Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem egy teljesen...

Csak szerintem egy teljesen kifacsart és eltorzított vallás a katolikus?

Figyelt kérdés

Mert az egész a bibliára épül,de mégsem azt követi.

Legelőször ott van isten földi helytartója a pápa,na őt hol is említi a biblia? Mert szerintem sehol,így ezzel az erővel én is kinevezhetem magam isten földi helytartójának,vagy pl józsibácsit a legközelebbi kocsmából.

És ott van még a bálványimádat is a biblia kimondottan tiltsa,a kereszt az még oké mert az egy jelkép,de a szobrok már nem azok!

Olvastam olyan,hogy a szentekhez csak közbenjárásért imádkoznak de,ezzel már ki is merítjük az imádat fogalmát mivel kérünk tőlük valamit,elég ha csak a szóhasználatba belegondolni ima,imádkozás.

És lényegtelen arra gondolni,hogy ők csak közben járnak,hogy hozzájuk imádkozunk azzal már elismerjük öket nagyhatalmú lényeknek akik befolyással vannak az életünkre,gyakorlatilag kis istenek a nagy főisten mellett.

Arról nem is beszélve,hogy kinek van joga egyártalán szentet faragni bárkiből is,mert ez megint nincs leírva a bibliában.

Ahogy én látom kezdetben volt a biblia és azt mindenki másként értelmezte az elmúlt 1500 év alatt,ahogyan az érdek kívánta és felhasználták minden rosszra amire csak lehetett.

Gondoljunk itt mindjárt az inkvizícióra,hány embernek kellett meghalnia eretnekségértés mennyi misét tartottak latin nyelven olyan embereknek akik egy szót sem értettek belőle aztán fegyverrel meggyőzték őket,hogy jobb ha hisznek vagy meghalnak.

Emiatt a csűrés csavarás miatt vált a kereszténység is olyan sok ágra.

A legtisztábban a tanulságot a Jehova tanúi vonták le az egészből,hisz ők nem tettek mást mint tanulmányozták a bibliát és nem foglakoztak az évszázadok alatt mellégyűlt szeméttel,megmaradtak a tiszta forrásnál.

És még elölhoztak még egy dolgot isten nevét amit a biblia több helyen is említt ez a Jehova szót(ha nem hiszed olvass bibliát,meg amúgy is logikus,hogy istennek is van neve,hisz téged sem embernek hívnak a szüleid.

Ezeket a dolgokat onnét tudom a jehova tanúiról,hogy édesanyámhoz régebben jártak és hallottam,hogy miről beszélnek és nincs is velük semmi baj,bár engem nem érdekelt ez a kereszténység dolog.

Az én véleményem szerint a legtöbb vallást elkéne törölni a föld színéről mert teljesen álszent és csak arra jó ,hogy az emberek egymást gyilkolják miatta,pedig valójában szerintem a jó ügy érdekében alkották őket,csak nem hozzá értő emberek irányították soha.


Az utóbbi években elkezdtek foglalkoztatni,olyan dolgok,mint az élet értelme,miért is van,hogy is van,milyen céllal létezünk?

És nagy részére meg is találtam a választ és mikor kicsit összeált a kép akkor lettem hivő olyan ember aki hisz.

Nem mondok istent inkább egy teremtő erőt,mely megalkotta ezt az egészet és jó okkal tett mindent így ahogy van és azóta mindenben az okot keresem rosszban és jóban is és egyre tisztábban látok egy távolabbi célt és a saját szerepemet is benne és így sikerült elfogadnom a megváltoztathatatlant és ez nagy terhet vett le rólam és ami erőt ezzel a teherrel elpazaroltam,azt most a megváltoztathatóra fordíthatom.

Az én életszemléletem szerint a biblia nem egy használati utasítás hanem egy filozófia ami bele van kódolva a történetekbe és hiába olvassa az ember ha nem látja egészben darabonként semmit sem ér a tanulsága ezért olyan könnyű kiforgatni,mert nem könnyű megérteni,bár nem kell hozzá hatalmas IQ de egy bizonyos fajta gondolkodás és szemléletmód igen.

