Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Voltak negatív élményeid...

Voltak negatív élményeid valamilyen vallásban? És az miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A református vallásban volt pár kiábránditó dolog...a 2.gyereket akartuk elvinni megkeresztelni,ha az elsőt megkeresztelte,akkor gondoltuk a másodikat is megfogja,erre ő azt mondta,hogy ő nem keresztel csak temet,ha a kis gyerek meghal ő majd eltemeti.Most komolyan,hogy mondhat ilyet egy pap?A gyerek már nem áldás?És még volt pár olyan élményben részünk,ami teljesen kiábránditott...
2012. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ozmium42 ***** válasza:
37%

Reformátusoknál nincs pap hanem lelkésznek hívják.


Az én negatív élményem a baptistáknál volt, amikor néhány előadásukra elmentem, az egyik pokoli volt. Nagy szerepe volt abban, hogy megszilárduljak a katolikus hitben.

2012. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Júúújjj... Hadd ne soroljam; kész csoda, hogy még "élek". :)


Nem teljesen viccnek szántam, tényleg elég sok negatív élményem volt (területek: emberek, tanítások, működés, szervezés - de legfőképpen az első, azaz a "kedves tesók" okoztak problémákat). És tényleg csoda, hogy még nem tértem ki a hitemből.


Ja, és protestáns keró vagyok.


Üdv. :)

2012. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Katolikus. Nagymamám az, és folyamatosan téríti a családot. Időnként elhívja a papját vendégségbe, aki folyamatosan a legbunkóbb módokon beszólogat nekünk. De nem ez volt az egyetlen eset, hogy a katolikusok agresszíven nyomultak vagy intoleránsak voltak a környezetemben. Hozzáteszem, hogy a legjobb barátnőm is katolikus és ismerek néhány apácát, akik nagyon rendes emberek, egyáltalán nem azok a bigott fanatikusok, akiknek képzeltem őket megismerkedésünk előtt. De sajnos több volt a negatív élményem, mint a pozitív.
2012. jún. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dominik.ballo válasza:

Keresztény

Még mikor kisgyerek (2-4 éves de már nem emlékszek) voltam az anyukám elhagyott és sokat imátkoztam ténleg sokat hogy csak egyszer találkozhassak vele de semmi nem csinált semmit. Ezért hát ,egértes hogy mostanra vallástváltottam (egyépként nem csak ezért másért is de az most nem lényeg) és buddhista lettem.

2012. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dominik.ballo válasza:
bocs az előző válaszban nem írtam meg hogy isten nem csinált semmit akihez imátkoztam.
2012. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!