Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy semmi...

Miért van az, hogy semmi bizonyíték nincs Isten létezésére, mégis mennyien hisznek benne?

Figyelt kérdés

Nem azért kérdezem, mert ilyen szemét vagyok, csak érdekel.

Sokat gondolkoztam ezen.

Igazából aki vallásos, azt ha kérdeztem mondta, hogy van bizonyíték Jézus létezésére, és sok dolgot mondott, meg könyvet mutatott, meg ilyesmi.


De, aki nem igazán hisz az ilyesmiben, az azt mondja, semmi bizonyíték nincs erre. Csak az emberek hite tartja ezt a dolgot életben, és ezért emlékezünk erre a "mendemondára".


Ha elfelejtenénk ezt, max ilyen tárgyak mint a kereszt, templom emlékeztetne erre a vallásra.


Tehát igazából az emberek hitén múlik ez a vallás.


De, ha ez így működik, akkor ha kitalálok egy új vallást, és elhitetem milliókkal, milliárd emberrel, hogy ez az igazi és valódi vallás, akkor kész?

Hoztam létre egy új vallást, amire semmi bizonyíték nincs, csak elhiszik az emberek, és van egy új vallás?


Ennyi lenne ez a vallás lényege?

Elhitetni másokkal, hogy higgyenek valamiben, és kész?


2011. nov. 1. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
42%
Miért nem lehet felfogni, hogy Isten nem úgy működik, hogy odaáll eléd, megmutatja magát, és kénytelen vagy hinni benne. Akkor nyered el az ajándékait, ha túl tudsz lépni ezen a baromságon hogy "nekem bizonyíték kell". Ha hiszel benne enélkül, akkor kapod a bizonyítékot. De utána lehet olvasni, vannak tanúbizonyságok - nem a sima "láttamamáriaszobrotsírni" típusú dolgokról beszélni, hanem amikor orvosi papírokkal támasztják alá, hogy a halálra ítélt betegek egyik napról másikra gyógyultak meg, ima hatására. De mindegy, bármit írhatunk ide, nem fogod elhinni.:) Mert neked bizonyíték kell. :)
2011. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
58%

Kiragadnék egy kis részletet egy másik válaszomból:


Sokan mondják, hogy ők érzik Isten jelenlétét, beszélgetnek vele, nekik van bizonyítékuk a létezésére... ez teljesen szubjektív dolog. Ezzel maguknak bebizonyították, hogy létezik, globálisan azonban nem. Vegyünk két példát: elkerülsz egy szörnyű, valószínűleg halálos kimenetelű balesetet. Te Isten közbenjárásának gondolod. Én hatalmas szerencsének. Más őrangyalnak tulajdonítja. Ez nem bizonyíték. Másik példa: fekszel éjjel az ágyadban, nem jön álom a szemedre, és néha apró pici neszeket hallasz. Te bogárnak, egérnek véled. Én a külső-belső hőmérséklet, és egyéb szerkezeti felépítés ilyen formában megnyilvánuló reakciójának. Más szellemeknek tulajdonítja, és ezzel is bizonyítja magának a létezésüket. Magának, és nem globálisan."


Ez hit kérdése csupán. Aki hisz, annak van rá szubjektív bizonyítéka.

2011. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
68%

Valójában sokkal egyszerűbb a válasz, mint hinnéd:)

Az ember amikor az evolúció során tudatára ébredt, azt is felismerte, hogy egyszer meg fog halni. Rémisztő a gondolat, hogy egyszercsak vagy aztán eltűnsz.

Választ kerestek arra félelmetes kérdésre, hogy mi történik, ha az ember meghal.

Sokkal megnyugtatóbb úgy leélni egy életet, hogy végén mennybe, túlvilágba, nirvánába kerülsz, vagy újjáéledsz.

A katolikus vallás durván kinőtte magát, mert alkalmazkodott az akkori államformákhoz (Máté 22/21: add meg a császárnak ami a császáré, Istennek ami Istené"- azaz a keresztényeknek engedelmeskedniük kell az uralkodónak). Valamint később, a középkorban lelki békét nyújtott az embereknek a földi szenvedéseik közepette (tűrjék a szenvedést, akkor a mennyben örökké boldogok lesznek)

A legtöbb embernek valamiben hinnie kell, hogy ne rettegjen. Ők választanak egy vallást. Szellemek, isten, reinkarnáció. Isten a legkézenfekvőbb, hisz senkire nem mondják, hogy nincs ki a négy kereke ha imádkozik egy templomban, de arra igen, aki egy kávézóban szellemet idéz egy táblán.

