Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Markion kritikáját, a fundemán...

Markion kritikáját, a fundemántális Istenről, időszerű kiterjeszteni a fundenántális keresztényekre is?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 17:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Előszös is tisztázzuk, hogy mit jelent szerinted a fundamentalizmus, mert a világban sajnos van egy elterjedt nézet ezzel kapcsolatban, ami nem a valóságot tükrözi.
2011. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ez a Markion sátánista volt? És mi az hogy fundamentális?
2011. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt sátánista. Ellenben Jahve kapcsán fel vetette, hogy az bizony "sátán".


a fundamentalista, a szellemi és verbális erőszakot alkalmazó Istent és embert jelenti, aki fenyegetőzik, féltékeny, hisztériás és kizárólagosságra törekszik. Ennek következő lépése (nem szükségszerűen történik meg, de az előbbiek ELŐFELTÉTELEI) a fizikai erőszak.

A szellemi és a verbális erőszak ugyanolyan súlyos és bűnös fundamentum.

2011. nov. 17. 19:52
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

mab! Magyarázd már meg nekem, hogy miért támadod folyton a keresztényeket itt a gyk-en? Függetlenűl vallási hovatartozásuktól. Folyamatosan szúrkálódsz Jahve nevével, Jehova nevével, Isten nevévev, Krisztus nevével, a kereszténység nevével, fundamentalistának állítasz be mindenkit, ki kiáll a nézeteiért. Ez a buddhizmus? Veled azonosítsam talán én is a buddhista irányzatodat?

Éppúgy, ahogy te a kereszténységet azonosítod eltévedt emberek gondolatvilágával, cselekedeteivel, éppúgy vissza is hat. Ne feledd, az összes vallás közűl a tied csak egy a több ezer közűl. Miért vagy te itt? Hát, békét azt nem hoztál még ide. Akkor te sem vagy különb...

2011. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Ez engem is érdekel Mab, hogy miért foglalkozol ennyit a Kereszténységgel, és látható módon kritikusan? Bocsáss meg a kérdésért de neked ez tetszik hogy evvel töltöd az idődet?


Egyébként meg ha fundamentalista Keresztények alatt azt érted amit felsoroltál, akkor nem lehet Kereszténynek nevezni őket, mivel nem tükrözik Krisztus szelíd és alázatos életét.


Krisztus ugyanis ezt a parancsot adta nekünk: "Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket." (Ján 15,12)


Bocsáss meg, de ilyen értelemben inkább a te viselkedésedet lehet fundamentálisnak nevetni, mivel arra törekszel folyamatosan, és már már erőszakosan, hogy lejárasd a Kereszténységet mind a kérdéseidben mind a válaszaidban.

2011. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

no, akkor elkezdem beillesztgetni ezen oldal megnyilvánulásait, SZÁMOS "szerzőtől"



a kérdés: kik és miért osztogattak Jézus Krisztusról prospektust Őszentsége a XIV. Dalai Láma előadása előtt:



"Nem voltam ott, csak feltételezem, hogy úgy vélhették egyesek: aki ma Magyarországon a Dalai Láma híve szeretne lenni (hiszen tanításra ment), az valószínűleg nem normális, tudathasadásos, apja-anyja édestestvérek voltak vagy valami hasonlóban szenvednek.

Az a dilis "őszentsége" menjen inkább Pekingbe és Sanghaj-ba téríteni. Oda persze nem megy, mert ott hamar kipenderítik. Jön hát ide. A fene a szokását."

2011. nov. 18. 10:52
 7/23 A kérdező kommentje:

kérdező: Szeretnék megismerkedni a buddhizmussal. Milyen könyvet ajánlanátok?



válasz

"Én nem foglalkoznék buddhizmussal:O

Csak a lelki békével foglalkozik és a feltámadással, és az Isteni szeretettel pedig nem. Annélkül pedig nem megy ám! Ha "beledöglesz" akkor sem! ;D"

2011. nov. 18. 10:56
 8/23 A kérdező kommentje:

kérdező:

Hívők mi a véleményetek a japán kultúráról?


Válaszoló


"Hívő keresztényként egy bizonyos szintnél nem lehet tovább jutni a japán harcművészetekből, mivel védőszellemet kell választani, és ott már elkezdődnek az okkult praktikák."

2011. nov. 18. 10:59
 9/23 A kérdező kommentje:

Kérdező:


Buddhistaként mihez kezdjek a testi vággyal? (amúgy a kérdés meglehetősen idétlen)



Válasz:

"Szia! Buddhistaként semmit nem fogsz tudni kezdeni a testi vágyaiddal. "Mert mikor a testben voltunk, a bűnök indulatai a törvény által dolgoztak a mi tagjainkban, hogy gyümölcsözzenek a halálnak." Viszont keresztényként a megváltód Jézus Krisztus betöltené azt az űrt benned, amelyet most a halálra törekvő testi vágyaid uralnak. Krisztusban van a kegyelem. Ha az Ő nevére megkeresztelkedsz, akkor megerőtlenedik a benned a testi vágy. Mert Ő kárhoztatta a bűnt a testben. Azért hogy mi ne szolgáljunk a bűnnek,hanem éljünk az Istennek."

2011. nov. 18. 11:02
 10/23 A kérdező kommentje:

kérdező:


Hogy térhetek át a buddhista vallásra?



válasz:


"Mindeggy milyen a vallásod, mert Jézus Krisztus nélkül elveszett vagy. Sajnálom hogy ez most sokakat felháborít, de csak Ö az eggyetlen, nélküle semminek sincs értelme csak IDŐPOCSÉKOLÁS."

2011. nov. 18. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!