Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten mit képzelt, mikor...

Isten mit képzelt, mikor megteremtette a bonobó majmokat?

Figyelt kérdés

[link]


Azaz sokszor közösülnek azonos neművel és a fiatalokkal is csinálják. Isten meg utálja a homoszexualitást, a gyermekek megrontásáért még Jézus sem bocsát meg.


20/f/ateaista

LACi


2011. máj. 1. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Egy kitalált fogalom nehezen tudott volna egy majomfajt alkotni... :D
2011. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
mért a papok is szexelnek fiatal kölykökkel, hol itt a probléma?
2011. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem ő irányítja a világot? Nah, akkor csinálja úgy hogy tetszen neki!

Amúgy nem hiszek istenben. Ami rossz az azért van hogy tanulj belőle, ami jó meg isten adománya? Hát nem valami jó ez... csak a naivak hiszik el hogy a rossz is jó valamilyen szinten.

2011. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk ami nekem fura a kereszténységben, az az, hogy ha Jézus megváltani jött, és Isten mindenkit szeret, miért halnak és haltak meg Afrikában és Ázsiában annyian anélkül, hogy tudtak volna a vallás létezéséről. Ha isten meg akar mindenkit menteni, hogyan élheti le az életét valaki anélkül, hogy tudna róla. Más dolog, hogy annak mondd, hogy van Isten, akinek a gyerekét elrabolta és megerőszakolta valaki. Az aztán tanulságos lecke lehet Isten szemében.
2011. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Isten világosan fogalmaz: én alkotom a jó, és én teremtem a gonoszt! Isten vagyok, a Mindenható, és nincs hozzám hasonlatos
2011. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
bocsi: "Én alkotom a jót...."
2011. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy megtaláltad a bizonyítékát, hogy az egyház hazudik, és Isten nem is utálja a homikat.
2011. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Szent ég. Isten meleg.
2011. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lol, hát ez k.rvajó :D
2011. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Isten válasza:


A bonobók nem követnek el bűnt, ha fiatal, kifejletlen társaikkal közösülnek, mert azt sem tudják mi az a bűn. De az ember tudhatja, mert fejlettebb gondolkodás adatott meg neki. Ha egy majom fajnál az a szokás, hogy felfalják a rivális csoport testeit, az nem bűn, de ha ugyanezt ember teszi egy másik embercsoporttal, akkor még attól, hogy csak a csoportnormának engedelmeskednek, ugyanúgy bűnt követnek el, mert gondolkodásuk lehetővé teszi, hogy akár egyénileg rájöjjenek, nem jó amit tesznek. Például az emberek boszorkányt égettek a nevemben, de a megkérdezésem nélkül, akkor ott belül érezniük kellett, hogy nem jó amit tesznek, ezért bűnt követtek el.

2011. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!