Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia szerint hány feddhete...

A Biblia szerint hány feddhetetlen ember volt?

Figyelt kérdés
A kereszténység jézust nevezi az egyetlen feddhetetlen embernek,de Jób könyve azt írja,hogy Jób is feddhetetlen,bűnt kerülő volt.
2012. febr. 4. 14:20
 1/7 B. Elek válasza:
54%
3
2012. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Noé is igaz és fedhetetlent volt a MAGA NEMZEDÉKÉBEN.


Nem ragadt be a Caps Lock, direkt hangsúlyoztam ki. A többi emberhez képest! Tehát nem azt jelenti, hogy bűntelen!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2012. febr. 4. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a feddhetetlen, bűnt kerülő ember nem azt jelenti hogy bűntelen. Csak azt hogy egy rendkívül erényes, jó ember. Bűntelen ember nincsen. Jézus Isten Fia volt, ezért tudott bűntelen életet élni. (pl az eredendő bűn rá nem hatott)
2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
MI az hoyg eredendo bun? tehat akkor is "vetkes" vagyok ha nem is "csinaltam" vagy gondoltam semmit? Elcseszett dolog ez a vallas.. :)
2012. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elcseszett, csak értelmezni kell. Az eredendő bűn lényege nem az hogy akkor is car alak vagy ha nem csinálsz semmit, hanem az hogy Ádám és Éva bűnének következményei minden emberre elhatottak. Olyan ez mint amikor valaki a forrásnál szennyezi a folyót. Nem a te bűnöd, de te bizony csak a szennyezett vizet ihatod.


Az egész egyébként egy szimbolikus történet, az egó kialakulásáról szól,az egód pedig a forrása a "bűnnek" vagy inkább: bűnre való hajlamnak. Ezért minden ember bűnös (=van egója)és ettől nem tudsz megszabadulni, csak kegyelem által.

A bűn nem gonoszság, hanem minden olyan dolog ami elválaszt Istentől.

2012. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

MI az hogy eredendő bűn?


Végre egy értelmes kérdés, lehet rá normálisan válaszolni!



Az eredendő bűn azt jelenti, te nem tehetsz arról, hogy bűnös vagy! Így születtél, mert ezt örökölted. Akkor miért büntet Isten valamiért, amiről nem tehetsz? Először is, Isten nem büntet, segíteni akar. Másodszor: arról nem tehetsz, hogy bűnös vagy. De arról már igen, mit teszel ellene. Példa: Kialakul egy rákos daganat a szervezetedben. Tehetsz róla? (feltételezzük nem iszol nem dohányzol, egészséges életet élsz) Nem! De ha nem mész el az orvoshoz, hogy meggyógyítson, akkor már te is vétkes vagy abban, hogy a végén meghalsz. Konklúzió: nem azért kárhozol el, mert bűnös vagy, hanem azért, mert Isten segítségét nyújtó kezét Jézusban elutasítod. Senkinek sem kell elkárhoznia. De csak akkor nem vész el, ha Isten kegyelmét elfogadja. Tudom, ez sérti a büszkeségedet, az önérzetedet, mert meg kell hajolnod Isten előtt. De az emberi büszkeség gőg Istennel szemben a bűn következménye! Pont ebből kell megtérned!



A rendszeresen lepontozó ateisták szíves figyelmét felhívnám arra a rendkívül elhanyagolható tényre, ez a valláskritika rovat. Nem kéne folyton kiakadni, hogy itt hívő emberek mondják el miben hisznek. Persze, ha egy belső kényszer indít arra, hogy mindent lepontozz, amit én írok, az más! Azt megértem, és elfogadom!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!