Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell büntetni az emberek...

Miért kell büntetni az embereket azért mert nem hisznek mindenféle jöttment alaknak?

Figyelt kérdés

Az özönvízre gondolok:


Sokan mondják, hogyha az emberek hallgatnak Noéra, akkor nem haltak volna meg az özönvízben.


Ha ma az Örs vezér téren leszólítana egy vénember, hogy jön az özönvíz, nem biztos, hogy hinnék neki.


2012. okt. 8. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében. És monda az Úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem. De Noé kegyelmet talála az Úr előtt."


"Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész.

De te veled szövetséget kötök, és bemégy a bárkába, te és a te fiaid, feleséged és a te fiaidnak feleségei teveled."


- Nekem ebből sehol nem jön le, hogy pusztán a hitetlenségük miatt haltak volna meg az emberek.

2012. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vitatkozhatunk azon, hogy vajon az ember volt hitetlen és csak egy szerencsétlen bolondnak nézték-e Noét, vagy pedig azért nem hallgattak Noé szavára, mert Isten így akarta, hogy eltörölhessen mindenkit a Föld színéről, de igazából felesleges. A mai világban ugyanúgy buggyantnak néznék azt az embert az Örs vezér téren. Gondoljunk csak bele, hány világvége hirnök van, mindet bolondnak tartjuk, pedig valójában soha nem tudhatjuk, hogy melyik lesz az "új Noé".

Egyébként megvallom őszintén nem vagyok igazán otthon a bibliai témákban, de legjobb tudomásom szerint újabb özönvíztől nem kell tartanunk, hiszen Isten megmondta, hogy míg a Föld létezik, nem tesz újra ilyet.

2012. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én sem vettem ki ebből, hogy Noén kívül mást is megakart volna menteni..

az özönvíz nem azért volt, hogy ha hiszel megmenekülsz, ha nem, akkor nem.

annak már előzményei voltak.

2012. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Nekem sem úgy tűnik, hogy Noé hitén múlott volna mindenki sorsa - inkább Isten úgy döntött, most kicsit felrázza a partit és hideg vérrel meggyilkol mindenkit a kiválasztottain kívül. Asszonyokat, öregeket, gyerekeket, csecsemőket, háziállatokat, vadon élő állatokat...
2012. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

A Szentírásnak sem hiszel amely megíratott?Az írás amely ma is él ,próbáld ki .Jézus elérhető...



(K.GY)

2012. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

itt nem Noé a lényeg hogy neki nem hittek

hanem hogy Istennek nem hittek

2012. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.
2012. okt. 8. 20:37
 8/16 anonim ***** válasza:

"És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz."


"És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem."


"De Noé kegyelmet talála az Úr előtt."


Lehet, hogy hülye vagyok, de hol van az írva, hogy Noé bárkinek is szólt vagy kellett volna neki szólni?

2012. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Nem néma. Egyszerűen embereket használt arra, hogy a kollégái legyenek, és megkérte ezeket, mint egy nagyköveteket, hogy tudassák az emberekkel az elhatározását.


ez páratlan kiváltság, hogy a teremtő Isten megbízottjai lehetnek emberek.

Olyan embereket használt fel akik értékelték a teremtő ajándékait köztük az életet valamint mert megbízhatóaknak tartotta Őket, hogy a feladatot elvégzik.


Gondolom, te sem adnád oda olyannak egy fontos feladat elvégzését aki nem szeret téged, és megbízhatatlan.



Más részt az embereknek lehetősége volt választani. Akár az utolsó pillanatban is megmenekült volna az aki elfogadja, hogy a bárka az egyedüli megmentés eszköze, ha nem is vett részt az építésében.

De az emberek nem szerették a teremtőt, és nem is akartak az Ő irányítása alatt élni, csak egyedül Noé és a családja.

2012. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Péter elmondja nekünk a választ.


(2Péter 2:5) 5 és nem habozott megbüntetni egy hajdani világot, de Noét, az igazságosság prédikálóját nyolcadmagával megtartotta biztonságban, amikor vízözönt hozott az istentelen emberek világára;


Nos ezek az emberek eltértek az Igaz Isten imádatától, nem akartak a szerint élni.Ezért is nevezi Istentelennek Őket


Nos amikor Noé elkezdte építeni a bárkát, nyilván feltűnt az embereknek mert nem kis munka volt, és nem egy kis csónakot fabrikált.

Több mint valószínű, hogy megkérdezték tőle az emberek mit csinál? és miért?


Több mint valószínű, hogy elmondta az embereknek a teremtő elhatározását, de az emberek kigúnyolták, kinevették, Jézus nem véletlen hasonlította az utolsó napokat Noé idejéhez.

Noé „feddhetetlen [volt] a kortársai között” (1Mózes 6:9). Figyeld meg, hogy a Biblia azt mondja, hogy a kortársai között volt feddhetetlen, nem pedig a szemükben. Más szavakkal, Isten szemében feddhetetlen volt, az Özönvíz előtti világban élő emberek viszont csodabogárnak tartották. Biztosak lehetünk benne, hogy nem értett egyet az akkori idők népszerű nézeteivel, és nem vett részt az istentelen szórakozási formáiban és társadalmi tevékenységeiben.

Képzeld el, mit gondolhattak róla az emberek, amikor nekilátott a bárka építésének. Kétségkívül kinevették, gúnyolták, és nem vették komolyan.


Most sem.

2012. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!