Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az az emberek...

Miért van az az emberek tudatában, hogy ha valami rossz történik velük, akkor a "Jóisten bünteti őket"? És ha valami jó történik, akkor az Isten miért nem jut eszükbe?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa számomra, hogy a rossz események miatt Istent hibáztatják, az ősellenség eszükbe sem jut. Ha pedig pozitív eseménnyel találkoznak, akkor az evidens dolog, az csak úgy jött magától... Kicsit ellentmondó gondolkodásmód, nem?
2009. júl. 7. 10:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én jobban szoktam örülni annak a jónak, amit kiérdemeltem vagy én értem el.
2009. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szia!


Nagyon sok eset volt már az életemben , amikor mondhattam volna , hogy "nagyon rosszul bánsz velem istenem, hogy ezt hagyod" . Az első alkalmakkal még lázadoztam, hogy ez az Isten nem is figyel rám, azért történt ez vagy az...de aztán megváltozott a hozzállásom. Nem tudom hogyan, nem akarok spirituális maszlagot írni, meg nem tértem meg egyik gyülekezethez se ; de az a lényeg, hogyha most valami rossz ér; tudom, hogy azt nem Isten okozza közvetlenül; hanem általában külső helyről jön. Abban lehet kérni a segítségét, hogy minél előbb megoldódjon. Az a lényeg, hogy : SEGÍT! :)

2009. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
DE jó ilyen kommenteket olvasni, mint az utolsó...Köszönöm!:)
2009. júl. 15. 11:30
 14/15 anonim ***** válasza:

Máté 5:1-16- Amikor látta a sokaságot, felment a hegyre, és miután leült, odamentek hozzá a tanítványai; 2 ő pedig megnyitotta a száját, és tanítani kezdte őket, ezt mondva:

3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága.

4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fognak vigasztaltatni.

5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságosságot, mivel megelégítik őket.

7 Boldogok az irgalmasok, mivel irgalmasságra fognak találni.

8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.

9 Boldogok a békeszerzők, mivel »Isten fiainak« fogják őket hívni.

10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága.

11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.

13 Ti vagytok a föld sója; de ha a só elveszíti az erejét, hogyan adják vissza sósságát? Semmire sem jó többé, csak arra, hogy kidobják és megtiporják az emberek.

14 Ti vagytok a világ világossága. Nem lehet elrejteni a hegyen fekvő várost. 15 Az emberek, ha lámpát gyújtanak, nem a véka alá helyezik, hanem a lámpatartóra, és fénylik mindazoknak, akik a házban vannak. 16 Hasonlóképpen engedjétek fényleni világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak.

Ki mint vet, úgy arat (Galácia 6:7).

Nagyobb boldogság adni, mint kapni (Cselekedetek 20:35).

Akkor leszünk boldogok, ha kielégítjük a szellemi szükségleteinket (Máté 5:3).

Ha ezek szerint az alapelvek szerint éled az életed, biztos lehetsz benne, hogy a te esetedben is igaznak bizonyulnak.

(János 6:27) Ne azért az eledelért munkálkodjatok, amely elvész, hanem azért az eledelért, amely megmarad az örök életre, és amelyet az Emberfia ad majd nektek; őrá ugyanis az Atya, igen, az Isten tette rá helyeslésének pecsétjét.”

6:27 Úgy tudunk munkálkodni „az eledelért, amely megmarad az örök életre”, hogy erőfeszítéseket teszünk a szellemi szükségleteink kielégítésére. Boldogok vagyunk, ha ezt tesszük (Máté 5:3).

(János 4:23-24) Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt. 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”

4:23, 24 Az imádatunk akkor elfogadható Istennek, ha összhangban van a Biblia lapjain feltárt igazsággal, és a szent szellem irányítja.

(János 5:14) Ezek után Jézus a templomban találta őt, és ezt mondta neki: „Íme, egészséges lettél. Többé ne vétkezz, nehogy valami rosszabb történjen veled.”

5:14 – Ha valaki beteg, az azért van, mert bűnt követett el? Nem feltétlenül. Az az ember, akit Jézus meggyógyított, az öröklött tökéletlenség miatt volt 38 évig beteg (Ján 5:1–9). Jézus arra utalt, hogy most, hogy a férfi könyörületben részesült, a megmentés útját kell követnie, és nem szabad többé készakarva vétkeznie. Különben valami még rosszabb történhet vele annál, hogy beteg lesz: elkövethet egy megbocsáthatatlan bűnt, és ezért halál jár, amiből nincs feltámadás (Máté 12:31, 32; Luk 12:10; Zsid 10:26, 27).

2009. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, az itt olvasgatók nem szeretik a hosszú válaszokat, ezért pontozhatták le az utolsót. Pedig, ha elolvasnák...
2009. aug. 1. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!