Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a számról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=pfr8AvcSyic

Szerintem az igazi bosszú népének tagjai azok, akik antiszemiták.


2011. jan. 7. 13:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Jó nem olyan Ákosos.
2011. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Antiszemiták szinte nincsenek. Senki nem utál valakit csak azért mert zsidó. A tettek miatt vetik meg őket.
2011. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nekem nem úgy tűnik, hogy a tetteik miatt vetik meg őket! Csinálhatnak bármit, mégis utálják őket! szóval erről ennyit...
2011. jan. 8. 09:43
 4/27 anonim ***** válasza:

"Nekem nem úgy tűnik, hogy a tetteik miatt vetik meg őket!"

És ez miből tűnik úgy?

2011. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
f.o.s.
2011. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Például abból, hogy ha most itt zsidóüldözés lenne (ami nincs), akkor engem is üldöznének, pedig nem vagyok gazdag.

Valószínűleg a holokausztban elhunytaknak is rengeteg bűnük volt és ott is bizonyára a tetteiket nézték nem?

-.-

2011. jan. 8. 17:17
 7/27 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál a kérdésre.

Én azt kérdezem, hogy miből veszed, azt, hogy a zsidókat nem a tetteik miatt ítélik el, hanem a vallásuk miatt? Erre válaszolj!


Apropó! Ezek szerint zsidónak tartod magad. Hiszel Istenben, és alárendeled magad neki?

2011. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy az édesapám édesanyjának féltestvérét 18 évesen nem azért vitték el Birkenauba, mert bárkinek bármit ártott, hanem csak azért, mert zsidó volt. Ő túlélte, de a család zsidó ágának 90%-a meghalt 1944 és 45 között. Apai nagymamám aki mint kiderült zsidó lány volt, a katolikus nagyapámhoz ment feleségül, és mikor kezdődtek az üldözések felvette a katolikus vallást, így ő is megúszta. Apám nem sokat mesél ezekről az időkről, egyszer, mikor erről beszéltünk, csak annyit mondott, mindig a katolikus rokonok beszéltek a szeretetről, de a tisztességes emberek, akik ezt élték is, a zsidó ágon voltak. Én magamat sosem tartottam zsidónak, de soha nem is szégyelltem, hogy nagymamám zsidó lány volt. Egyébként sem az édesapám nem hisz, sem a Birkenaut túlélő nagynéném nem hitt Istenben.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Onnan, hogy az édesapám édesanyjának féltestvérét 18 évesen nem azért vitték el Birkenauba, mert bárkinek bármit ártott, hanem csak azért, mert zsidó volt."


Ennek így nincs értelme. Én pont ezt kérdezem, hogy ezt honnan veszed? Miért, és mi rá a bizonyíték. Hitler a hasára ütött, és a zsidókat választotta? Miért pont a zsidók?

Ha most rákeresel itt a gyakorin arra, hogy mi a véleményetek a zsidókról, vagy valami hasonló kérdésre, és elolvasod a hozzászólásokat, akkor vajon találsz e olyat, aki azt mondja, hogy én azért nem szeretem a zsidókat, mert zsidó vallásúak, vagy azért mert göndör a hajuk??? Mert aki így vélekedne, az lenne az antiszemita. Viszont ha a tetteik, elveik, ideológiájuk miatt vetik meg őket, az nem antiszemitizmus.


Tehát én erről kérdezek.

2011. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

te csak egy kis komplexusos antiszemita vagy! Onnan veszem, hogy rengeteg embert vittek el csak azért mert zsidó származású volt! Hitler miért pont őket választotta? mivel náluk volt a pénz!

"Ezek szerint zsidónak tartod magad. Hiszel Istenben, és alárendeled magad neki?"

Zsidó származású vagyok, de nem vagyok vallásos, ateista vagyok!

A GYK-beli véleményekről is megvan a véleményem! nem is hinnéd mennyien vannak itt akik azzal kezdik, hogy: "nem utálok minden zsidót, de..."

és innentől jön a szokásos szöveg!

2011. jan. 9. 04:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!