És szerintem sokan nem értik a szabad akarat fogalmát sem,hisz ez egy egész bonyolult dolog szóbeli kifejezése leírni ezt nem is tudom,de ez a magyarázat sok mindenre a világunkal kapcsolatban.Ez az oka,hogy a teremtő nem avatkozik közbe,mert megvan a szabad akaratunk és ezzel meg is adott nekünk mindent amit csak magadhatott,hisz fejlődhetünk,igaz ezt a fejlődést generációnként mérhetjük csak de jelen van és egy sokkal jobb világ felé visz minket és annak ellenére,hogy a végeredményt mi nem láthatjuk az még attól jelen lesz utódaink számára.

És a saját szerepünkre pedig legegyszerűbben úgy tekinthetünk mint apró hangyákéra a nagy bojban.

És legfőbb célomnak azt tartom,hogy sikerüljön jobb hellyé tenni ezt a világot,és ezt cselekvéssel érhetjük csak el és ami még nagyon fontos az az önzetlenség.

Hisz milyen álszent dolog azért segíteni,hogy nehogy pokolra kerüljünk vagy ezért templomba járni és játszani a hívőt aztán meg vétkezni orba-szájba,mert ha meggyónjuk akkor már semmi baj sem lesz,pedig lesz az,hogy semmit sem tettünk és azt hisszük minden oké.


Gondolj csak bele vajon mért születtünk azzal a képeséggel,hogy örömet érzünk ha valakit,boldoggá teszünk,mert szerintem ez nem véletlen,ez is az egyik adomány amit azért kapott az emberiség,hogy idővel felül emelkedhessen egy magasabb szintre és így kinője a problémáit és elérje a célt amit kitűztek elé.

Nagyvonalakban ennyi a filozófiám,nem hiszem,hogy sokan megértenék amit írtam,hisz ezt egy hatalmas könyvben sem biztos,hogy ki tudnám fejteni és még sok részlet előttem is homályos,de minden nap egyre világosabb az egész de ezzel együtt egyre több a sötét is,hisz ménél több a kérdés annál több a válasz is.


2011. márc. 22. 23:02
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
40%

Ami meg az Őrtoronyékat (Jehova "tanúi") illeti, nem eszik olyan forrón a kását, pláne, hogy az ember meg szokta nézni az érem másik oldalát is. Ajánlom velük kapcsolatban elolvasára a következő linkeket, aztán majd talán tisztul a kép:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


"A “Jehova ” név-az üdvösség kulcsa?


Akik találkoztak már személyesen Jehova tanúival,tapasztalhatták,hogy egyik Nagy Témájuk a "Jehova" Isten-név. Sok megszólított emberrel kikerestették a Biblia Károli Gáspár fordításából a II. Mózes 6:3,és a Zsoltárok 83:19-et: "



Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes."


"Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön." Nekem az a meggyőződésem volt éveken keresztül,hogy a Biblia a Nagy Titkok Könyve,ami a keresztény egyházak előtt "le van kódolva"-míg Jehova tanúi nyitott könyv-mert Ők tudják a "PIN-kódot": JEHOVA ! Tehát az Őrtorony Társulat "kezében" van a Biblia-értelmezés "kulcsa" Hét éve voltam már aktív "királyság-hírnök" ( missziós-szolgálatot végző Jehova tanúja),amikor kezdtem elgondolkodni:Ha Isten-csak,és kizárólag- egyetlen Személy,akkor minek Neki (megkülönböztető) Név? Kitől kell megkülönböztetni? Mi lehet az üzenete a II.Mózes 6:3-nak? Én úgy hiszem / értem, hogy szembeállítja önmagát a Mindenható a tehetetlen,a Tíz Csapás alatt Egyiptomot megvédeni nem tudó hamis "istenekkel". Ők-a nem létezők ("Anti-JHVH") vereséget szenvedtek az abszólút Teljhatalmú Létezővel,a "Vagyok,aki Vagyok" (JHVH) -tól. De az Úr Isten megelégedett avval,hogy úgy ismerjék meg Őt az emberek: "Vagyok,aki Vagyok"? Én úgy értem a Szentírásból,hogy tovább akar lépni! Jézus Krisztus Személyében az ÚR elmozdítja az akadályt az Ember és az Örök,és Teljes Élet közott van.Ez az örökölt (Ős)bűn,és az Ítélet,amit Jézus Krisztus szenvedett el értünk,és helyettünk-hogy aki hisz az Úr Jézusban "el ne vesszen,hanem örök Élete legyen" (János3:16) Az Úr Jézus Krisztus a Teremtőt,mint Atyát mutatta be,és tanítot Róla. Néhány példa: János 6:37: "Senki sem jöhet énhozzám,ha nem vonzza őt az Atya,aki elküldött engem" *** János 14:11:" Higgyetek nekem,hogy én az Atyában vagyok,és az Atya énbennem van,ha pedig másért nem magukért a cselekedetekért higyjetek" Szembetűnő, hogy Jézus nem a "JHVH" nevet hangsúlyozta-tanította...újra,és újra Istenről úgy tanít,hogy Ő a hívők Atyja (Apja). A Jézustól tanult Imádságban ( A "Mi Atyánk" kezdetűben) sem említi...pedig simán helyet kaphatott volna-ha tényleg a JHVH név lenne az "üdvösség kulcsa"! Nem így szólt Jézus:"Mi Atyánk,akinek neve Jehova..."-hiszem,hogy n e m v é l e t l e n ü l ! Hiszem,hogy Jézus nem végzett "fél-munkát",abban az Imádságban minden benne volt! Megszentelődik Isten neve: A t y a ! Jézus Krisztus mondta: "Kijelentettem a Te Nevedet az embereknek" (János 17:3) De ez semmiképp sem a "JHVH" (Jahveh / Jehova) név-amit korábban is ismerhettek. Jézus Krisztusnak több konfliktusa is volt Pl.:a farizeusokal,de egyszer sem üldözték a "Jehova" név használata miatt! Pedig biztosan "ugrottak volna"! Népszerű érv még Jehova tanúitól még az Ap.Csel 15:14: " Simon elbeszélte,hogyan gondoskodott Isten először arról,hogy a pogányok közül népet szerezzen az ő nevének." Akár az Ószövetségi Gyülekezetet,nézzük,akár az Újszövetségi Gyülekezetet,egyik csoport sem a "Jehova" névről lett elnevezve: Izrael/ Jiszra Él: Isten harcosa. (Él= Elohim,azaz Isten) Az újszövetségi hívőket keresztényeknek nevezték,( Krisztus követője)-amit már az ős-keresztények elfogadtak,felvállatak. Ez sem a "Jehova" névből származik. Jézus Krisztus kereszten elhangzó utolsó szavait az eredeti (arámi) nyelven örökítették meg az Evangéliumok írói,ami így szólt:"Éli,Éli Lama Szabaktani" (Én Istenem,én Istenem miért hagytál el engem?) Ha az üdvösség kulcsa a "Jehova" név lenne,biztos hogy legalább az egyik "Istenem" szó helyében a Jahve / Jehova szó lett volna! Ahogy én értem a Bibliát,Jézus egészen közel hozta Istent,az akarja a Megváltó,hogy megtagadva az Istentől elidegenedett életet ismerjük (f)el önmagunkban a bűnöst,aki csak bűnbocsánatot tud kérni-és ismerjük fel Istenben nem csak a Bírót,a Királyt-hanem az Atyát is. Ennek fényében értem meg,hogy az első századi keresztények nem "Jehova tanúi",hanem Krisztus tanúi voltak! Nem történt "sérülés" a fenntmaradt Bibliai kézíratokban,nem "vágták ki" a Jehova nevet,hanem felváltotta a teljesebb Név:Mennyei Atya Jézus Krisztusról mondja a Szentírás: "És nincsen üdvösség senki másban,mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név,amely által üdvözülhetnénk" (Ap.Csel.4:12)"


[link]


A "Jehova" szó héber fül számára lehetetlenül hangzó, középkori teológiai műszó (kb. mint az "Isten" és az "Uram" szóból az "Ustan"). Elsősorban Jahveh alakban a keresztények is használják és tisztelik. A görög Úsz. fennmaradt másolatainak egyike sem tartalmaz héber betűket, és nincs történelmi nyoma a Név "kiirtásának". A Társulat tehát bizonyítatlan feltételezéseket állít be tényként (rágalmaz). A Jehova név a "Keresztény Görög Iratok"-ban 237-szer fordul elő, ebből 82 ugyan olyan ósz-i idézet, amely tartalmazza a JHVH-t, de a többi 155 eset teljesen önkényesen lett kiválasztva. Ha a meglevő másolatokból, a tényekből indulunk ki: az Úsz. Úrnak és Istennek nevezi az Atyát, a Fiút és a Szentlelket is.


