Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért várja Isten, hogy...

Miért várja Isten, hogy megtaláljuk, ha ez még a papoknak sem sikerül, akiknek az egész élete erről szól? Miért hiszik az emberek azt, hogy Isten megsegít?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért hiszik az emberek azt, hogy van egy szakállas öreg fickó a felhők közt, aki parancsolatokat oszt, de közben vágyakat ad, aki büntet, de közben bűnre csábít, aki az egyik népet kiválasztja, a másikat meg utálja, és valakit büntet, míg másokat jutalmaz, és közben nagyjából nem érdekli, hogy kivel mi történik, és ha imádkozol hozzá, semmi nem történik. Ez most nem szívatás, tényleg érdekel, hogy akik hisznek, miért hiszik ezt?
2012. febr. 12. 16:40
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
37%

Ez valláskritika rovatba való, nem ide, nyílván elnézted annyira fel vagy hevülve saját "okosságodtól"

Komolyan nincs semmi más dolgod, mint hívőkkel kötekedni? --merthogy ez nem egyszerű kíváncsiság.

Ha teszem azt valóban érdekel mások véleménye, akkor majd normálisabb hangvétellel kérdezz, ha piszkálódni akarsz, annak meg mi értelme, ha értelmes embernek tartod magad?


Úgyis látszódik rajtad, nem érdekel ki mit mond, mert vagdalkózni akarsz. . .

2012. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Át tudom helyezni a valláskritika rovatba?

A kérdések továbbra is állnak. Nem akartam érzékeny pontodra tapintani.

2012. febr. 12. 18:26
 3/14 yuda ***** válasza:
37%

Nem sajnos nem tudod áthelyezni sem te, sem én- ráadásul valaki már jelentette a moderátoroknak, de nem tartották fontosnak a bejelentést, hiszen rossz kategóriában hagyták.

Egyébként nem tudsz rátapintani érzékeny pontomra, hiszen ha nem akarok nem válaszolok. Ennyi. Csupán megállapítottam, hogy ebben a formában nem idevaló, mert ez vitára felhívás amit írtál- tehát kritika rovat.

2012. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem. Ha választ kapok, nem szándékozom kétségbe vonni, vagy bántani, csak érdekel a válasza, hogy miért. Lehet, hogy neki pl. ténylegesen segített az ima.

Remélem, elnézitek a hibás témamegjelölést, még új vagyok.

2012. febr. 12. 18:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gondolj bele ezt a világmindenséget valakinek meg kellett teremtenie és fenn is kell tartania. Minden csak egy hajszálon múlik, pl. ha a tengeráramlások leállnának dugába dőlne az éghajlat és az élet. Mégis valaki gondoskodik róla, hogy ne legyen baj. Az, hogy parancsokat osztogat azért teszi, mert Ő a teremtő, joga van hozzá. Természetesen van a történetben egy másik személy, aki adja a kísértést és a bűnre csábítást, mert kicsit el van szállva magától, hogy nem ő az Isten. Isten fokozatosan nyilvánította ki magát, kiválasztott egy népet és rajta keresztül, aztán elküldte Fiát, aki megváltott minket.

Az, hogy szakállas és a felhők között ül, azt nem tudom, mindenesetre mi mind a hasonlatosságára vagyunk teremtve lehet az arcvonásai olyanok, mint minden emberé. Én onnan tudom biztosan a létezését, hogy imádkoztam hozzá és megsegített, de ehhez hinni is kell. Mert a legalapabb dolog, amit elvár, hogy higyjünk. Ha hiszünk minden lehetséges Ő általa.

Ő nagyon szeret minket és nem büntetni akar, és eljön az idő amikor örökké együtt élhetünk vele.

2012. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, köszönöm a válaszod.

Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e olyan, hogy valakinek esélye sincs arra hogy rátaláljon Istenre?

Például polgárháborús területen él, és 10 évesen fegyvert nyomnak a kezébe. Vagy mert más vallási területen él.

Vagy magatehetetlen koránál, értelmi képességeinél fogva. Vagy mert olyan boldogtalan élete van, hogy hiába igyekszik, nem látja meg.

