Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ha mindenki által...

Skydive kérdése:

Vallásosok! Ha mindenki által megcáfolhatatlan bizonyítékot találna az emberiség arra, hogy nincs a halál után semmi, vagy teljesen máshogy vannak a dolgok mint ahogyan eddig hittétek akkor megváltozna a hitetek?

Figyelt kérdés
Olyan válaszokat ne írjatok, hogy ilyen nem lesz, meg, hogy milyen bizonyíték lenne az stb... a kérdésre ha kérhetném.
2012. szept. 16. 17:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok konkrétan vallásos, de hiszek valamilyen istenben.

A vallásnak a hit a lényege, hinni pedig csak olyan dolgokban lehet, amire nincsen semmilen bizonyíték. Ha van bizonyíték, már nem hiszel, hanem tudsz. Tehát értelemszerűen ha lenne valamilyen, mindenki számára elfogadható bizonyíték akár isten létére, akár arra, hogy nem létezik semmilyen isten, onnantól kezdve a hit megszűnne létezni és átvenné a helyét a tudás.

A kérdésre a válasz ez alapján: ha lenne bizonyíték, nem hinnék tovább.

2012. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
21%

Elsőnek igaza van. Csak hogy nincs bizonyíték és nem is lesz soha. Esetleg arra lehet, hogy mi nincs látszólag. Vagy hogy mi mit gondolunk, mi van.

De hát az x nevű elmélet, amiről nem szabad beszélni, mert börtönbe kerülök, nem túl meggyőző.

2012. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

2.


Olyat állítani valamiről, hogy soha nem lesz elég nagy butaságra vall. 500 éve ugyanezt gondolták a repülésről. Egy Ipadot pedig fel sem tudtak volna fogni. Nemhogy a mai kor minden tudását. Vajon mi lesz 5000 vagy 5millió év múlva. Vagy 5milliárd.... fel sem tudod fogni, de senki sem. Lehet az emberiség nem is él addig, de ha nem mi akkor mások juthatnak a tudás olyan fokára amiről ma még álmodni sem lehet. Magyarán kár olyat gondolni, hogy olyan úgysem lesz. Mintha egy ovis erősködne, hogy úgyis az övé a legerősebb apuka... ugyan már ne gyerekeskedjünk...

Egyébként milyen elméletért ültetik le az embert?

2012. szept. 16. 22:13
 4/36 anonim ***** válasza:
56%

De igen!!! :D

"Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába." (Máté 18:3)


Amúgy a kérdésedre konkrétan:

A) rész: arra, hogy nincs a halál után semmi, nem lehet bizonyítékot felmutatni, és nem azért, mert én így gondolom, hanem mert a bizonyítékoknak nem olyan a természete, hogy valaminek a nemlétére irányulhatnának.

B) rész: ha *megcáfolhatatlanul* kiderülne, hogy teljesen máshogy vannak a dolgok, mint ahogyan eddig hittem, akkor nyilván újra kéne gondolnom a dolgokat az új információk fényében.


De ha ezt azért megengeded, ezt a megcáfolhatatlan bizonyítékot én valahogy csak a halálom után tudom elképzelni, és akkor meg már úgyis mindegy, hogy mit hiszek, kész tények elé leszek állítva. :) De nem félek ettől, mert az, amit én Istentől már megkaptam, maga ez a megcáfolhatatlan bizonyíték. :)

2012. szept. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
43%
Akkor a tudomány lassan eljutna arra a szintre, ahol a Biblia van. Ugyanis a Biblia azt tanítja, hogy a halál után nincs semmi egészen az utolsó napig, mikor lesz a feltámadás. Ne az emberi kiforgatott vallásokra figyelj, hanem az úr tanítására.
2012. szept. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
50%

Tisztelt Kérdező!


Hívő ember vagyok, és én magam is azt gondolom, hogy a halál után nincs semmi. Ezt nem én találtam ki, hanem ez a Biblia tanítása. A lélek halhatatlanságának az eszméje az újplatonizmus révén kezdett beszivárogni a kereszténységbe, amikor a görög filozófia hatott rájuk, majd a Konstantinuszi fordulat után vált egyeduralkodóvá. A Biblia ugyanis arról tanít, hogy a halálban az ember öntudatlan állapotban nyugszik, majd ebből lesz feltámadás (Dán 12,13) akkor, amikor Krisztus visszajön (1Thess 4,16)


Kérdésedre válaszolva aki abban akar hinni, hogy a lélek halhatatlan, és a halál után valahová kerül, azt semmivel sem fogod tudni meggyőzni, mert a legvilágosabb bizonyítékokat is elutasítják. Aki pedig kereső ember, és nyitott az igazságra, az inkább örülni fog ezen információnak.

2012. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
27%

Álmodozzál, vágyakozzál, és reménykedj, hogy halálod után nem kell megállnod az Isten előtt.



Én szerintem nem lesz ilyen szerencséd, de álmodozni lehet róla! Ha birtokában vagy ezt cáfoló bizonyítéknak, kérlek ne rejtegesd előlünk. Esetleg várd meg az 5 millió évet, de ne halj meg úgy, hogy nem vagy biztos a dolgodban. Még is csak kellemetlenebb, ha te tévedsz! :)



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Akkor értelmetlen lenne az élet. Élünk, aztán halunk, mi lenne ennek az értelme?

A boldogság talán? Na de milyen is az a boldogság, ami jön, aztán boldogtalansággá változik?

Mert, hogy is akarja elérni az ember a boldogságot általában?

Milyen világban élnénk, ha nem lenne lelkiismeret?

Bocs, hogy kérdésekkel válaszolok a kérdésekre.:)

2012. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

7:

Komolytalan vagy azt kell mondjam. És arrogáns is. Erre tanít a vallás?


8:

Akkor reagálok a kérdéseidre, remélem majd te is így teszel :)

Honnan veszed, hogy az életnek van valami magasabb rendű értelme? Számomra egyenlőre az az értelem benne, hogy boldogságot találjak, a családomnak éljek, szeressem a munkám, és próbáljak fejlődni. Ezek egyszer úgyis az enyészeté lesznek, de mivel maga az Univerzum is múlékony dolog, beláthatatlan időn belül minden ember alkotta dolog semmivé lesz és mégis alkotunk, fejlődünk mindezt úgy, hogy tudjuk: semmi maradandót nem alkotunk. Egyébként én felvázoltam azt a lehetőséget is, hogy van valami az anyagi világon túl, csak nem úgy ahogyan azt ma elképzeli a többség ;)

Miért akarja az ember elérni a boldogságot? :) Jobb mint a boldogtalanság nem? :P Ami pedig a lelkiismeretet illet: igen nagy probléma, ha a valláshoz és a hithez kell kötni. Én a legtöbb vallásos szemében ateista vagyok (mert nem azt hiszem amit ők) de mégis próbálok lelkiismeretesen és jó ember módjára élni. Mert vannak erkölcseim amik nem a Bibliából vagy a Koránból kell, hogy származzanak.

2012. szept. 17. 22:58
 10/36 anonim ***** válasza:

Bizonyságok vannak a túlvilágról:"Visszatérés a halálból."

Én hiszem hogy nem hazudnak akik átélték...

Sajnálom azt kell mondjam nem fog változni..


(K.Gy)

2012. szept. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!