Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Illik-e egy kereszténynek...

Izidorkata kérdése:

Illik-e egy kereszténynek hipi jeles nyakláncot hordani?

Figyelt kérdés

szülinapomra egy ezüst hipi jelet kaptam, egy barátomtól. Azokra az időkre emlékeztet amikor még rajongtam a rock, és hipi zene szabadságot üvöltő zenéjéért.

De az egyik presbiter a gyülekezetből azt mondta hogy ez fordított kereszt és sátáni jelkép.

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, de különössen a katolikusokéra, mert ők rengeteg jelképet használnak, gondolom van valami tájékozdási pontjuk, hogy mi számít szentnek, mit lehet hétköznap, és minek van pozitív, vagy negatív kisugárzása?



2012. okt. 19. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

A hippi jel a hippi mozgalom jelképe. Ha keresztényként egyetértesz a mozgalom céljaival és tudsz velük azonosulni, akkor hordjad.

Segítségképpen: szex, alkohol, drog, szabadság

Ha ezeket vallod, akkor hordjad.

2012. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Semmi köze a fordított kereszthez, a nukleáris leszerelés (nuclear disarmament) kezdőbetűit jelölő zászlójelzések egybeolvasztásából lett a jelkép, legalábbis ha erre céloztál hippi jelként [link]
2012. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kössz a választ. örülök ennek az egyértelmű és realáis információnak.
2012. okt. 19. 21:42
 4/15 Ozmium42 ***** válasza:
46%
Én azt olvastam róla, hogy valamiféle pogány szimbólumról vették az ötletet. Az ő szempontjukból tulajdonképpen lényegtelen, katolikus szempontból pedig a hippimozgalom, és jelképei teljesen elítélendők. Ami jó a hippimozgalomban, az meg van a kereszténységben is, ami pedig nem, a nihilizmus, az önpusztítás és a hedonizmus, az élesen elítélendő.
2012. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A tárgyaknak nincs varázserejük. Nem mintha másnak lenne.

Inkább amiatt lehet gáz, hogy a többi ember mit fog rólad gondolni. Mert ugye a legtöbb ember nézi a külsőt. A legtöbb pedig sérült és anélkül is véleményt mond, hogy senki nem kérdezi. Ez van.

Tehát ha nem félsz attól, hogy egy beteg neked ugrik vagy nem kapsz meg egy munkát, akkor nem gáz.

2012. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem például ez a kettő van:P

[link]

[link]


De ezek sem rosszak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Biztos van még sok szép, de mostanában nem nézegettem:D

2012. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes.Egy keresztény nem kérdez ilyesmit, mert nyilván való, hogy semmilyen bálványt nem hordunk a nyakunkba, különösen ha az isten ellenes dolgokra emlékeztet, vagy bátorít.

a születés napról meg nem is beszélek, mert az másik téma, az sem keresztény szokás.

2012. okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló utolsó mondatának tartalma helyesen: a születésnap megünneplése a Jehova Tanúinál nem szokás.

(Nem szükséges elkezdened magyarázkodni, kedves JT, ismerem az érveléseteket.)


A kérdésre pedig szerintem Ozzy adta a legjobb választ; nincs mit hozzátenni. Én semmi pénzért nem hordanék ilyen vackokat magamon.


Üdv. :)

2012. okt. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok, hippi jelet azért nem hordanék, mert nem egyezik a nézeteimmel. Ettől függetlenül pl. én is szeretem a Hair című musicalt, de ha magamra csak olyan szimbólumokat rakok, amikkel abszolút egyetértek.

A fordított keresztről annyit, hogy nekünk katolikusoknak a "fordított kereszt" Szent Péter apostol jelképe, akit a hagyomány szerint fejjel lefelé feszítettek keresztre. Rómában több helyen templomokban lehet látni ezt a jelképet, mind Szent Péterre utal. Az már egy másik kérdés, hogy ha felvennék egy fordított keresztet, akkor többen egyből a Sátánra gondolnának sajnos.

2012. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

Azt hordasz ami neked tettszik ebbe senkinek nincs joga beleszólni, -- Nehogy már a vallásosak mondják meg, hogy Te miben érzed magad jól, vagy mi az aminek segítségével egyéniséggé formálod magad?!


minden korban és minden életkornak meg van a maga sajátos divatja, van elég széles választék ahogy látom mostanság. Légy olyan, hordj olyan rucit, cipőt, ékszert, amiben jól érzed magad és tartozol egy baráti körhöz.


Soha ne hallgass másokra ilyen vonatkozásban, ne akarj olyan lenni ahogy mások sugallják! Te legyél önmagad!

2012. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!