Tehát Isten szemszögéből ilyenkor mi történik?

A kérdésem nem vita, érdekel, hogy mit gondolsz erről, és tudomásul fogom venni.

2012. febr. 12. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

(Nálam a valláskritika rovatban vagy, nem tudom, hogy az eddigi válaszolónak mi baja van, hacsak ő nem nézte el - legfeljebb találtál egy "jelentgetőt".)


Valóban nagy kérdés, hogy a bibliai Isten valós vagy kitalált. Magát a Bibliát is kár volt két részből összerakni, mert az eleje a zsidóknak szól, a második része a keresztényeknek és ez nem ugyanaz a hit.


Tételezzük fel, hogy mégis valós leírásokkal állunk szembe. Az "öreg fickót" azért hiszik, mert Isten megalkotta saját képmására az embert. Bárhonnan nézem a képmás, az képmás! Nem lehet mellé beszélni, hogy csak az elme, a szellem és a gondolkodás, alkotás az amit az emberbe "adott" - vagy nem igaz ami le van írva.


3500 évvel ezelőtt Ábrahámnál megjelent az Isten emberi formában, férfi alakban, az Ó-testamentum szerint többen is látták és beszéltek vele. Sőt többször szövetséget kötött az emberrel. Ez igaz lehet. Szerintem úgy, hogy egy sokkal fejlettebb civilizáció látogatott el közénk és tanítottak bennünket.


Vagy: másik verzióm szerint az "ember" a rajta kívülálló, saját magának megmagyarázhatatlan dolgok felfogására, képzeletében létre hozta az Istent. Később rájött arra, hogy ha Istenre fogja a kellemet dolgokat, akkor ebből jól meg lehet élni - ebből alakulhatott ki a papság, akik a népet félelembe tartva, hosszú ideig megtartották a hatalmukat és gazdagságukat.


Környezetemben azt tapasztalom, hogy a saját maguk döntéseiben nem bízó, kicsiny hitű emberek fordulnak manapság Isten felé.


Végezetül az lenne az igazi meggyőzés, hogy Isten az ember szeme láttára megjelenne mai is, mint több ezer évvel ezelőtt. Neki semmibe nem kerülne, hiszen mindenható!

2012. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha ez téged megnyugtat, senki sem hiszi azt hogy egy szakállas fickó a felhők közt parancsokat oszt, csak a gyerekek meg néhány ateista. Isten a világot teremtő erő, intelligencia és energia, és mint intelligencia,személyiséggel bír. A róla készült "emberi" festmények és leírások szimbolikusak, mert nem ember. Továbbá senkit nem csábít bűnre, senkit nem utál, "büntetni" pedig kizárólag a kiválasztott népet "büntette."

Azért tettem ezt idézőjelbe, mert ez így ebben a formában elég kérdéses. Vajon mi a büntetés és mi a tettek következménye?


Isten ismeret nem feltétlenül teológiai ismeret, nem kell hozzá papnak lenni. Ez inkább egy életmód, Jézus követése, ha keresztény vagy, de általánosságban úgy fejezném ki: a bölcsesség szeretete.


Ajánlott irodalom (garantáltan élvezni fogod): Anthony De Mello: Szárnyalás. (vagy: Abszurd egypercesek. Vagy: a szív ébredése.)

2012. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom-e, hogy rám gondoltál-e de érdekesek a kérdéseid.

Isten mindenkit megszólít, még a polgárháborús övezetben élőket, vagy az elszigetelt természeti népeket. Lehet nem olyan közvetlenül, mint a Biblia szereplőit vagy minket akik birtokában vagyunk a szent írásnak. A tudósok szerint a hitre való képességünk genetikailag kódolt, tehát mindenkinek meg van a lehetősége, hogy megtalálja valamilyen szinten Istent. Ki konkrétabban jut az igazságra, az elzárt területen élők csak a szívükben tudják az erkölcsi parancsolatokat, még ha konkrétan nem is Istenhez kötik.

2012. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen el vagy tájolva kedves kérdező, hiszen Isten minden reggel megborotválkozik. Ne haragudj, de ennél komolyabban nem tudom venni a kérdésed.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!