Olvassátok el:

[link]

[link]


Isten neve nem olyan értelemben vett név, mint az ókori isteneké, akiket a nevüknél fogva bármikor meg lehetett idézni. Isten úgy mutatkozott be Mózesnek, hogy "Vagyok, aki vagyok (ehjeh, aser ehjeh) … a Vagyok (ehjeh) küldött … az ÚR [JHVH] küldött" (2Móz 3:14-15). A héber írás csak mássalhangzókat rögzített, és amikor a zsidók az Írást felolvasva a négy betűhöz (JHVH) értek, tiszteletből Adonáj-t (az Úr, Uram) mondtak, így a szó pontos kiejtése feledésbe merült. A szó a kutatók szerint a létigéből ered, ezért a ma leginkább valószínűsített JaHVeH változat tkp. a létige jövő idejű, műveltető alakja: "aki léteztetni fog" = aki majd éltet? (Ez azonban bár nyelvtanilag elfogadható, de nem használt alak.) A modern Ószövetség-fordítások többsége a Jahveh szót is az "Úr" szóval, de kis kapitális betűformával jelzi: "Úr". A Károli fordításból, a magyar irodalomból és Jehova Tanúi révén közismert "Jehova" változat középkori eredetű teológiai műszó. A JHVH mássalhangzói alá odaírták az Adonáj magánhangzóit, hogy a JHVH-t olvasó Adonájt mondjon, de egyes középkori teológusok a JHVH mássalhangzókat ezekkel a magánhangzókkal egybeolvasták. Így keletkeztek a Jahovah vagy Jehovah stb. változatok. (A "Jehova" változat héber fülnek éppen olyan lehetetlenül hangzik, mint magyarul az "Isten" mássalhangzóiból és az "Uram" magánhangzóiból összerakott "Ustan").


A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: "a Név" (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a "személy"-re, ezért használja a "név" szót: pl. "Isten nevét segítségül hívni" = magát Istent segítségül hívni; "Isten nevét magasztalni" = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Csel 1:15 "százhúsz név sokasága" = százhúsz főnyi sokaság, vagy Csel 4:12 "nem is adatott az embereknek az ég alatt más név" = nem adatott senki más.


A név a héber gondolkodásmódban nem csupán a megkülönböztetést (megszólítási módját), hanem az illető tulajdonságait, jellemét is kifejezi. Istennek is sok neve van a tulajdonságai és tettei, illetve a hívők tapasztalatai alapján, pl. az Úr, a Mindenható, a Legfelsőbb (Magasságos), Király, Vigasztalás Istene, Féltőn Szerető Isten, Kőszikla, Atya stb.

2011. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
engem katólikusként neveltek,röviden tényleg eléggé eltorzított vallás,nem is gyakorlom már.
2011. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok, köszönöm a 47%-os válaszolónak a magyarázatokat.
2011. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
15%

Hívő vagyok. Hiszek Istenben, aki teremtette a földet, az eget és a vizeket és mindent ami benne van. Hiszem Krisztus eljövetelét, ki életét adta az emberekért, kérem az Urat, hogy adjon a vízből amit csak Ő adhat nekem és házam népének, hogy soha többé meg ne szomjazzunk!

Ennek fényében elárulok egy pici titkot: Mindegyik felekezet, vallás, gyülekezet hol kisebb, hol nagyobb holtvágányon van.

Mit tanított Krisztus? Adjátok oda, törjétek meg az itteni életeteket, testeteket embertársaitokért az Ő emlékezetére, éppúgy ahogy ő tette. Melyikünk fogadott be hajléktalant, melyikünk bocsájott meg ellenségének és imádkozott érte, segítette őt? Van-e még szabad hely hajlékotokban, hogy szorítsatok olyannak, akinek nincs fedél a feje fölött. Odaadtátok-e velem együtt azt a pénzt olyannak, akinek semmilye nincs, amit számítógépre, internetelőfizetésre, lcd tévére, mp3 lejátszóra költöttünk feleslegesen? Hány nadrágunk van, hány ingünk? Hányszor megyünk nyaralni százezrekért? Ezek mellett még szapuljuk más közösségeket, mikor mi sem vagyunk különbek?

