Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire tekinthető az "ANKH...

Mennyire tekinthető az "ANKH egyház" az ősi egyiptomi hit utódjának, továbbélésének szerinted?

Figyelt kérdés

Itt van a honlapjuk [link]


Szerintem ez az egész nagyon komolytalan, hiányos, túl kicsi mennyiségű a taglétszám, az egész nagyon ingatag! Ahhoz, hogy higgyünk valamiben, nem kell egyház tagnak lenni szerintem, pl sok olyan keresztény ismerősöm van aki nem is tagja egyetlen egy egyháznak sem


Neked mi a véleményed erről?


2012. máj. 20. 16:40
 1/1 Kutyus70 válasza:

Persze, hogy kevesen vannak, hiszen a zsidó vallás, a kereszténység elnyomott minden mást. De attól még nagyon is léteztek évezredeken át, és HITTEK. Mindegy minek nevezed, de létezi az a Valami, amit Istennek nevezel, és ez az egész ismert (és számunkra ismeretlen) világegyetem fölött áll. Semmi nem véletlen, a káoszból meg nem jöhet létre egy olyan tökéletes világ, ahol minden atomóra pontosan működik, és minden összefügg mindennel. El tudod képzelni azt, hogy megfogsz az erdőben egy rakás fát, ledobod a földre, és abból csak úgy "véletlenül" összeáll egy szék?! Biztosan nem fog. Valami tehát mindig volt, van, és lesz. Egyetlen vallást sem szabad alábecsülni.

És jól gondolod, nem kell semmilyen egyháznak a tagja lenned, ahhoz, hogy higgyél! Én is hiszek amiben hiszek, és a magam módján (talán maga Isten sugallatára) de nem megyek csúszni-mászni a templomba, nem alázkodom meg a papok előtt, de még a pápa előtt sem.

2012. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!