2011. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
21%
Miért van az, hogy aki nem hisz Istenben, és nagyra van a tudománnyal, az képtelen tudományosan bizonyítani,hogy nincs Isten?
2011. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó én hiszek az unikornisokba bizonyítsd be hogy nem léteznek
2011. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 kzs ***** válasza:
21%

Teljesen igaza van az első válaszadónak.


Ne keress te emberi, tudományos bizonyítékot Isten létezésére, mert ilyet nem fogsz találni.

Ehelyett a SzentÍrásban ez van: "közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok".


Vedd alapul a SzentÍrást, és így közeledj hozzá: vagyis: térj meg, vegyél Bibliai vízkeresztséget. Ha ezeket megteszed, találkozni fogsz - már itt a Földön - Isten jelenlétével.

2011. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 pelgrim ***** válasza:
29%
Nem vagyok vallásos, de hiszem hogy van Isten. Én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen. Nekem ez elég, több bizonyítékra nincs szükség.
2011. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
75%

Drága 19:27,


Rosszul állsz a dolgokhoz. Nem azt kell bizonyítani, hogy mi nincs, hanem azt, hogy mi van.


Legyél szíves, és bizonyítsd nekem, hogy a Mars - Jupiter között aszteroida övben egyetlen egy darab aszteroid sincs lekvárból! De 100%-os válasz legyen ám! Ha ezt az eredményt hitelt érdemlően előhozod nekem, bizonyítom neked, hogy nincs isten. De csak akkor.


Kérdező! Igen, jól látod a dolgokat. Ha kitalálsz egy vallást, és ráveszel egy rakat embert, hogy higgyenek benne, majd eltelik némi idő, akkor lesznek, akik bizonygatni fogják, hogy a te fejed szüleménye az egyetlen igaz isten.


Itt rengetegen bizonygatják, hogy csak a keresztény isten az egyetlen, és valódi. És, mivan akkor, ha egy félreeső Csendes-óceáni törzs imádja a valódi istenséget? Akkor szar ügy, halálunk után mindannyian a pokolra kerülünk, és szívás :)

2011. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
28%

vannak rá bizonyítékok. És maradjunk ennyiben :D olvass utána, vagy ilyesmi.

De ha nem hiszel benne, legyen a te dolgod. De mi értelme van annak, hogy most itt megfogalmazod a saját véleményed, és kiírod mint kérdést. Provokálni akarsz? :D

egyébként a sok bizonyíték mellett, (ami bizonyítja pl a csodákat, a Biblia valódiságát, meg ilyesmik), nem úgy szokott megtérni egy ember, hogy utánaolvas, és egyszercsak hopp elhiszi. Van aki 3mondatot hall Istenről, és mégis egyszer csak érzi hogy valaki őt megérintette belülről. Ezt mivel magyarázzuk? :D Nem ismerek olyan hívőt, aki azért tért volna meg mert addig győzködték, vagy mert úgy nevelték, és ez is lehetne egy bizonyíték. Miért térne meg valaki úgy, hogy senki nem erőlteti, vagy épp hibátlanul működik az élete, úgy érzi semmire sincs már szüksége, és mégis egyszer megérinti Isten szava. Remélem veled is meg fog történni ez, és minden jót!

2011. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
31%

Az hogy nincs Isten, ugyanúgy szubjektív vélemény, mint az, hogy van. "Majd ha megnyilvánul nekem Isten hiszek benne." Pedig az a vicc, hogy akkor sem.

Egy jó példa erre a fajta gondolkodásmódra: gondolkodásmódra:



"Egy ember eltévedt a sivatagban. Később,amikor már barátainak mesélte el a megpróbáltatásait, azt is elmondta nekik hogy teljes kétségbeesésében hogyan hívta térden állva segítségül Istent.

-És meghallgatta Isten az imádat? -Kérdezték tőle.

-Dehogy. Nem tudta, mert megjelent egy kutató, és megmutatta nekem a helyes irányt."


A vallás lényege nem az hogy elhiszed amit mások mondanak, (a tudománnyal is így vagyunk egyébként, én még nem jártam a holdon,én csak elhiszem vagy nem hiszem el az információkat) a vallás lényege az hogy van egy belső meggyőződésed, van személyes megtapasztalásod és ezt követed. Ha ez beleillik egy vallási rendszerbe, akkor abban. Isten létezésére rengeteg bizonyíték van, de ha szellemi vakságban élsz, egyet sem fogadsz el.

2011. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!