Ki nem tojja le a keresztedet, ki nem tojja le a szombatünneplésedet, ki nem tojja le a JHVH névhez társított magyarázataidat, ha magunknak tékozlunk mindent, Istent keressük, miközben szinte semmit sem teszünk azokért, akiket látunk!

Az Isten bocsássa meg nekünk! Uram kérlek add, hogy ne legyen hiábavaló halálod és feltámadásod ezért a tévelygő emberiségért!

Uram irgalmazz!

2011. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Látom van aki megértette és van aki nem lát túl az orránál és van aki ellát akár egy méterre is.

És nem fogom a jehova tanúi pártját ne hogy ezt gondoljátok csak annyit mondtam,hogy ők a tiszta forrást követik, a katolikusok meg bizonyították már a középkorban,hogy mennyire értették meg a biblia tanítását,és hogy hány féle képen lehet értelmezni azt az egyik hozzászólásban említett emberkinzásos boszorkány üldözésnél is.

Mert bármit elkövethetsz amit akarsz isten nevében,meggyónod a bűnöd a papnak és utána minden ok.

És a végén már azt sem tudják az emberek mi a bűn és mi nem,aztán ebből nő fel sok zavaros gyerek aki azt hiszi,hogy a maszturbáció is bűn és egyenértékűnek találja a lopással és egyéb dolgokkal.

És mikor a végén már nem tudja sok ember mit higgyen akkor inkább elmegy a templomba és elhisz minden hülyeséget és birka módra követi a nyájat és nem érti miért nem sikerül az életében minden és miért nem segít isten.

Az emberek buták voltak 2000 éve is és ma is,ha egy elmezavarodott szélhámos isten fiának adta ki magát és valaki ebben fantáziát látott és elterjesztette a hír akkor simán történhettek csodák.

Hisz a messzíről látott ember azt mond amit akar,a sok birka meg mindent bevesz,mert nyomorog és várja a csodát.

Alapból nem hiszek az egész bibliában,az egész könyvet inkább egy életfilozófia szemléltetőjének tartom semmi többnek.

És itt kezdődnek a bajok,hisz sokan a benne leírtakat szó szerint veszik és ezzel pont az egész dolog lényegét,tagadják meg pl összes keresztény vallás és a zsidók is.

Mert az egésznek van egy mögöttes tartalma arról szól az egész,azért van a tíz parancsolat a többi meg csak körítés hozzá a jobb megértés miatt és amiatt,hogy jobban megfogja az emberek figyelmét,mert ha pontosan leírták volna akkor senkit sem érdekelt volna,mert akkor elveszne belőle a misztikusság.

A becsapós az ebben az egész bibliában,hogy csak akkor érted meg mit ír ha már tudod miről is szól mer nem elég valamit megtanulni ha nem érzed átt a lényegét akkor addig nem vagy igazi tudás birtokában.


Pl gondolkodtam az élet dolgain,világossá vált,hogy ezt az egészet valaki megtervezte a világegyetem kialakulása a létező atomok és azok egymással kapcsolódó mehanizmusa ami által létrejönnek a molekulák és azt nehéz elhinni,hogy csak úgy hipp-hopp véletlen kialakult egy szabályos dns és osztódni kezdett erre hogy véletlen volt az esély szerintem nulla,tehát valami alkotta ami inteligensebb minden általunk elképzelhetőnél.

És mikor tovább gondolkodtam,meg értettem,hogy ez a páratlan inteligencia,miért nem avatkozhat közbe és hogy milyen jól fel van minden építve.Bámulatos rendszert véltem felfedezni egy olyat ami pár szóval le sem írható és elkezdtem rá keresni a kifgejezést és akkor beugrott a szabadakarat szó és akkor jötte rá mi mindent hivatott ez az egy aprócska szó kifejezni és milyen bámulatosan előre látó módon meg van tervezve minden mert olyan szinten el van rendezve,hogy csak egy irányban alakulhat az emberiság élete ami csodás lesz,de amíg ezt eléri az emberi faj addig még sok vérés szenvedés vár sokunkra,de ezt kizárólag magunknak köszönhetjük,ám végsősoron jó úton haladunk és ezt olyan embereknek köszönhetjük akik értették már jóval előttem azt amit én nemrég értettem csak meg ezt a tudást úgy nevezném,hogy a világ rendje nagy vonalakban és már elég jól értem mi miért történik úgy ahogy megtörténik,de tökéletesen minden részletében sosem leszek képes felfogni és megérteni az egész dolgot hisz ahhoz egy ember kevés,mert a megértéséhez rengeteg generáció és sok ezer év kell.

