ebbe a mitokondriális Éva kontra Biblia dologba nem akartok belemenni, mármint a kettőnek mi köze egymáshoz? :)



Amúgy Péter szerintem megadta a helyes választ és bocsánat az offért.

2010. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Péternek még: "Ha ezt az új, pontosabb értéket alkalmazzuk..."

Egy 13 éves cikkre(???) hivatkozol (a belinkelt idei helyett), ami teljesen új mérésekkel és - idézem - "10 különböző metodikájú humángenetikai modell" felhasználásával készült.


Bocsánat, de ez a van 30 mérésünk és abból kiválasztjuk az egyetlent ami nekünk tetszik, ez azért így csalóka. :)


Node ezért mondtam, hogy ebbe ne menjünk bele, mert a kérdésre továbbra is csak te válaszoltál. :D

2010. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* Bocs, a zárójel nem kell...
2010. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!