Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a buddhista...

Szerintetek a buddhista szerzetesek között is vannak rosszbácsik?

Figyelt kérdés
mert a keresztény papok között rengeteg van
2011. júl. 4. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ők teljesen más életvitelt folytatnak, kizártnak tartom.
2011. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát franc tudja. Olyan elvonultan élnek... Gyerekeket nem hiszem, nincs is nagyon kit nekik, de egymás között nem tartom kizártnak. Talán visszatartó erő lehet nekik, hogy a kereszténységgel ellentétben nincs nagyon bűnbocsánat. Elvileg, a tetteiket később kapják vissza jó és rossz dolgok formájában. Vagy most, vagy következő életükben, de elkerülni nem tudják. Szoktak mantrákat mormolni, hogy ezen javítsanak, de azzal nem lehet mindent semmissé tenni, mint a gyónással.
2011. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

persze. De más a pap és más a szerzetes. A buddhista vallásnak nincsenek papjai, csak szerzetesei, viszont a szerzetes nem foglalkozik az emberek hitéletével, ezért jóval ritkábban kerül olyan hatalmi helyzetbe, amellyel visszaélhet.

nem minden buddhista szerzetes világtól elzárt hegyi kolostorokban élő, nagy tudású bölcs, ez inkább hollywoodi filmekből ránk maradt tévképzet. Ugyanolyan gyarlóak tudnak lenni, mint bármely ember. Az Inoyasha mangában és animében szerepel egy Miroku nevű karakter, aki szerzetes létére komplett nőbolond :). Nos, ez nem egy légből kapott elképzelés, van neki valós alapja ;)

2011. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
2011. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:
66%
Te is csak kívülről láttál templomot...
2011. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus alapjaiban eltér a nyugati vallásoktól.

A Római Katolikus Egyházban a cölibátus például egyházi kényszer, és nem vallási. A legtöbb reform irányzatban ezért nem is szerepel. Ezekből az nem is nagyon hallani hasonló esetekről.


Na most a buddhistáknál ehhez (hogy egyénileg döntik el, hogy felhagynak-e a szexuális élettel, amihez viszont szintén retorzió nélkül visszatérhetnek) hozzá kapcsolódik egy szintén a nyugatitól alapjaiban különböző mentalitás is.

2011. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ozmium42 ezt most nekem szántad? Hogy csak kivülről láttam templomot? sajna még igen de egyszer el szeretnék jutni egybe mond el LÉGYSZÍVES hogy lehet


és nem akartam megsérteni senkit én is buddhista féle vagyok nap mint nap SZERETNÉK jobb buddhista lenni csupán kérdeztem egyett EZ BŰN? :-((

(buddha azt mondta mindent megkérdőjelezhetünk mégegyszer bocs)

2011. júl. 6. 13:39
 8/12 anonim válasza:
100%
Ha belegondol az ember, a buddhizmus a legigazságosabb, és a leginspirálóbb vallás mind közül. A felelősségre, a tudatosságra hívja fel a figyelmet, és végül, ennek hatására, az ember megújúl. Sokáig nem értettem, miért néznek rám furán az emberek, miért viszolyognak tőlem, és céljaimtól, aztán rájöttem, hogy én "gyárilag" vagyok buddhista, főleg a Nagy Utat követem/követtem, közel sem tudatosan, hanem ösztönösen. Meglepő volt.
2011. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Szóval, ha ő erőszakoskodik a gyerekkel, ha erre céloztál, és tudja, hogy ezzel árt a gyereknek, és ezen felül még élvezi is azt, amit csinál, akkor karma szempontjából ez igen negatív lökés.
2011. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazából erre nehéz választ adni. A buddhizmus sosem tiltotta vagy kezelte tabuként a szexualitást. Viszont külön vannak női és férfi szerzetesi kolostorok, továbbá a lámaizmus egyes irányzatában egy férfinak nem jó, ha nő érinti, mert "bemocskolja", de ebben nem vagyok teljesen biztos.
2011. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!