Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Istennek tetsző életvitelbe...

Az Istennek tetsző életvitelbe hogy fér bele az adócsalás?

Figyelt kérdés

Barátom mélyen vallásos életmódot folytat(egész családjával)a szeretet és béke , becsületesség jegyében, ugyanakkor simán felvállalja a számla nélküli kereskedést.

Hogy fér ez össze?!


2009. aug. 1. 16:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg hogy zsidó-e ha igen az a válasz ha nem az akkor hívd rá APEH-ot ilyen emberre nincs szüksége senkinek.

Lehet hogy nem csak az adóval csal ha nem mellette meg téged is meg csal,én utánanéznék a helyedben.

2009. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

simán

úgy ahogy szentfazék ismerőseimnél a csempészkedés, illegális árusítás, gyerek hajnalban kizavarása gyümölcsöt árulni a huszmegállóba, stb

2009. aug. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Mélyen vallásos nem lehet valaki,aki csal.Max annak mutatja magát.A vallás belülről kezdődik.Nem az számít mi van kívűl,hanem,hogy mi van a szívben.Lehet,hogy azt gondolja magáról vallásos,de nincs köze hozzá,az biztos.
2009. aug. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Miért vannak lepontozva azok a válaszok, akik azt mondják, hogy ez az ember nem igazán vallásos, vagy hívő, csak annak mutatja magát? Bocs, de ez az igazság. Ez, ahogy az ilyenek élnek, biztos, hogy Istennek NEM TETSZIK.
2009. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
34%

vajon mi tetszik istennek?

És meg létemre egy sráccal élek és elhihetitek pedig mindketten vallásosak vagyunk, se adót se csalunk és rendesek, emberségesek vagyunk, aztán mégis egyfolytában jön a támadás a "szentfazekaktól"

Szal minden belefér amit bele magyaráznak.....

2009. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

10-parancsolat: Ne lopj!


Aki adót csal, az lop, a közösből is lop, meg a munkatársaitól (beosztottjaitól) is lop.


Miről beszélünk?


Hiába magyarázzák bele, aki belemagyarázza, hogy belefér, az ráadásul hazudik is.

2009. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%
engem is lepontoztak, holott én még véleményt sem nyílvánítottam, egyszerüen csak elmondtam, hogy buzgón vallásos ismerősöm mi mindent csinált
2009. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

12:40 - Vagyis nem a kérdésre válaszoltál. Attól, hogy csinálja, még nem biztos, hogy helyesen cselekszik.


Tudod, az emberek tisztában vannak vele, hogy a dohányzás káros az egészségre, meg hogy liftben tilos a dohányzás, mégis van, aki megteszi, de attól még, hogy megteszik, a dohányzás nem lesz egészségesebb, és a liftben is tilos marad.

2009. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%

12:43

a 0602 ha nem a kérdésre volt válasz, akkor mi

bizony, hogy válasz volt, és van aki felfogja ezt ésszel, van aki nem. de te csak legyél okos, és magyarázd el, hogy mi az, hogy válasz

2009. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%
Igazából az hogy vallásos valaki vagy sem, nem jogosítja fel arra hogy nem tartsa be a törvényeket. A törvény mindenkire vonatkozik. Kivétel nélkül. Csak a vallásos emberek vannak mindig nagyító alatt. De érdemes magunkba néznünk. Ne más szemében keressük a szálkát, a sajátunkban meg a gerendát se látjuk, ahogy Jézus mondta.
2009. aug. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!