Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csinálnak az ortodoxok...

Miért csinálnak az ortodoxok olyan fura dolgokat?

Figyelt kérdés
pl: ikon csókolgatása, egyedül egy székben, ünneplő ruha egész nap( ha ünnepük van), szagos füstölő, stb.
2011. szept. 7. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
te most miről beszélsz? o.O
2011. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden vallasnak megvan a szokasa, egyfajta szertartasa, hiszen ebben kulonbozik a masiktol pl.
2011. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A katolikusok nem jéghideg vízzel locsolják le a gyerekeiket, tavaly kereszteltük a lányomat. A fejére spriccelt szenteltvíztől még csak nem is sírt.


A körülmetélés pedig nem csonkítás. Nagyobb tisztaságot és fokozottabb élvezetet eredményez. Ez baj? Miért kell minden vallási szokást rögtön kegyetlenkedésnek beállítani?

2011. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindegy. Egy jó van benne, hogy lehet azt az édességet kapni az olyan területeken. neve: rahat (azt jeleneti: szar)
2011. szept. 8. 15:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Az anglikánok locsolják le a gyereket, nem a katolikusok, ők csak lespriccelik.
2011. szept. 8. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az ortodoxok meg belemártják egy edény vizbe!
2012. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Azért csokolgatják az ikont, mert Tisztelik (nem imádják!), illetve nem is az ikont, hanem azt a szentet akit jelkébez.

A szentek azért lettek szenté avatva mert egykor a kereszténységért adták az életüket. Inkább vállalták a kinzásokat meg a kivégzést, minthogy megtagadják Istent. Vagy a szentek lehetnek, egykor élt bibliai személyek, akiknek nagyon erös volt a hitük.

Ezekután gondolod hogy nem érdemlik meg a tiszteletet?!

Ünneplö ruhában meg azért vannak egész nap mert ünnepelnek.

3. Szagos füstölö meg a katolikusoknál is van. Nem tudom pontosan elmagyarázni, és gunyolodni meg nem akarok, de valami áldásszerüséget jelent.

Évnyitón a suliba is eljött az ortodox pap, és nem tudom vízzel vagy tömjénnel (úgy hívják a szagos füstölöt) körbe-körbelocsolt mindönket, így áldott meg.

2013. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. A tömjén fertőtlenítő a helyiséget, azon kívül az imádság azon keresztül megy fel Istenhez. Régen is illatáldozatot mutatták be Istennek mert Isten kedvelte azt. Szóval a tömjén füstje kedves Isten előtt és az imádsagokat azon keresztül kedvesebb én fogadja, ergo mint a bibliai időkben az illatáldozat. Én se bírom a tömjén szagát és mikor ott vagyok csak úgy tudok beletörődni hogy a pópa odajön és mindenki előtt megáll lóbálni a tömjént ( miközben meg kell hajolni és keresztet vetni mert ,, elméletileg,, mikor jön a tömjenezés akkor imádkozni kéne és azért hajolsz meg meg vetsz keresztet mert Istent így Tiszteled meg és az imádságot felveszi a tomjénfüst) hogy állandóan azt mondom magamnak hogy az imádságot viszi fel. Meg kell próbálni a biiai értelmét keresni az ortodox dolgoknak, meg ha nekünk reformátusoknak nehéz is. Ha nem találod meg a biiai értelmét az ortodox szokásoknak akkor még nehezebben érted meg) ha tudod a bibliai értelmét se érted csak beletörődsz hogy a Biblia írásait tartják be.

2. Mint reformatusnak nekem is túlzás az ikoncsokolgatás. De megértem hogy tisztelik a Szenteket. Nemhogy megértem hanem egy bizonyos szinten én is tisztelem őket. Az a bűn ha nem tisztelik a Szenteket és ezt a református egyház nem elég keresztény elismerni. A Szentek az életüket adták a hitért meg szenvedtek, hogyne kéne tisztelni őket. Például tegnap este volt a Sfinții Martirii Brâncoveni emlékestéje. Tudod hogy ők Romániában éltek a török időkben, egy apa 4 fiával. Împăratul török Ahmed elfogatta őket és azt mondta tagadják meg a hitüket de nem tették meg és az apa szeme láttára felyeztette le a 4 fiát és akkor sem tagadta meg a hitet és megölték. Mi a tizedreszet se állnánk ki annak amit a Szentek kiálltak a hitükért, hogyne érdemelnek meg a tiszteletet és Isten használja őket kozbenjáróinknak mert a hitünkért haltak meg.

3. Mindenki ünneplő ruhában egy a templomba

2021. júl. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bibliai
2021. júl. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!