Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti nem gondoltat...

Keresztények! Ti nem gondoltatok még arra, hogy manipulálnak benneteket a Biblián keresztül? Felcseréltétek esetleg a főszereplőket? Vagy utána néztetek annak, hogy valóban az a célja ami le van írva?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 23:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kik?
2012. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, ha létezik nálam erősebb, nagyobb hatalom, tehát Isten vagy istenek, akkor valószínűleg őt(őket) nem "győzhetem" le.

Ha pedig nem lépnek velünk kapcsolatba (és semmi hatásuk nincs és nem is lesz az életünkre), akkor fölösleges velük foglalkozni vagy nem istenek.

Kérdés, hogy mi az élet értelme, miért és hogy lett és van-e utána valami???

Egy dologban vagyok biztos. Nem félek a haláltól, mindegy mi van utána. Tőlem aztán megszűnhetek, éghetek, teljesen mindegy. Egy dologban vagyok biztos, ahogy már írtam.

Ha létezik valami nagyobb hatalom, csak akkor vagyok hajlandó vele lenni, ha szerető és jó. Függetlenül attól, hogy hogyan hívjuk.

Tehát ha Isten egy barbár állat lenne és szeretne kínozni minket, akkor inkább választanám a halált.

Ha nem tudok róla, akkor pedig mindegy.

Ha pedig szembe állok vele és látom, hogy aljas és szemét, majd akkor megpróbálok lépni ellene.

De te sem gondolod komolyan, hogy az az élet értelme, hogy elmebetegek játszanak velünk és nincs kiút, sehogy?


Tehát én szerető, teremtő atyámnak tartom az Istent, mindentől függetlenül.

És ha igyekszem jó emberként élni, "szeretem embertársaim, próbálok nekik segíteni és kerülöm a bántásukat", nem hiszem, hogy szarabb életem lesz, mint másnak és remélhetőleg a környezetemnek sem. Ez Jézus parancsa! Szeress másokat, magadat, az Istent!

Építs és ne rombolj! Én ehhez tartom magam.

Nekem belefér Isten a világképembe csak sokan félreértik a Bibliát is.

2012. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

De, már gondoltam erre néhány percig:

Pár hónappal ezelőtt, amikor egy kérdésnél egy válaszoló valami hasonló dumával kísérve bemásolta egy sántista :P szennyoldal linkjét. Akkor rászántam magam, hogy most már alaposan megnézem (előtte is láttam már futólag, meg más hasonlókat is). Átolvastam egy cikket, amiben a kereszténység mocskolásán kívül bizonyítatlan állítások voltak, mindenféle forráshivatkozás nélkül. Utánanéztem a neten ezeknek, de semmi nyomukat nem találtam; ill. volt még néhány további furcsaság.

A kutatásom eredményeit összefoglaltam, leírtam; érdemi cáfolat a mai napig nem érkezett rá.

Tehát egyértelmű, hogy akik az ilyesmit elhiszik, azok nem néznek utána annak, hogy mennyi az igazságtartalom a szöveg mögött; így ezeken keresztül pontosan őket manipulálják.

2012. jún. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nem. én arra gondoltam hogy minden máson keresztul probalnak manipulalni, mivel a Bibliát soha egy percig se eröltette senki, viszont ellene beszéltek már páran. szerintem te se vagy ateista. majd megkapod ezért a "jutalmad". azt nem mondom hogy ne félj mert mondjuk van mitöl.
2012. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Ehhez nem kell nagy erőfeszítés, mert hála Istennek a Biblia pontosan ellenőrizhető. Nem kell mást tenni, mint megismerni azokat a nyelveket, melyben íródott (ószövetségi héber és arám, ill. újszövetségi görög nyelv), és a rendelkezésre álló régi kéziratokat megvizsgálni. Azután össze kell ezeket vetni az akkori történelmi dokumentumokkal és megkeresni az egyezőségeket. Nyilvánvalóvá válik ezek alapján a könyvek hitelessége.


Talán az egyik legvitatottabb könyv ebből a szempontból Dániel próféta könyve, aki a ie. VII-VI. századokban élt, és igen sok próféciát jegyzett le, melyek még a mi korunkon is túlmutatnak. Ezek bámulatos pontossággal teljesedtek. Én a teológiai tanulmányaim végén ezzel a könyvvel foglalkoztam, ha érdekel el tudod olvasni a dolgozatomat erről: [link]


Üdv. Péter

2012. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Miért cseréltük volna fel a főszereplőket? Adva van egy teremtő aki szeretetében és jókedvében teremt egy világot, majd látva az emberek szenvedését maga egy része is emberré lesz, hogy szenvedjen és meghaljon értünk.


Meg van egy Lucifer nevű alak, aki rádumálta Évát a tudás fájának gyümölcsére, azóta szenvedés az emberi lét. Ez a Lucifer gyerek most a világ jelenlegi uralkodója, mégpedig illegálisan, de Isten a szabad akarat miatt nem mozdítja el, mert ez azt jelenti, hogy az ember választhat. Hát örvendezzünk mindannyian azok választásainak, akik a Teremtő helyett a gyilkosságot, paráznaságot, nem erőszakot, lopást, irigységet, háborút választják.

Mert Luciferi azt mondja: te vagy a törvény, azt teszed amit akarsz! Köszi, ebből született az emberiség összes szenvedése, ebből születtek a Napóleonok, Hitlerek, Sztálinok.


Most akkor mi is volt a kérdés?

2012. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És mennyien vannak,akik ezt elhiszik...
2012. jún. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az manipulálás hogy Jézus a szeretet és őbenne igaz hittel és szeretettel élsz?

Ha választanom kell akkor a Biblia Igazságában maradok.

A "főszereplő"Jézus Krisztus célja pedig az Igazság.

Ebben nincs semmi rossz ,sőt..

2012. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Rosszra gondolsz, hogyan is lehetne ezeket a csupa szívjóság, színigtöltött szeretetetteli korsó keresztényeket manipulálni?


Csak nézd meg a történelmüket és megismerheted őket! Pl. mikor elindultak az ősi Alexandriában... az valami gyönyörű volt!

(könyvtár, Hüpatia stb.)


Csodás mozgalom a kereszténység. Ámen.

2012. jún. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a manipuláció dolog régen zajlott, aztán volt a reformáció, azóta szerencsére ez nem jellemző a katolikusokra sem, de ha az ember nem csak arra hagyatkozik amit mondanak, hanem maga is értelmezi a bibliát, akkor ez elkerülhető.
2012. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!