Ha valaki nem érti mit próbáltam leírni,akkor az rugaszkodjon el a belé nevelt vallási és egyéb dolgoktól arra az időre amíg azon gondolkodik miért ilyen a világ és miért így működik keresse meg mögötte a logikus rendszert és ha nem látod a logikát akkor még nem mentél elég mélyre,alapfeltétel még a mindenre nyitott gondolkodásmód arra ami logikus és ne csak nézz hanem láss is merz hiába tapasztal meg az ember dolgokat,ha nem gondolja végig azok tanúlságát,mert amennyi külömbség lehet a látás és a nézés között pont annyi van a élet élése és a létezés között,mert ha érted mi míért történik akkor nem okolsz senkit és semmit nem vádaskodsz és nem emészted magad és így sokkal kevésbé érzed rosszul magadat a legnehezebb óráidban.

Nekem a legnagyobb lökést a Siker titka:PLB című könyv adta ami egy életfilózófiát ír le és több helyen támaszkodik a bibliára.

És bár a bibliát sok féle kép értelmezhetjük de abba nem lehet belekötni,hogy a fő célja az emberi jóságra és szeretre való nevelés és az előbb említett könyv ebből a szemszögből világította meg a tartalmát a bibliának.

Mert két féle hivő ember létezik az egyik aki fél és istentől azért hisz,hogy mentse a nyomorult életét és a lelkiüdvösségét a másik pedig betartja a szabályokat mert hisz a teremtő végtelen inteligenciájában és rábízza magát mert bár tudja,hogy isten,nem fog közbe lépni semilyen módon,mégis jó ember marad és nem azért mert fél az elkárhozástól,hanem azért mert tutja,hogy ez a helyes út saját és mások boldogságához.

Ezt az utolsó mondatot nem tudtam értelmesebben,leírni ,mert ez egy olyan dolog amit nem lehet,ezt vagy érti valaki vagy nem.

2011. márc. 23. 14:43
 16/48 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Csak Krisztus szavaival tudok válaszolni: Igen tévelyegsz!


Akinek füle van a halláshoz, hallja.

Neked meg halvány fogalmad nem sok, ami a Bibliához valymi kevés közöd van. Ha elolvasod párszor, látod a próféciákat, látod a zsidó nép ünnepeinek és Krisztus első, majd második eljövetelének az összefüggését.

Ha majd egyszer megtérsz, mert az még a válaszod alapján kiderűlt, hogy ezen még nem vagy túl, akkor látnád a hegyi beszéd folyamatosságát, mert csak hogy egy példát mondjak az amit Keresztelő János mondott, hogy térjetek meg, azt mondta Krisztus folyamatában a boldogságbeszédben.

Te elmélkedj csak, biztos okos húzások jönnek ki okos fejedből, de ha ez nem elég, fordulj Istenhez, kérj bölcsességet, és kérd az Ő egyszülött fiának kegyelmét.

Szia

2011. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Mert az egész a bibliára épül,de mégsem azt követi."


"Legelőször ott van isten földi helytartója a pápa,na őt hol is említi a biblia? Mert szerintem sehol,így ezzel az erővel én is kinevezhetem magam isten földi helytartójának,vagy pl józsibácsit a legközelebbi kocsmából."


[link]

"És ott van még a bálványimádat is a biblia kimondottan tiltsa,a kereszt az még oké mert az egy jelkép,de a szobrok már nem azok!"


A bálványimádás ad verbum fetisizmust jelent? Vagy a Biblia anyagias értelmezése nemde bálványimádásnak minősíthető?


"Gondoljunk itt mindjárt az inkvizícióra,hány embernek kellett meghalnia eretnekségértés"


Az inkvizíciónál nem létezett leghiggadtabb, megfontoltabb bíróság, egy csomó mítosz is hozzájárult, hogy kialakuljon:


[link]


"mennyi misét tartottak latin nyelven olyan embereknek akik egy szót sem értettek belőle aztán fegyverrel meggyőzték őket,hogy jobb ha hisznek vagy meghalnak."


