Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki volt az a Guillaume de...

Ki volt az a Guillaume de Nogaret?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy Jacques de Molay a templomosok 22. és egyben utolsó nagymestere az 1314. március 18.-i máglyahalála előtt megátkozta V. Kelemen pápát, Szép Fülöp francia királyt és Guillaume de Nogaret lovagot, hogy egy éven belül kövessék őt a halálba (ami mellesleg be is következett). A pápa ugyebár eretneknek nyilvánította őket, a király tartóztatta, és ölte meg őket, de mit csinált ez a bizonyos Guillaume de Nogaret lovag, hogy őt is kiátkozták a templomosok?
2011. jan. 15. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szép Fülöp tanácsadója és pecsétőre. Ha jól emlékszem, ő vezette a pert a templomosok ellen.
2011. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Francia nemes és Szép Fülöp tanácsadója.

Ő rendezte meg az egész templomosok elleni "pert", leginkább azért, hogy részesedjen a pénzükből és hogy behízelegje magát a király kegyeibe.


Amúgy pedig [link]

2011. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem meg itt, mert nem tudok angolul, de kösz!
2011. jan. 15. 14:07
 4/5 anonim válasza:

1260-tól 1314-ig élt, ismert arról ,hogy IV. Szép Fülöp francia király pecsétőre volt. Részt vett a templomos lovagok összegyűjtésében és letartóztatásában, valamint vallatásukban. Utóbbit kínzással érte el, amiben elég járatos volt, ezért is átkozta meg Jacques de Molay. Ezen kívül részt vett VIII. Bonifác pápa megbuktatásában. Egyes források szerint pofon ütötte Bonifácot Szent Péter trónján, és az ennek következtében őrült később meg.

Híres volt szenvtelenségéről, kegyetlenségéről, és a királyhoz való hűségéről. 1314-ben mérgezték meg gyertyával.

Ennyire emlékszem, ezeket is Maurice Druon Elátkozott királyok című könyvsorozatából vettem. Ajánlom olvasásra, a százéves háború előzményeiről szól.

2011. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Újhelyi János Ábel válasza:
Guillaume de Nogaret (született 1260 körül, meghalt 1313 márciusában) IV. Capet (Szép) Fülöp (élt: 1268-1314. november 29., uralkodott: 1285. október 5.-1314. november 29.) egyik legfontosabb tanácsadója volt, akit azonban nem átkozott meg Jacques de Molay, mivelhogy mint már említettem 1313-ban elhalálozott. (Stephen Howard: A templomosok titka, Wikipédia) Ellenben állítólag 1313 március elején Nogaret találkozott 8 templomossal, akiket éppen a máglyára cipeltek és ők megátkozták a nagy hatalmú szürke eminenciást, aki néhány nap múlva meg is halt. (Stephen Howard: A templomosok titka)
2018. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!