Na persze, kizárólag. Csak éppen keleten láttam görög nyelvű misézést. Másrészt a liturgia áldozati részének, és egyes hitvallásoknak volt a nyelve, ez egy kötelező szigorlat, hogy egyetemesen, egy nyelven működjön. A prédikáció nép nyelven folyt.

2011. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
A kérdés jó, nem véletlenül vannak protestánsok.
2011. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

19:41 kimagyarázni az inkvizíciót :) nem semmi.

A komunizmus pedig maga volt az utópia:) ,na persze.

Egy rakás középkori babonás ember mindenféle félelmekkel és hidjem el róluk,hogy megfontolt bíróság volt,mondjuk ebben lehet valami megfontolták,hogy aki nem velük az ellenük és annak vesznie kell így félelemből maradnak a többiek is.

Amúgy meg nem Hirosímára kellettt volna dobni az atomot hanem a vatikánra,ez az én véleményem.

Tipikus vallásos birkaság(nem véletlen mondja a pap,hoyg az nyája,mert pont úgy béégetnek),amit csinálsz és amilyen infókat linkelsz,az ellentmond a hitednek akkor azonnal rávágod,hogy EZ NEM IGAZ és keresel egy forrást,hogy megerősítsd az állításod ahelyett,hogy felülbírálnád az esetleges tévedést,mert mindent elkel hinni amit mondanak,mert az úgy van!

És az ilyen felfogású emberek bemagyarázták régen az embereknek,hogy a föld lapos ne ne mond,hogy gömbölyű mert megégetünk,ja és ha a hozzám hasonló gondolkodásmódú emberek nem erőltetik a dolgokat akkor még mindíg azt hinnénk,hogy a nap kering a föld körül.

A gondok ott kezdőtnek,hogy vannak akik nem gondolkodnak,hanem elfogadnak minden tényt amit mondanak nekik.

Az egész biblia tanulságát és istent legjobban egy nőhöz tudom hasonlítani,mert ha egy nő kedvére akarsz tenni nem azt kell tenned amit mond hanem amire vágyik,de,hogy ezt megtehesd előtte ki kell ismerned.

2011. márc. 24. 08:42
 20/48 A kérdező kommentje:

Ja és ha valaki nem hinné el,hogy az emberek hülyék még most is,szerintem 90% biztosan ez az élettapasztalatom ja és a tapasztalat nem kor függő,hanem beállítotság kérdése.

Az nézzen szét ezen az oldalon ezotéria és mágia témakörben,mi mindent művelnek illetve akarnak.


Meggyőzni engem próbálhattok de én már kialakítottam a saját hitvilágom,amit minden alátámaszt amit csak látok nap mint nap szemben azzal amit a vallási guruk állítnak.

Ebben a hitvilágomban helyet kapott a teremtő,de a másvilágban nem hiszek,mert azt egy fantáziának tartom csupán ami arrra hivatott,hogy elkerüljük az elkerülhetetlent és megváltoztathatatlant,ehelyett én elfogadom ezeket és mikor ez sikerült abban a pillanatban csodálatos érzés fogott el megszűnt minden szorongásom és hatalmas megkönyebbülést éreztem,valamint hatalmas erőt és energiát a megváltoztatható megváltoztatására.

Azonfelül másvilág létezni,fog a kutatók már kitalálták a módját csak még kivitelezni nem tudják,ez az emberi agy tartalmának letöltése és egy virtuális valóságba való átthelyezése,és a halhatatlanság is valóra válhat szerintem nem kell hozzá már 1000 év sem ha minden jól megy,de,hogy az emberek ne öregedjenek meg,ahhoz nagyon sok dolgot meg kell változtatni,hogy eltudják magukat tartani.

Erről mi biztosan lemaradunk,de utódainknak ez elérhetővé válik majd a jövőben.

Én egy logikusan gondolkodó ember vagyok aki elsősorban a tudományban hisz,de ugyanakkor hiszek a teremtőben is és a jóságban és az önzetlenségben mert ezek azok a dolgok amik a helyes irányba vezetenek el minket.

Ne várom el,olyan embertől,hogy megértse akibe kiskorától kalapáccsal verték a hűlyeséget,met ott ezek a dolgok erősen korlátozottak,hisz a kereszténység legfontosabb eszmélye ami sugall a szűklátókörűség mert azzal lehet irányítani az embereket és igába halytani őket.

2011. márc. 24. 09:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!